Προς το περιεχόμενο

Η Microsoft παρουσίασε τα ασύρματα ακουστικά Surface Earbuds


voltmod

Προτεινόμενες αναρτήσεις

1 ώρα πριν, Hetfield είπε

Γιατι δεν μου κανει εντυπωση;

Οταν η Apple παρουσιασε τα airpods, τα πρωτα πραγματικα ασυρματα ακουστικα, ολοι οι haters κραζανε για χιλιους-δυο λογους (ορισμενοι απ' αυτους σαφως και ηταν βασιμοι).

Περα απο το κυρος μιας εταιριας για την καινοτομια, σημασια εχει και να αναγνωριζουν την ταση και τα trends.

Ποιο το αποτελεσμα; Πλεον Microsoft, Samsung προσφερουν εξ' ισου καλα ασυρματα ακουστικα στην αγορα.

Σαφεστατα κι υπαρχει κερδος για τον καταναλωτη.

Αυτα τα λεω πιο πολυ για τους haters, κι ειδικα δε για τους Apple haters.

Γιατι παρολα τα προβληματα της Apple περι ηθικης, η εταιρια αυτη αναγνωριζει τα trends καλυτερα απο τον καθενα.

Για αρχη η Apple τα εβγαλε 2016 οταν τα πρωτα στην αγορα ηταν 2015. Και τα πρώτα demo 2014.

Οποτε δεν ηταν πρωτοπόρος , επισης οταν λεμε για ακουστικά σαφος και δεν μιλαμε για Apple . Microsoft . ασχετες δλδ με το κομμάτι ηχου.

Τα apple ειναι οπως τα Beats για ατομα που τους νοιαζει το πως φαινεται και οχι πως ακούγεται.

  • Like 1
  • Thanks 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 52
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοφιλείς Ημέρες

23 λεπτά πριν, azuli είπε

τα ακουστικα της apple αν δεν γραφαν apple επανω θα καναν 10ε.

Βασικά τα ακουστικά της δεν γράφουν τίποτα.

25 λεπτά πριν, azuli είπε

να τα συγκρινεις με κατι αλλο οκ αλλα οχι με τις πλαστικατζουρες της apple..

Ενώ αυτά της Microsoft είναι από χρυσάφι να υποθέσω.

 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, Retromaniac είπε

Εντάξει midrange είναι για μουσικόφιλους. Αλλιώς ειναι high range τιμή για τους "απλούς θνητούς". Εγώ πάντως πιστεύω ότι και ποιοτικά είναι και καλό ήχο έχουν. Απλά είναι πολύ ακριβά (όπως και της apple) και δεν είναι ΚΑΘΟΛΟΥ διακριτικά και όμορφα. Γιατί τα earbuds δεν τα θες για μέσα στο σπίτι, όπως δείχνει και στο διαφημιστικό δηλαδή. Οπότε θα πρέπει να είναι διακριτικά και όμορφα όσο γίνεται.

Οκ εγω δεν μπορω να εχω αποψη αν δεν εχω ακουσει κατι. Απλα απο το ονομα καο μονο εμπειρικά κραταω μικρο καλαθι.

Τωρα το κοινους θνητούς που λετε ειναι σχετικο μπορει πχ καποιος να εχει κινητο 700 ευρο με ακουστικά 50 ευρο . και καποιος αλλος 200 ευρο κινητό και 300 ακουστικά. Τι ειναι ποιο λογικο ?  Εξαρτάτε την χρήση.  Θα πω εγω ... Γιατι στα ματια μου ενα κινητο των 200 με 700 κανει ακριβος τα ιδια για εμενα. Τα ακουστικά ομως κανουν μπαμ με το πρωτο τραγούδι. Και εννοείτε υπάρχουν ατομα που δεν μπορούν να ακουσουν διάφορα αλλα μπορουν μα δουν διαφορα σε μια οθονη κινητου. Ολα λογικα μου ακούγονται.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Rofl... Το άρθρο είναι για τα ακουστικά της MS και αρκετοί έχουν μπει και κράζουν... ε, σχολιάζουν τα ακουστικά της Apple... is that a new record?!? 😄

