Προς το περιεχόμενο

Η Microsoft παρουσίασε τα ασύρματα ακουστικά Surface Earbuds


voltmod

Προτεινόμενες αναρτήσεις

4 λεπτά πριν, newton91 είπε

Ποια ασύρματα ακουστικά (earbuds) μου προτείνετε ; Δίνω μέχρι 150. 

Και εγώ είμαι στο ψάξιμο. Σαν κριτήριο έχω βάλει να έχουν bt5.0, aptx hd, καλή μπαταρία και αδιάβροχα. Προσπαθώ να βρω κάτι σε xiaomi, Huawei γιατί έχω πιο χαμηλό Budget. Εσύ με το budget που διαθέτεις μπορείς να τα βρεις πιο εύκολα αυτά τα χαρακτηριστικά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, Retromaniac είπε

Και εγώ είμαι στο ψάξιμο. Σαν κριτήριο έχω βάλει να έχουν bt5.0, aptx hd, καλή μπαταρία και αδιάβροχα. Προσπαθώ να βρω κάτι σε xiaomi, Huawei γιατί έχω πιο χαμηλό Budget. Εσύ με το budget που διαθέτεις μπορείς να τα βρεις πιο εύκολα αυτά τα χαρακτηριστικά.

Ναι αλλά επίσης ψάχνω και με noise Cancelling και εχω βρει μόνο τα sony που είναι πάνω από 150.  Το water resistant δεν με νοιάζει τόσο πολύ σαν χαρακτηριστικό. Κυρίως για κινητά. Xiaomi δεν αγοράζω για κανενα λόγο. Όλο διαβάζω για delay και connectivity issues. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
Στις 3/10/2019 στις 4:01 ΜΜ, Agony είπε

Δεν εχει το ονομα για να χτυπήσει σοβαρές εταιρείες. Παρολα αυτα το οτι ειναι open back in ear ειναι θετικο.

Τα εχετε ακούσει?  Μην βιαζόμαστε οκ δεν θα ειναι σε επίπεδο 500 ευρο η planar magnetic αλλα προφανος χτυπαει την midrange αγορά στα 200 ευρο. 

Δεν χρειάζεται να τα ακούσω για να εκφέρω την άποψη μου ότι πρωτον είναι ΠΑΝΑΣΧΗΜΑ και δεύτερον υπάρχουν δεκάδες άλλες καλές προτάσεις με λιγότερα χρήματα. 

22 ώρες πριν, newton91 είπε

Ποια ασύρματα ακουστικά (earbuds) μου προτείνετε ; Δίνω μέχρι 150. 

Εγώ πήρα πρόσφατα τα Hyphen μέσω Indiegogo και για τα λεφτά τους είναι άψογα. Καλή απόδοση στο μπάσο και ένταση ενω δεν εχω αντιμετωπισει θεματα συνδεσιμοτητας. Δεν ειναι τελεια αλλα τα θετικα τους ειναι περισσοτερα απο τα αρνητικα. Βλέπω Netflix και ακουω youtube music και είμαι απόλυτα ικανοποιημένος. Αλλοι audiophiles μπορει να ζητανε περισσοτερα. Εγω ειμαι οκ για τις αναγκες μου.

Επεξ/σία από Bluedive
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

21 λεπτά πριν, Bluedive είπε

Δεν χρειάζεται να τα ακούσω για να εκφέρω την άποψη μου ότι πρωτον είναι ΠΑΝΑΣΧΗΜΑ και δεύτερον υπάρχουν δεκάδες άλλες καλές προτάσεις με λιγότερα χρήματα. 

Εγώ πήρα πρόσφατα τα Hyphen μέσω Indiegogo και για τα λεφτά τους είναι άψογα. Καλή απόδοση στο μπάσο και ένταση ενω δεν εχω αντιμετωπισει θεματα συνδεσιμοτητας. Δεν ειναι τελεια αλλα τα θετικα τους ειναι περισσοτερα απο τα αρνητικα. Βλέπω Netflix και ακουω youtube music και είμαι απόλυτα ικανοποιημένος. Αλλοι audiophiles μπορει να ζητανε περισσοτερα. Εγω ειμαι οκ για τις αναγκες μου.

Μπορεις να εκφερεις την αποψη σου , αυτό ελειπε να μην μπορεις . Το θεμα είναι ότι εφόσον δεν εχει ακούσει ένα ακουστικο ότι και να λες ότι και να λεω δεν εχει καμια αξια . Το ότι είναι κατι ασχημο δεν σημαινει ότι δεν ακούγεται και ωραία.  Πως είναι δυνατον να λες για άλλες προτασεις με λιγοτερα χρηματα όταν δεν τα εχεις ακουσει καν ? Στο μονο που μπορεις να συγκρινεις είναι η εμφανιση και τιποτα άλλο .

Οσο εχει να κανει με τα Hyphen Εφόσον καλυπτουν τις ανάγκες σου τοτε είναι μια χαρα.  Όπως εχω ξαναπει δυστηχως οσοι ειμαστε audiophiles μερικες φορες για ένα 5% καλυτερο ηχο sound signature η στο να είναι ακριβος αυτό που θελουμε , μπορει να δωσουμε μια περιουσια . Υπαρχουν ακουστικα με 200-300 ευρο παράδειγμα που παιρνεις το 90% .   Μου εχει τυχει να ακουσω DT1990 και να μην μπορω ουτε 10 λεπτα , να τρυπανε τα αυτια μου και να βαζω τα HD650 και να λεω ουφ αυτό είναι … υπαρχουν όμως ατομα και ηλικιες που αντιλαμβάνονται διαφορετικα τον ηχο και κατι που είναι Overbright να τους κανει και να τους εντυπωσιάζει. Παράδειγμα το μπασο , οσοι δεν είναι audiophile και μιλαω μαζι τους μου λενε την κλασικη ατακα  … ΕΙΝΑΙ ΚΑΛΑ ? ΕΧΟΥΝ ΜΠΑΣΟ ?  που για μενα αυτό είναι κατι που παει στο τελος , πρωτα κοιταω να εχει ζεστο ηχο , καλο διαχωρισμο  και να είναι οσο ποιο αναλυτικα γινεται χωρις να είναι φωτεινά.  

Ps. και τα Bose soundsport wireless  Είναι Πανασχημα  , όμως στα 150 ευρο που εχουν δεν υπαρχει ποιο αναπαυτικο ακουστικο και τοσο καλος ηχος (για το ειδος) , είναι open και εχεις την αισθηση Planar in ear .  Να πω την αληθεια μου ακομα και 500 ευρο + δεν μου εχουν κανει κλικ ,  ANC δεν με ενδιαφερει προσωπικά και δεν μου αρεσει νιώθω είναι ακουω μουσικη κατω από νερο . 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

On 03/10/2019 at 16:15, Agony said:

Τα apple ειναι οπως τα Beats για ατομα που τους νοιαζει το πως φαινεται και οχι πως ακούγεται.

Όπως αρκετοί εδώ μέσα, απ’ ό,τι βλέπω. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...