Προς το περιεχόμενο

Red Dead Redemption 2 [PC]


ADHD
Μήνυμα προστέθηκε από Praetorian

Για να αποφύγουμε νέο κλείδωμα του νήματος, θα ισχύσουν άμεσα τα εξής, κάποια από τα οποία είναι επιπρόσθετα των βασικών όρων χρήσης του forum:

  • Spoilers για την υπόθεση και το φινάλε θα μπαίνουν αυστηρά σε spoiler tags!
  • Δεν θα έχουμε πλέον άλλα μηνύματα για FPS στο νήμα, ούτε καν μετά από patch!
  • Μην είστε επαναλαμβανόμενα αρνητικοί στα μηνύματά σας, μια φορά αρκεί.
  • Όπως πάντα κρατήστε ήπιους τόνους και αποφύγετε χαρακτηρισμούς και τσουβαλιάσματα προς άλλους χρήστες
  • Κάντε αναφορά τα προβληματικά μηνύματα, μην απαντάτε σε αυτά

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Πρέπει να ανεβάσεις το επίπεδο του bounty hunter

Στο 5ο ξεκλειδώνεις το δεύτερο difficulty και στο 10ο το τρίτο

Γενικά μέχρι να ξεκλειδώσεις το τρίτο πάντως αξίζει πιο πολύ να κάνεις τα legendary bounties

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 2,6k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Red dead redemption 2 crashing

Καλησπέρα σε όλους.

Κατέβασα πριν λίγες μέρες το rdr2 από epic. Ενώ παίζω χωρίς πρόβλημα κάθε τόσο μου κρασάρει. Έχω ψάξει για λύσεις αλλά δεν έχω βρει λύση για μένα στο πρόβλημα.

Αφού κρασάρει μου προτείνει να παίξω σε safe Mode  ή retry. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

11 ώρες πριν, comfuzio είπε

Τι Drivers έχεις στην gpu? Πληροφορίες για το σύστημα σου; 

Τους τελευταίους της Nvidia. Η gpu είναι gtx 1060 6gb κ cpu 7700k, 16 gb ram. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, Brosla είπε

Τους τελευταίους της Nvidia. Η gpu είναι gtx 1060 6gb κ cpu 7700k, 16 gb ram. 

Το τρέχεις με DX12 ή Vulkan? Με ότι το τρέχεις δοκίμασε να το αλλάξεις με το άλλο API

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
20 ώρες πριν, Brosla είπε

Red dead redemption 2 crashing

Καλησπέρα σε όλους.

Κατέβασα πριν λίγες μέρες το rdr2 από epic. Ενώ παίζω χωρίς πρόβλημα κάθε τόσο μου κρασάρει. Έχω ψάξει για λύσεις αλλά δεν έχω βρει λύση για μένα στο πρόβλημα.

Αφού κρασάρει μου προτείνει να παίξω σε safe Mode  ή retry. 

Εχει εμφανισει θεμα με τις onboard καρτες

Δοκιμασε να απενεργοποιησεις την onboard gpu απο το bioς

Επεξ/σία από DjAde
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 ώρες πριν, comfuzio είπε

Το τρέχεις με DX12 ή Vulkan? Με ότι το τρέχεις δοκίμασε να το αλλάξεις με το άλλο API

Και με vulkan και με dx12 το κάνει. Μπορεί να παίζω 5 ώρες κανονικά και ξαφνικά σταματάει να αποκρίνεται. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 8/6/2020 στις 4:23 ΜΜ, Brosla είπε

Και με vulkan και με dx12 το κάνει. Μπορεί να παίζω 5 ώρες κανονικά και ξαφνικά σταματάει να αποκρίνεται. 

έχεις κάνει OC τίποτα;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και οι αλλαγές:
 

[June 9, 2020) – General / Miscellaneous (PC)

 Stability

  • Fixed a crash that could occur when launching the game on certain hardware configurations
  • Fixed a crash that could occur when switching between output devices on system configurations with multiple graphics cards
  • Fixed an issue that prevented the game from launching on some system configurations that used a dedicated AMD graphics card alongside an unsupported Intel integrated graphics device
  • Fixed an issue that prevented the game from launching on some low-end system configurations when using DirectX 12
  • Fixed an issue with a memory leak when using DirectX 12, leading to increased RAM usage and potential crashes during extended game sessions
  • Fixed several random crashes that occurred during gameplay in Story Mode and Red Dead Online

Improvements and Bug Fixes

  • Added command line arguments allowing the player to limit processor threads/affinity when booting the game. Using both arguments in combination may increase performance and reduce stalls on some systems when third-party applications with significant CPU usage are running in the background
    • -numCores=# (number of threads, decimal value)

    • -setSystemProcessorAffinity=# (CPU affinity mask, decimal value)

  • Fixed an issue with hardware detection that caused the ‘hardware/driver check’ startup message to display incorrectly when running on some systems
  • Fixed an issue with missing smoke effects on trains when the Particle Quality graphical setting was set to Ultra/High
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 29/5/2020 στις 6:27 ΜΜ, gavros10 είπε

Ξέρετε γιατί στο Online, στο bounty hunter μου δίνει μόνο bountys με ένα σήμα δολαρίου και όχι μεγαλύτερη άξιας ή legendary;

Νομιζω για να στα ξεκλειδώσει.πρεπει να είσαι bounty hunter 10 level +

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...