Επεξ/σία από TheGrisGrisMan
  • Like 1
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Just now, TheGrisGrisMan said:

Rofl... Το άρθρο είναι για τα ακουστικά της MS και αρκετοί έχουν μπει και κράζ.... ε, σχολιάζουν τα ακουστικά της Apple... is that a new record?!? 😄

Μπααα και διαφημιση για γαριδακια να μπει εδω μεσα παλι εκει καταληγουμε στα σχολια. Δες το πιο πολυ σαν παραδοση. Και αν αργησει και πολυ να γινει θα μπει καποιος να αναψει μια σπιθα για να μη χαλασει η παραδοση. Ολα υπο ελεγχο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

22 minutes ago, Agony said:

Για αρχη η Apple τα εβγαλε 2016 οταν τα πρωτα στην αγορα ηταν 2015. Και τα πρώτα demo 2014.

Οποτε δεν ηταν πρωτοπόρος , επισης οταν λεμε για ακουστικά σαφος και δεν μιλαμε για Apple . Microsoft . ασχετες δλδ με το κομμάτι ηχου.

Τα apple ειναι οπως τα Beats για ατομα που τους νοιαζει το πως φαινεται και οχι πως ακούγεται.

Προσωπικα, εχω το JBL Everest 300 για μουσικη, και τα airpods για on-the-go μουσικη και επικοινωνια.

Αναλογα την αναγκη μου καθε φορα - στο αεροπλανο δεν ξεκολλαω απο το JBL.

Αλλα στο τηλεφωνο τα airpods (οχι της Apple αλλα γενικοτερα) ειναι μονοδρομος.

 

Εμενα πιο πολυ το θεμα μου ηταν οτι πλεον η αγορα εχει ωριμασει και υπαρχουν πληθωρα απο επιλογες.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

28 minutes ago, Agony said:

Για αρχη η Apple τα εβγαλε 2016 οταν τα πρωτα στην αγορα ηταν 2015. Και τα πρώτα demo 2014.

Οποτε δεν ηταν πρωτοπόρος , επισης οταν λεμε για ακουστικά σαφος και δεν μιλαμε για Apple . Microsoft . ασχετες δλδ με το κομμάτι ηχου.

Τα apple ειναι οπως τα Beats για ατομα που τους νοιαζει το πως φαινεται και οχι πως ακούγεται.

αυτο.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
6 ώρες πριν, macboy είπε

σαν αναβράζοντα δισκίο είναι 

Άντζελα εσύ ;

Spoiler

το αναβράζων δισκίο

τα αναβράζοντα δισκία

 

Επεξ/σία από DrLo
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, DrLo είπε

Άντζελα εσύ ;

  Απόκρυψη περιεχομένων

το αναβράζων δισκίο

τα αναβράζοντα δισκία

 

 

Κάνεις λάθος.

Ο αναβράζων, η αναβράζουσα, το αναβράζον.

Αρσενικό, θηλυκό, ουδέτερο.

Μετοχή του ρήματος αναβράζω.

Ο παρών, η παρούσα, το παρόν.

  • Like 3
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, RTW4ever είπε

Κάνεις λάθος.

Ο αναβράζων, η αναβράζουσα, το αναβράζον.

Αρσενικό, θηλυκό, ουδέτερο.

Μετοχή του ρήματος αναβράζω.

Ο παρών, η παρούσα, το παρόν.

Δεν ήταν ποτέ το φόρτε μου η ορθογραφία

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 ώρες πριν, Retromaniac είπε

Πολύ άσχημα και πολύ ακριβά. Ενώ έχει βγάλει τόσο ωραία over ear, και η άλλη σειρά των προϊόντων της είναι τέλεια, αυτά είναι χάλια. Τουλάχιστον αν θέλει να χτυπήσει την premium κατηγορία ας φροντίσει να είναι και όμορφα.

trbprcn2.jpg.d3a5bbc81a755fdcd348620559209088.jpg

Κλάμα!!!

Γιατί τόση ακρίβεια πια... Ημαρτον...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...