Προς το περιεχόμενο

LG ULTRAWIDE ΟΘΟΝΗ LG 29WK500-P 29 MEDIA MARKT €159 [ΕΞΑΝΤΛΗΘΗΚΕ]


qwerty99

Προτεινόμενες αναρτήσεις

2 λεπτά πριν, matrixxx είπε

Μιλας για σημερα μεσα στο τοπικ ή για παλια αγορα; Γιατι απο 25 ευρω ειναι η διαφορα, ακομα και σε αλυσιδες +39 ευρω.

Τι παραπανω δηλαδη εχει και την προτεινεις; Δωσε καμια πληροφορια.

Για παλιά αγορά λέει...

Το έχει αναφέρει παρακάτω

 

Τα έξτρα όπως έχω καταλάβει είναι το DP όπου το χρειάστηκε για το MM :)

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 35
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοφιλείς Ημέρες

Αυτή του topic είναι πιο καινούργιο μοντέλο από αυτήν που πήρα εγώ       (  29UM69G )  οι διαφορές που βλέπω εγώ είναι ότι η δικιά μου έχει και ηχεία και σύνδεση displayport .

Απλώς για μένα ήταν μονόδρομος να πάρω αυτήν που έχει σύνδεση displayport γιατί αλλιώς δεν έπαιζε σωστά με το δικό μου Mac mini μέσω του HDMI

 έφαγα ένα Σαββατοκύριακο στεναχώρια να προσπαθώ να την κάνω να παίξει σωστά και το αποτέλεσμα ήταν ένα πατημένο παραμορφωμένο 1920 1080

Ευτυχώς όμως στο πλαίσιο την δέχτηκαν πίσω και έκανα τη αλλαγή 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
45 λεπτά πριν, matrixxx είπε

Μιλας για σημερα μεσα στο τοπικ ή για παλια αγορα; Γιατι απο 25 ευρω ειναι η διαφορα, ακομα και σε αλυσιδες +39 ευρω.

Τι παραπανω δηλαδη εχει και την προτεινεις; Δωσε καμια πληροφορια.

Εγώ φαντάζομαι μιλάει για τώρα https://www.plaisio.gr/lg-monitor-29-29um69g-ultrawide-gaming_2677520 πράγματι είναι +~50 (+40 πραγματικά). Στο Tom's hardware ένας απαντάει το παρακάτω σε σύγκρισή τους.

Αναφορά σε κείμενο

Go with the LG29UM69G. I've seen these on sale for $180-$210 USD. (not sure what country you're in)

The WK500 only has FreeSync via HDMI, so you won't be able to do FreeSync on Nvidia GPUs. You need DP for that.

Επίσης η LG29UM69G έχει Type-C connection, οπότε υποστηρίζει απευθείας σύνδεση με laptop type-C (DP Alt. Mode) ή μάλλον και με κινητό για χρήση σε Desktop mode (Samsung Dex, EMUI Desktop mode κλπ)

EDIT απάντησε ο godjet οπότε αγνοείτε τα δικά μου.

Επεξ/σία από kamui
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 4/10/2019 στις 6:21 ΜΜ, silenoz66 είπε

Ποια είναι εμπειρία σάς με το ultrawide?  Ενοχλητικό πχ στα games?

Σε παραγωγικότητα, ταινίες και ΑΑΑ παιχνίδια είναι κλάσεις πάνω σαν εμπειρία.

Εκεί που προσωπικά με κουράζει είναι σε competitive fps παιχνίδια (CSGO, Fortnite κτλ). Ωραίος ο έξτρα χώρος και κάποιοι θα έλεγαν πως πρόκειται για πλεονέκτημα αλλά εμένα με ζαλίζει όταν προσπαθώ να εστιάσω (κυρίως στο κέντρο της οθόνης) γιατί νιώθω πως η επιπλέον "πληροφορίες" με κάνουν να χάνομαι... Φυσικά μπορείς να αλλάξεις πάντα στο aspect ratio και τελειώνει εκεί το ζήτημα.

Σαν εμπειρία είναι φοβερή, προσωπικά πήγα σε 34'' UW 1440p και το μόνο που μετανιώνω είναι πως δεν είχα αγοράσει νωρίτερα και έβγαζα τα μάτια μου με μία 24' FHD.

  • Like 1
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...