Προς το περιεχόμενο

Red Dead Redemption 2 [PC]


ADHD
Μήνυμα προστέθηκε από Praetorian

Για να αποφύγουμε νέο κλείδωμα του νήματος, θα ισχύσουν άμεσα τα εξής, κάποια από τα οποία είναι επιπρόσθετα των βασικών όρων χρήσης του forum:

  • Spoilers για την υπόθεση και το φινάλε θα μπαίνουν αυστηρά σε spoiler tags!
  • Δεν θα έχουμε πλέον άλλα μηνύματα για FPS στο νήμα, ούτε καν μετά από patch!
  • Μην είστε επαναλαμβανόμενα αρνητικοί στα μηνύματά σας, μια φορά αρκεί.
  • Όπως πάντα κρατήστε ήπιους τόνους και αποφύγετε χαρακτηρισμούς και τσουβαλιάσματα προς άλλους χρήστες
  • Κάντε αναφορά τα προβληματικά μηνύματα, μην απαντάτε σε αυτά

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 2,6k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

11 ώρες πριν, spilios6 είπε

Καλημέρα φίλε μου πατάς το B και μπαινεις στο μενου σου και βρισκεις τους χαρτες σου πιθανον να εχεις και αλλους εκει

Διαλεγεις αυτον που θελεις , αν εχεις μονο αυτον που πηρες το τε αυτον πατας και σου βγαζει ενα Χ οπως ειπες

το θεμα ειναι οτι το Χ στο βγαζει σε μια περιοχη κιτρινη και καπου μεσα σε αυτη ειναι ο θησαυρος

Συνηθως ειναι σε πετρες δεντρα γενικα εχει κατι να τον σκεπαζει οποτε θελει ψαξιμο θα εισαι συνεχεια με το dead eye και θα δεις τις κλασσικες κιτρινιλες απο πανω και θα ειναι ο θησαυρος

Επαναλαμβανω το Χ δεν σου δειχνει που ακριβως ειναι ο θησαυρος απλα σου σημαδευει τη περιοχη που θα ψαξεις σε ολο το κιτρινο μπορει να ειναι 

Τελος πρεπει να ξερεις τον ιδιο χαρτη μπορεις να τον παρεις πολλες φορες και απλα θα ειναι σε διαφορετικο σημειο ο θησαυρος

ΑΝ μπεις you tube και γραψεις το ονομα του χαρτη θα δεις οτι θα σου εχει 4-5 τοποθεσιες αυτο σημαινει πως τον ιδιο χαρτη μπορεις να τον παρεις 4-5 φορες και ουσιαστικα ειναι 4-5 διαφορετικοι θησαυροι στην ιδια περιοχη απλα εσυ μπορεις να βρεις μονο 1 καθε φορα μην ψαξεις για 2ο δεν θα βρεις ποτε 

όχι δεν με καταλαβες ...ο χαρτης δειχνει ας πουμε ένα βουνο και από κατω ένα ποταμι.

Που ξερω εγω κοντα σε ποια πολη βρίσκεται αυτό το μερος? με τι στοιχεια θα ψαξω να το βρω?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Σε καταλαβα

σου λεω πατας Β και μπαινεις στο χαρτι που θελεις να ανοιξεις και μολις τον ανοιξεις να τον διαβασεις σου βγαζει στο map σου πατωντας το Μ ενα Χ εκει πας 

Μπορει να ειναι σε ολο τα χαρτη μολις πατησεις Μ θα δεις το Χ

αλλα πρωτα πρεπει να εχεις διαβασει το συγκεκριμενο χαρτη

Επεξ/σία από spilios6
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

22 λεπτά πριν, spilios6 είπε

Σε καταλαβα

σου λεω πατας Β και μπαινεις στο χαρτι που θελεις να ανοιξεις και μολις τον ανοιξεις να τον διαβασεις σου βγαζει στο map σου πατωντας το Μ ενα Χ εκει πας 

Μπορει να ειναι σε ολο τα χαρτη μολις πατησεις Μ θα δεις το Χ

αλλα πρωτα πρεπει να εχεις διαβασει το συγκεκριμενο χαρτη

ααα μαλιστα...τωρα καταλαβα ...ευχαριστω !

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

πλεον μιας και το περιμενα και γω το παιχνιδι και το πηρα

απο τις πρωτες 3-4 ωρες που εχω παιξει  μαρεσε παρα πολυ το παιχνιδι γραφικα πραγματικα πανεμορφα!

αυτο προτείνεται πρωτα να παιξω το single player και μετα να ξεκινησω online?

(εν το μεταξυ ποτε δεν εχω παιξει on line game τετοιου ειδους )

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, stel106 είπε

πλεον μιας και το περιμενα και γω το παιχνιδι και το πηρα

απο τις πρωτες 3-4 ωρες που εχω παιξει  μαρεσε παρα πολυ το παιχνιδι γραφικα πραγματικα πανεμορφα!

αυτο προτείνεται πρωτα να παιξω το single player και μετα να ξεκινησω online?

