Προς το περιεχόμενο

Internet με δεδομενα


SneakyGuy

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Στις 16/10/2019 στις 4:26 ΜΜ, donblunts είπε

Sorry αλλα που είσαι φοιτητής?

Ναι ειμαι φοιτητης..

 

Στις 16/10/2019 στις 4:30 ΜΜ, bromiaris είπε

Πήγαινε σε μια από τις άλλες δυο εταιρίες και αγόρασε ένα ακόμη παρόμοιο πακέτο δεδομένων…

Είσαι πολύ πλεονέχτης…

Δεν ειναι λιγο ακριβα? Και μονο που λεω οτι μενω σε εστια μπορεις λιγο να καταλαβεις το οικονομικο προβλημα που εχω..

 

Στις 16/10/2019 στις 7:51 ΜΜ, Billator είπε

Και εγώ αυτό απορώ :P :P

Σε ποια εστία συμβαίνουν αυτά τα πράγματα στην Ελλάδα;;
Όταν έμενα εγώ και να γκρεμίζαμε ολόκληρο κτίριο πολύ πιθανόν να μην έπαιρναν χαμπάρι ότι κάτι λείπει :P 

Επίσης Nova και δορυφορικό Internet υπήρχε συστηματικά. Παίρναμε άδεια για να έχει πρόσβαση ο μάστορας στα κεραμίδια μόνο γιατί η πόρτα ήταν κλειδωμένη. 

Η εστία είναι στον χώρο του πανεπιστημίου; Η Vodafone στα περισσότερα πανεπιστήμια δίνει free unlimited mobile data, στην Πάτρα ισχύει ακόμα. 
Αν θυμάμαι καλά ΄έχει 4-5Gb limitation την ημέρα, υπέρ αρκετό για τα πάντα. 

Η Εστια δεν ειναι του Δημοσιου.. Και οχι δεν ειναι στον χωρο του Πανεπιστημιου..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
5 ώρες πριν, SneakyGuy είπε

Και μονο που λεω οτι μενω σε εστια μπορεις λιγο να καταλαβεις το οικονομικο προβλημα που εχω..

Φίλε κατά πρώτον όταν σπούδαζα και εγώ και ζούσα σε εστία γιατι δεν υπήρχε σάλιο δεν τολμούσα να σκεφτώ να βάλω γραμμή για ίντερνετ... γιατι όταν έχεις σοβαρό οικονομικό πρόβλημα η "πολυτέλεια" των πολλών γίγα πρέπει να έρχεται σε 35η μοίρα...

Και εσύ έχεις και 20 γίγα...

Επεξ/σία από bromiaris
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
Στις 30/10/2019 στις 4:59 ΜΜ, bromiaris είπε

Φίλε κατά πρώτον όταν σπούδαζα και εγώ και ζούσα σε εστία γιατι δεν υπήρχε σάλιο δεν τολμούσα να σκεφτώ να βάλω γραμμή για ίντερνετ... γιατι όταν έχεις σοβαρό οικονομικό πρόβλημα η "πολυτέλεια" των πολλών γίγα πρέπει να έρχεται σε 35η μοίρα...

Και εσύ έχεις και 20 γίγα...

Το να βαλεις γραμμη δεν ειναι πολυτελεια.. Αντιθετα θα βγει 20φορες πιο φθηνο σε σχεση με το να εχεις mobile internet..

 

Επεξ/σία από SneakyGuy
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 λεπτά πριν, SneakyGuy είπε

Το να βαλεις γραμμη δεν ειναι πολυτελεια.. Αντιθετα θα βγει 20φορες πιο φθηνο σε σχεση με το να εχεις mobile internet..

Όταν επικαλείσαι σοβαρό οικονομικό πρόβλημα (αν και έχεις ήδη πρόσβαση στο δίκτυο με 20 γιγα που είναι υπέρ αρκετά για την σχολή σου), ναι είναι πολυτέλεια οποιαδήποτε άλλη σκέψη…

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
3 λεπτά πριν, bromiaris είπε

Όταν επικαλείσαι σοβαρό οικονομικό πρόβλημα (αν και έχεις ήδη πρόσβαση στο δίκτυο με 20 γιγα που είναι υπέρ αρκετά για την σχολή σου), ναι είναι πολυτέλεια οποιαδήποτε άλλη σκέψη…

Υπερ-αρκετα δε ξερω.. Τα παντα γινονται μεσω ιντερνετ.. Και ειμαι σε τμημα πληροφορικης οποτε βαλε και αυτο μεσα.. Επισης οπως ειπα στην εστια wifi ουτε για πλακα δεν πιανω οποτε μονο αυτο μου μενει.. Δηλαδη αν θελω εγω να περασω καπως την ωρα μου τι πρεπει να κανω? Γιατι τα 20γιγα κατα τη γνωμη μου δεν ειναι αρκετα για τιποτα ειδικα εκτος σχολης..

Επεξ/σία από SneakyGuy
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, SneakyGuy είπε

 Δηλαδη αν θελω εγω να περασω καπως την ωρα μου τι πρεπει να κανω? Γιατι τα 20γιγα κατα τη γνωμη μου δεν ειναι αρκετα για τιποτα ειδικα εκτος σχολης..

