Προς το περιεχόμενο

Red Dead Redemption 2 [PC]


ADHD
Μήνυμα προστέθηκε από Praetorian

Για να αποφύγουμε νέο κλείδωμα του νήματος, θα ισχύσουν άμεσα τα εξής, κάποια από τα οποία είναι επιπρόσθετα των βασικών όρων χρήσης του forum:

  • Spoilers για την υπόθεση και το φινάλε θα μπαίνουν αυστηρά σε spoiler tags!
  • Δεν θα έχουμε πλέον άλλα μηνύματα για FPS στο νήμα, ούτε καν μετά από patch!
  • Μην είστε επαναλαμβανόμενα αρνητικοί στα μηνύματά σας, μια φορά αρκεί.
  • Όπως πάντα κρατήστε ήπιους τόνους και αποφύγετε χαρακτηρισμούς και τσουβαλιάσματα προς άλλους χρήστες
  • Κάντε αναφορά τα προβληματικά μηνύματα, μην απαντάτε σε αυτά

Προτεινόμενες αναρτήσεις

3 hours ago, JiovanniGeorgeo said:

Ρε παιδιά το RDR1 μου είχε γλυτώσει, καθώς τα exclusive αργώ να τα πιάσω ή δε τα πιάνω ποτέ επειδή δεν αγοράζω κονσόλες.

Τώρα έχω ξεκινήσει το DOS2 και δελεάζομαι και για το RDR2! Είναι χρονορουφίχτρα; Δηλαδή έχει ΠΟΛΥ ψάξιμο για να το διασκεδάσεις / κάνεις κάτι;

Τώρα αναρωτιέμαι επίσης πόσοι από εσάς είστε 30ριδες με fulltime εργασία. Αν το κάνετε εσείς, μπορώ και εγώ δε μπορεί!

Συνολικά είναι πολλές ώρες αλλά μπορείς να προχωρήσεις παίζοντας από λίγο κάθε φορά εύκολα. 

Εγώ το τελείωσα παράλληλα με δουλειά και μεταπτυχιακό αν και δεν λέει κάτι αυτό. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 2,6k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Βάσει αυτών που κάνετε στη καθημερινότητα σας, και δεδομένων αυτών αφιερώσατε ΤΟΣΟ χρόνο σε αυτό το τίτλο.. με πείσατε 100% και ευχαριστώ για το ενδιαφέρον! Σύντομα επανέρχομαι με εμπειρίες και κβοτς!

 

Εγώ πάντως θεωρώ απίθανο να τερματίσω τίτλο τόσων ωρών. Είναι πολλά τα games που είπα μακάρι να τα είχα πιο πιτσιρικάς & ανέμελος. Αυτή τη στιγμή έχω ακριβώς 250 εγκατεστημένα Games στο PC. Δεν θυμάμαι ΚΑΝ αν έχω τερματίσει έστω ένα τίτλο δημιουργημένο μετά το 2015. Όλα τα παρατάω κάπου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
25 λεπτά πριν, JiovanniGeorgeo είπε

Βάσει αυτών που κάνετε στη καθημερινότητα σας, και δεδομένων αυτών αφιερώσατε ΤΟΣΟ χρόνο σε αυτό το τίτλο.. με πείσατε 100% και ευχαριστώ για το ενδιαφέρον! Σύντομα επανέρχομαι με εμπειρίες και κβοτς!

Εγώ πάντως θεωρώ απίθανο να τερματίσω τίτλο τόσων ωρών. Είναι πολλά τα games που είπα μακάρι να τα είχα πιο πιτσιρικάς & ανέμελος. Αυτή τη στιγμή έχω ακριβώς 250 εγκατεστημένα Games στο PC. Δεν θυμάμαι ΚΑΝ αν έχω τερματίσει έστω ένα τίτλο δημιουργημένο μετά το 2015. Όλα τα παρατάω κάπου.

Σβησε τα 245, κοψε τα online τις σειρες και τις ταινιες και θα δεις πως θα τελειωνεις το ενα μετα το αλλο.

Επεξ/σία από firepc
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 15/9/2020 στις 12:45 ΠΜ, giorgosmcmc είπε

Ρε παιδια εχω μια απορια εδω και πολυ καιρο με το social club, σηνυθως οταν εχεις ενεργοποιημενο το 2 step verification στις περισσοτερες πλατφορμες  σου δινει ενα κωδικο backup σαν restore και σε αλλες περιπτωσεις εχεις και την ασφαλεια του αριθμου τηλ σου δλδ σου παει ενας εφεδρικος κωδικος εκει σε περιπτωση που χασεις τα δεδομενα στο κινητο ή το χασεις για παραδειγμα. 

Στο social club δεν συμβαινει τιποτα απο αυτα, και λεω εγω τωρα σε περιπτωση που χασω το κινητο μου ή τα δεδομενα στο κινητο μου πως θα μπορω να εχω προσβαση στο λογαριασμο μου? Χανω το account για παντα?