(εν το μεταξυ ποτε δεν εχω παιξει on line game τετοιου ειδους )

Είναι τελείως διαφορετικά πράγματα το Online με το campaign να ξέρεις!
Εγώ παίζω μόνο το online αν και έχοντας τερματίσει τα πάντα δεν έχει τι να κάνω και η R* δεν δίνει events για τους παλιούς παίχτες.
Να μπεις πάντως online για να πάρεις τα καλούδια που δίνει, νομίζω δίνει Navy Revolver αυτές τις μέρες

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, comfuzio είπε

Είναι τελείως διαφορετικά πράγματα το Online με το campaign να ξέρεις!
Εγώ παίζω μόνο το online αν και έχοντας τερματίσει τα πάντα δεν έχει τι να κάνω και η R* δεν δίνει events για τους παλιούς παίχτες.
Να μπεις πάντως online για να πάρεις τα καλούδια που δίνει, νομίζω δίνει Navy Revolver αυτές τις μέρες

απο το θεμα που το μελετησα λιγο το μεσημερι, θα παιζω το ον λινε εστω για το daily ωσπου να τερματισω το single player και μετα θα παιξω αποκλειστικα on line

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, stel106 είπε

απο το θεμα που το μελετησα λιγο το μεσημερι, θα παιζω το ον λινε εστω για το daily ωσπου να τερματισω το single player και μετα θα παιξω αποκλειστικα on line

Ναι αυτό! Αν μπορείς να κάνεις ένα daily τουλάχιστον κάθε μέρα στο Online θα μετρήσει όταν μετά θα θες να παίξεις 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Παιδια καλησπερα. Εχουμε καποιο κλειδαδικο (εκτος steam επειδη ειναι ακριβο ακομα) που να ειναι safe για να παρω το παιχνιδι ? Δεν ξερω αν επιτρεπεται να γραφτει εδω, αν οχι τοτε πειτε μου σε ενα pm. Ευχαριστω !!

Επεξ/σία από Μάκαρος
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, Μάκαρος είπε

Παιδια καλησπερα. Εχουμε καποιο κλειδαδικο (εκτος steam επειδη ειναι ακριβο ακομα) που να ειναι safe για να παρω το παιχνιδι ? Δεν ξερω αν επιτρεπεται να γραφτει εδω, αν οχι τοτε πειτε μου σε ενα pm. Ευχαριστω !!

Δες εδώ, έχει επίσημα και ανεπίσημα μαγαζιά.

Πρόσεχε το drm αν θες συγκεκριμένο, λίγα είναι για steam launcher. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, Brandtobrand είπε

Δες εδώ, έχει επίσημα και ανεπίσημα μαγαζιά.

Πρόσεχε το drm αν θες συγκεκριμένο, λίγα είναι για steam launcher. 

προτιμουμε steam ή άλλη version?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πόσο σημαντικό θεωρείτε να πιάσει κάποιος να παίξει το 1ο Red Dead Redemption πριν πιάσει το 2;

Το 2 στέκεται και μόνο του ή έχει το story κάποια συνέχεια;

Είμαι σε αναζήτηση παιχνιδιού για το διάστημα που θα καθόμαστε σπίτια μας και έχω αρχίσει και απελπίζομαι που δε βρίσκω παιχνίδι της προκοπής να ασχοληθώ.

Το τελευταίο που με κράτησε και με διασκέδασε πολλές ώρες ήταν το Witcher3 το Skyrim και πριν από αυτό το Fallout4 το οποίο τελικά παράτησα κάπου στη μέση και δε το τελείωσα.

Δε ξέρω....Πέρασαν και οι παλιές καλές εποχές με Diablo, Starcraft και νιώθω οτι το gaming έχει τελειώσει....κοιτάζω τίτλους της τελευταίας 5ετίας και ας είναι καλά η Rockstar κυρίως με τα FarCry...

Κοίταξα και το Dark Souls3 αλλά δε μου έκανε κλικ....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

20 λεπτά πριν, greekfragma είπε

Πόσο σημαντικό θεωρείτε να πιάσει κάποιος να παίξει το 1ο Red Dead Redemption πριν πιάσει το 2;

Το 2 στέκεται και μόνο του ή έχει το story κάποια συνέχεια;

Είμαι σε αναζήτηση παιχνιδιού για το διάστημα που θα καθόμαστε σπίτια μας και έχω αρχίσει και απελπίζομαι που δε βρίσκω παιχνίδι της προκοπής να ασχοληθώ.

Το τελευταίο που με κράτησε και με διασκέδασε πολλές ώρες ήταν το Witcher3 το Skyrim και πριν από αυτό το Fallout4 το οποίο τελικά παράτησα κάπου στη μέση και δε το τελείωσα.

Δε ξέρω....Πέρασαν και οι παλιές καλές εποχές με Diablo, Starcraft και νιώθω οτι το gaming έχει τελειώσει....κοιτάζω τίτλους της τελευταίας 5ετίας και ας είναι καλά η Rockstar κυρίως με τα FarCry...

Κοίταξα και το Dark Souls3 αλλά δε μου έκανε κλικ....

Το rdr2 ειναι Prequel. οπότε μπορείς να ξεκινήσεις απο αυτό και μετά να πας στο 1

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...