Προς το περιεχόμενο

Κλινικές μελέτης ύπνου


duende

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Θελω να κλεισω ραντεβου για για μελετη υπνου σε δικο μου (λιγο δυστροπο) ανθρωπο. Μας ειπε ο γιατρος οτι μπορουμε να παμε σε οποιδηποτε (?) δημοσιο η ιδιωτικο νοσοκομειο, δε μας ειπε παραπανω λεπτομερειες.

Εχει κανεις εμπειρια σχετικη (κοστος/διαδικασια), καποια κλινικη να προτεινει? Κατ'οικον γινεται?

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κατ'οικον σίγουρα δεν γίνεται γιατί το περιβάλλον πρέπει να είναι απόλυτα ελεγχόμενο. Είχα φίλο που είχε πάει μία φορά. Κάτσε να ρωτήσω. Το σίγουρο είναι πως του ζήτησαν να ξυριστεί.

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σωτηρία και Ευαγγελισμός σίγουρα. Κόστος στο δημόσιο νομίζω μηδέν, με επιφύλαξη όμως. Το κόστος έρχεται μετά, αν χρειάζεται μηχάνημα, το οποίο καλύπτεται μερικώς από τα ταμεία

  • Like 2
  • Thanks 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σωτηρία και Θριάσιο, είχα πάει τον πατέρα μου, με ραντεβού και φυσικά χωρίς χρέωση μέσω του ταμείου του.

Στο Σωτηρία είναι πολύ καλός ο χώρος μέσα στα δέντρα, στο Θριάσιο είναι στον 4ο όροφο το δωμάτιο αλλά πολύ ήσυχο.

Μας βόλεψε τότε πιο πολύ το Θριάσιο λόγω λιγότερης κίνησης με το αυτοκίνητο.

Τηλέφωνο στο Θριάσιο Γραμματεία Πνευμονολογικής Κλινικής Τηλ: 213 202 8482

Τηλέφωνο στο Σωτηρία Γραμματεία - Ραντεβού: 2107763685

  • Like 1
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγω ειχα παει στο Αιγηνητειο, με παραπεμπτικο απο το κεντρο υπνου του Ευαγγελισμου.

 

Ευχαριστημενος σε ολα... εκτος απο το οτι με ξυπνησαν σχετικα νωρις, γυρω στις 6 και χωρις να μου εξηγησουν τον λογο. Ειχα κοιμηθει απο τις 11 βεβαια.

  • Thanks 1
  • Confused 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 minutes ago, gasgounis said:

Εγω ειχα παει στο Αιγηνητειο, με παραπεμπτικο απο το κεντρο υπνου του Ευαγγελισμου.

Ευχαριστημενος σε ολα... εκτος απο το οτι με ξυπνησαν σχετικα νωρις, γυρω στις 6 και χωρις να μου εξηγησουν τον λογο. Ειχα κοιμηθει απο τις 11 βεβαια.

Ενταξει, 7 ωρες μελετη εκανες, αυτα που ηθελαν να δουν τα ειδαν, δεν ειναι για να αραξεις.

  • Like 3
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κοίταξε και αυτό: https://www.mermigkis.gr/  είναι στο Ερρίκος Ντυνάν έκανα πρόσφατα μελέτη ύπνου εκεί.

Δεν είναι δωρεάν όμως, αλλά κλείνεις ραντεβού άμεσα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, vassar είπε

Κοίταξε και αυτό: https://www.mermigkis.gr/  είναι στο Ερρίκος Ντυνάν έκανα πρόσφατα μελέτη ύπνου εκεί.

Δεν είναι δωρεάν όμως, αλλά κλείνεις ραντεβού άμεσα.

εχω διαβασει οτι ειναι πολυ καλος. αν θες, μπορεις να μου πεις κοστος συνολικο περιπου? χρησιμοποιησες καποια ιδιωτικη ασφαλεια?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
12 ώρες πριν, duende είπε

εχω διαβασει οτι ειναι πολυ καλος. αν θες, μπορεις να μου πεις κοστος συνολικο περιπου? χρησιμοποιησες καποια ιδιωτικη ασφαλεια?

Το κόστος είναι 150 ευρώ για το βραδύ της νοσηλείας και 60 ευρώ η επίσκεψη στο γιατρό για τα αποτελέσματα, το ίδιο επαναλαμβάνετε αν χρειαστεί να πάρει κάποιο μηχάνημα για να τον βοηθάει στον ύπνο, πρέπει να ξανακάνει μελέτη με το βοήθημα. Ασφάλεια έχω ΕΟΠΥΥ.

Τι πρόβλημα έχει ο γνωστός σου;

Επεξ/σία από vassar
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δες και το τμήμα μελέτης ύπνου στο Αττικό. Δεν έχω εμπειρία από μελέτη, αλλά είχα πάει για βαρβάτη διαταραχή και ο γιατρός (Μπονάκης) είναι εξαιρετικός. Το κόστος για μελέτη εκεί νομίζω είναι στο 50ρικο, οπότε δες πρώτα αν σε άλλα νοσοκομεία το καλύπτουν ταμεία. Το πρόβλημα είναι πως στο Αττικό για ραντεβού πρωϊνό που είναι δωρεάν μέσω του 1555, θα βρεις σε κανά τρίμηνο και τα απογευματινά χρεώνονται...

Επίσης έχε υπόψιν σου πως ανάλογα το πρόβλημα μπορεί να μη χρειαστεί να γίνει μελέτη στην κλινική, πολυσομνογραφία δηλαδή που σε γεμίζουν καλώδια και σχεδόν ειρωνικά σου λένε «τώρα κοιμήσου σαν στο σπίτι σου». Αν μιλάμε π.χ. για αϋπνίες, διαταραχές προγράμματος ή γενικά πιο «απλά» θέματα, όχι για άπνοια δηλαδή, μπορεί απλά κάνει ακτιγραφία, σπίτι, με ένα ρολόι που του δίνουν και το φοράει για κάποιες μέρες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Με μελέτη ύπνου ασχολείται και η οδοντιατρική Αθηνών που φτιάχνει νάρθηκες ειδικούς για τον ύπνο (εφόσον το ζητήσει ο γιατρός) και συνεργάζονται με τον Ευαγγελισμό

http://www.dent.uoa.gr/plhrofories-as8enon/nosilia-klinikis-antimetopishs-stomatoproswpikoy-ponoy.html

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...