Αν έχεις παιχνίδι σε dvd και το ενεργοποιήσεις λογικά μπορούν να στον δώσουν πίσω ελέγχοντας το κλειδί.
Πιθανόν να γίνεται το ίδιο αν έχεις πάρει κάποιο παιχνίδι και μέσω του στημ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators
34 λεπτά πριν, _Theo_ είπε

Παιδιά το παιχνίδι έχει και First Person Mode ή πρέπει να βάλεις κάποιο mod;;

Ναι, ενώ αλλάζεις κάμερα, έχει και First Person από μόνο του.

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, GhostRiderLSOV είπε

Ναι, ενώ αλλάζεις κάμερα, έχει και First Person από μόνο του.

 

Τέλεια, γιατί δεν γουστάρω καθόλου τα 3rd Person. Το παιχνίδι είναι "must play", θα το τιμήσω σίγουρα!!

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 16/9/2020 στις 7:04 ΜΜ, G.TH. είπε

Αν έχεις παιχνίδι σε dvd και το ενεργοποιήσεις λογικά μπορούν να στον δώσουν πίσω ελέγχοντας το κλειδί.
Πιθανόν να γίνεται το ίδιο αν έχεις πάρει κάποιο παιχνίδι και μέσω του στημ.

Δεν εχω αγορασει απευθειας απ το steam, κανονικα επρεπε να σε αφηνε να βαλεις σαν ασφαλεια τον αριθμο τηλ σου που δεν γινεται να τον χάσεις ποτε και ειναι πιο ασφαλη λυση να έρχεται sms εκει, δε καταλαβαίνω γιατι ολες οι πλατφορμες χρησιμοποιούν authenticators ενω το μηνυμα στον αριθμό τηλ ειναι η καλυτερη λυση.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...
Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Μας εχουνε πρηξει με τα updates για το online εκει στη rockstar, ποσο δυσκολο τους ειναι να καταλαβουν πως υπαρχει και κοσμος που δεν αγγιζει καν το online του παιχνιδιου αλλα ενδιαφερεται μονο για το campaign, μαλλον αρκετα. Το ιδιο και με το gta online αν κι εκει δικαιολογημενα υπαρχει μεγαλο community, αλλα για το rdr2 δε μπορω να το καταλαβω αληθεια περα απο το οτι θελουν να τα αρπαξουν με τα microtransaction 💲οπως και με τα shark cards στο gta δε βρισκω αλλο λογο.

Επεξ/σία από giorgosmcmc
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 1/10/2020 στις 8:05 ΜΜ, giorgosmcmc είπε

Μας εχουνε πρηξει με τα updates για το online εκει στη rockstar, ποσο δυσκολο τους ειναι να καταλαβουν πως υπαρχει και κοσμος που δεν αγγιζει καν το online του παιχνιδιου αλλα ενδιαφερεται μονο για το campaign, μαλλον αρκετα. Το ιδιο και με το gta online αν κι εκει δικαιολογημενα υπαρχει μεγαλο community, αλλα για το rdr2 δε μπορω να το καταλαβω αληθεια περα απο το οτι θελουν να τα αρπαξουν με τα microtransaction 💲οπως και με τα shark cards στο gta δε βρισκω αλλο λογο.

Για ποια updates λες;
έκανε 1 μετά από κάτι μήνες που είχε να κάνει "σοβαρό" update και ένα μικρό patch για σφάλματα που βρήκαν στο main update.
Για τα microtransactions στο rdο τα season pass ζητάνε μόνο goldbars και μόνο 40 τα οποία ακόμα και νέος παίκτης μπορεί να τα βγάλει σχετικά σύντομα ΚΑΙ ολοκληρώνοντας το season pass τα παίρνει πίσω μαζί με πάρα πολλά άλλα πράγματα!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Καλα όλα αυτα αλλα εγώ το λεω απο την αποψη πως τοσα χρονια σαν σύνολο (gtav & rdr2) δεν εχω δει ποτε μα ποτε ομως ενα update για το story (εκτος του weapon locker) όχι απαραίτητα επεκταση της ηδη τεράστιας ιστορίας αλλα κατι που να σου δινει ενα κίνητρο εστω να ασχοληθεις λιγες παραπανω ωρες μετα το τερματισμό για παραδειγμα ή εξτρα περιεχομενο σε στολες ας πουμε, καποιο καινουριο οπλο κτλπ... κτλπ...

Επεξ/σία από giorgosmcmc
  • Confused 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λίγο δύσκολο να βγάλουν expansions/DLC τουλάχιστον για το GTA V μιας που ήδη δουλεύουν για το VI.
Ωραίο θα ήταν βέβαια, γιατί το online του gta είναι λίγο καρκίνος στα public sessions και αν δεν έχεις φίλους ή γνωστούς για να παίξεις μαζί είναι αδύνατον να παίξεις τις αποστολές με randoms. Για το RDR2 που είναι 1 χρόνο μόνο στο PC δεν θα έλεγα όχι άμα βγάζαν κάτι και ας το πληρώσουμε  

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 3 εβδομάδες αργότερα...
22 λεπτά πριν, giout είπε

καλησπερα σε ολους ερωτηση  ,μπορω να κανω replay mission ανεξαρτησα σε ποιο κεφαλαιο βρισκομαι ? η θα με ξεκινησει απο την αρχη? ευχαριστω.

Όσες φορές και όποτε θες κάνε replay. Δεν επηρεάζεται η έως τότε η πρόοδος σου.

  • Like 1
  • Sad 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...