Καταρχήν καταλαβαίνω ότι θέλεις να σερφάρεις με τις ώρες στο YouTube και με τουλάχιστον full hd ανάλυση… ή να κατεβάσεις 40-50 ταινίες για το ΣΚ… έτσι γιατί απλά μπορείς…

Αλλά όταν λες ότι έχεις «σοβαρό οικονομικό πρόβλημα» τότε τα παραπάνω φαντάζουν απίστευτος πλεονασμός…

Εγώ αν ήμουν στην θέση σου θα κοίταζα να βρω μια part time εργασία για να αποκτήσω έστω και λίγο περισσότερη οικονομική άνεση και θα έβαζα σκοπό να τελειώσω στην ώρα μου την σχολή… ούτε δευτερόλεπτο παραπάνω!

Το σάπισμα στο διαδίκτυο είναι γι αυτούς που έχουν λυμένα τα οικονομικά τους προβλήματα (γονείς με καλούς μισθούς ή εργαζόμενους που στερούνται τα πάντα για να περνούν οι κανακάρηδες σαν μπέηδες)…

Επεξ/σία από bromiaris
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, bromiaris είπε

Καταρχήν καταλαβαίνω ότι θέλεις να σερφάρεις με τις ώρες στο YouTube και με τουλάχιστον full hd ανάλυση… ή να κατεβάσεις 40-50 ταινίες για το ΣΚ… έτσι γιατί απλά μπορείς…

Αλλά όταν λες ότι έχεις «σοβαρό οικονομικό πρόβλημα» τότε τα παραπάνω φαντάζουν απίστευτος πλεονασμός…

Εγώ αν ήμουν στην θέση σου θα κοίταζα να βρω μια part time εργασία για να αποκτήσω έστω και λίγο περισσότερη οικονομική άνεση και θα έβαζα σκοπό να τελειώσω στην ώρα μου την σχολή… ούτε δευτερόλεπτο παραπάνω!

Αυτο θελω να κανω.. Αλλα δεν ειναι ευκολο να βρεις δουλεια με το προγραμμα μου.. Ειμαι ηδη μια ωρα+ μακρια απο τη σχολη μου.. Δουλεια διπλα στο σπιτι αποκλειεται να βρω, οποτε δε νομιζω οτι ειναι εφικτο αυτο.. Αλλα φοιτητης ειμαι αν αρχισω να ειμαι απο τωρα ετσι, δε θα "ζησω" ποτε.. Ετσι πιστευω τουλαχιστον..

 

Ειχα στο μυαλο μου να βρω δουλεια μεσω ιντερνετ μιας και ειμαι σε τμημα πληροφορικης αλλα δεν υπαρχει κατι που να μη χρειαζεται ιντερνετ..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 λεπτά πριν, SneakyGuy είπε

Αλλα φοιτητης ειμαι αν αρχισω να ειμαι απο τωρα ετσι, δε θα "ζησω" ποτε.. Ετσι πιστευω τουλαχιστον..

Ρε τσάκαλε καταλαβαίνω ότι ίσως να ζηλεύεις άλλους συμφοιτητές που περνούν φοιτητική ζωή και εννέα έχει ο μήνας…

Αλλά δυστυχώς εσύ ίσως κατάγεσαι από φτωχό τζάκι…

Έτσι είναι η ζωή… ο μόνος τρόπος να την αλλάξεις είναι να στρωθείς να βγάλεις την σχολή στα 4 χρόνια και άσε τους άλλους με τα λυμένα οικονομικά προβλήματα να «ζήσουν» και να το παίζουν φοιτητές…

Μην προσπαθείς να τους «φτάσεις» σε γλέντια… ξενύχτα… καλοπέραση… δεν μπορείς…

Αλλά μπορείς να κάνεις κάτι καλύτερο για εσένα…

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, bromiaris είπε

Ρε τσάκαλε καταλαβαίνω ότι ίσως να ζηλεύεις άλλους συμφοιτητές που περνούν φοιτητική ζωή και εννέα έχει ο μήνας…

Αλλά δυστυχώς εσύ ίσως κατάγεσαι από φτωχό τζάκι…

Έτσι είναι η ζωή… ο μόνος τρόπος να την αλλάξεις είναι να στρωθείς να βγάλεις την σχολή στα 4 χρόνια και άσε τους άλλους με τα λυμένα οικονομικά προβλήματα να «ζήσουν» και να το παίζουν φοιτητές…

Μην προσπαθείς να τους «φτάσεις» σε γλέντια… ξενύχτα… καλοπέραση… δεν μπορείς…

Αλλά μπορείς να κάνεις κάτι καλύτερο για εσένα…

Μαλιστα.. Εγω η αληθεια ειναι οτι δε βγαινω ιδιαιτερα.. Τα οικονομικα μου ειναι αυτο που ειναι.. Δεν εχω πει κατι.. Απλα εμενα με ενοχλει οτι δεν αφηνουν να βαλουμε σταθερο ιντερνετ.. Νομιζω το εχω πει απο την αρχη.. Αυτα.. Αφου δεν εχει καποιος καποια ιδεα δεν πειραζει.. Θα μεινουν ετσι οπως ειναι τα πραγματα.. Εξαλλου τα 2 χρονια τα περασα, αλλα 2 εχουν μεινει, εαν πουμε οτι θα τα περασω ολα οπως πρεπει παντα..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, Kostasallinone είπε

Σε πια πόλη είσαι?

Ψάξε στο google "πάροχοι ασύρματου ίντερνετ".

Αθηνα

Εχω ψαξει.. Δεν εχω βρει κατι ιδιαιτερα καλο.. Το καλυτερο ειναι αυτο που εχω ηδη στην Cosmote..

Επεξ/σία από SneakyGuy
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...