Προς το περιεχόμενο

Red Dead Redemption 2 [PC]


ADHD
Μήνυμα προστέθηκε από Praetorian

Για να αποφύγουμε νέο κλείδωμα του νήματος, θα ισχύσουν άμεσα τα εξής, κάποια από τα οποία είναι επιπρόσθετα των βασικών όρων χρήσης του forum:

  • Spoilers για την υπόθεση και το φινάλε θα μπαίνουν αυστηρά σε spoiler tags!
  • Δεν θα έχουμε πλέον άλλα μηνύματα για FPS στο νήμα, ούτε καν μετά από patch!
  • Μην είστε επαναλαμβανόμενα αρνητικοί στα μηνύματά σας, μια φορά αρκεί.
  • Όπως πάντα κρατήστε ήπιους τόνους και αποφύγετε χαρακτηρισμούς και τσουβαλιάσματα προς άλλους χρήστες
  • Κάντε αναφορά τα προβληματικά μηνύματα, μην απαντάτε σε αυτά

Προτεινόμενες αναρτήσεις

10 ώρες πριν, seithan είπε

Εντάξει δεν έγινε και κάτι ρε συ, πραγματικά μην χαλιέσαι. 

Play More Worry Less (PMWL) 

👍

Edit: Screenshots!

  Εμφάνιση κρυμμένου περιεχομένου

Red Dead Redemption 2 Screenshot 2020.11.08 - 22.04.10.97.jpg

Red Dead Redemption 2 Screenshot 2020.11.08 - 21.02.37.27.jpg

Red Dead Redemption 2 Screenshot 2020.11.08 - 19.56.42.29.jpg

Red Dead Redemption 2 Screenshot 2020.11.08 - 19.57.32.59.jpg

Red Dead Redemption 2 Screenshot 2020.11.09 - 08.57.21.97.jpg

Red Dead Redemption 2 Screenshot 2020.11.09 - 10.51.00.64.jpg

Το ξερω  αλλα.. το ocd 🤣

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 2,6k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

15 hours ago, giorgosmcmc said:

Το ξερω  αλλα.. το ocd 🤣

 

Why-CANTI-Say-Say-NO_-3.jpg

, 😂

 Τελείωσα το βασικό παιχνίδι και τολμώ να πω ότι, επάξια ανήκει κάπου εκεί στις μπροστινες θέσεις, παρέα με HL, Kotor, W3, RDR1

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ελπίζω αυτό να σημαίνει ότι θα αρχίσουν και λίγο πιο τακτικές ενημερώσεις με πραγματικό gameplay και όχι να βαρας δεκάδες ηρεμιστικά σε ζώα

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Ρε παιδιά τι παιχνιδάρα είναι αυτή κι απορώ γιατί τόσο καιρό δεν το είχα παίξει. Παίζω αποκλειστικά το story και ειλικρινά δεν έχω δει πιο immersive κόσμο σε videogame.

Εκεί στη Rockstar είναι αλλού οι άνθρωποι κι όταν θέλουν πραγματικά κάνουν θαύματα.

Μου πήρε 2 μέρες να κυνηγάω για να πάρω το Satchel, πρέπει να έχω γράψει κάπου στις 30 ώρες και τώρα μπήκα chapter 3. Πραγματικά δεν θέλω να τελειώσει.

Πήγα και έπιασα ένα Arabian και πάει τρένο αλλά ρε παιδιά φοβάται και την σκιά του, με το που δεί λύκο με ρίχνει.

Γενικά όσοι δεν το έχετε κάνει παίξτε το, αξίζει και το 60αρι για πλάκα, κάτι τιμές σε epic με 30 ευρώ δεν το συζητάω είναι δώρο.

 

Στα των επιδόσεων με optimized settings είμαι στα 45-70, με κανά 60αρι μ.ο. με rx570 και 3700x και παραδόξως πάει βούτυρο (έχω freesync).

 

Γενικά δυσκολεύομαι πολύ να τερματίσω παιχνίδι κι εδώ δεν καταλαβαίνω πότε περνάνε οι ώρες. Δεν ξέρω αν είναι καλό όλο αυτό εν αναμονεί του CyberPunk γιατί αισθάνομαι οτι δεν θα έχω όρεξη καπάκια για κάτι τέτοιου βεληνεκούς, αλλά δεν πειράζει ας γίνει λίγο ironed out κι εκείνο, να παιχτεί με λιγότερα bugs.

Επεξ/σία από aekoriginal21
  • Like 5
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πέρα από το lighting quality που είναι αρκετά βαρύ ειδικά το βράδυ ακόμα και high, δεν είναι και ιδιαίτερα off

Άντε το πολύ πολύ να βάλεις off το unlocked volumetric raymarch resolution και το full resolution ssao, με global illumination high

Μεμονωμένα γενικά οι ρυθμίσεις δεν το κάνουν ιδιαίτερα βαρύ, όπως πχ soft shadows που είναι πολύ ελαφρύ, αλλά αν τα βάλεις μαζικά τα πιο πολλά ultra, ναι θα δεις διαφορά σε σχέση με το βίντεο του hardware unboxed

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Η μεγάλη διαφορά του lighting quality έρχεται απο το medium -> high οπου ο static φωτισμός γίνεται dynamic. Το συγκεκριμένο το είχα στο high μέχρι που έφτασα σε μια πόλη βράδυ προς το τέλος του παιχνιδιού και σερνόταν. Άλλαξα σε medium και όλα καλά. 

Προσωπικά, είχα ακολουθήσει αυτό το guide: https://www.shacknews.com/article/115067/red-dead-redemption-2-pc-graphics-settings-guide και έπαιζα αξιοπρεπώς. Τα πιο βασικά ηταν τα water, reflections, volumetric, grass detail και το AA (MSAA). Κάποια από αυτά θέλανε medium/high η πείραγμα απο τα αντίστοιχα options στο advanced settings.

Γενικώς πρέπει να πειραματιστείς λίγο μόνος σου μέχρι να είσαι ευχαριστημένος με τις επιδόσεις/οπτικό αποτέλεσμα.

Επεξ/σία από >-Nosakos<-
  • Like 1
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Thanks guys, δύστυχος έχω crackling sound όταν παίζει objective update sound. Δεν δοκίμασα το in-game sound latency ακόμα φυσικά και ελπίζω να το φτιάχνει.

Επεξ/σία από {TDi}Dj2k..infc
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Νταξ αυτό μπορεί να είναι bug από το τελευταίο patch, το οποίο έφερε αρκετά καινούρια

Στο online ας πούμε εγώ, επίσης με τον ήχο έχω θέμα και έπρεπε να το δυναμώσω στο τέρμα (!!!), για να ακούω αξιοπρεπώς

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

29 λεπτά πριν, just getting started είπε

Νταξ αυτό μπορεί να είναι bug από το τελευταίο patch, το οποίο έφερε αρκετά καινούρια

Στο online ας πούμε εγώ, επίσης με τον ήχο έχω θέμα και έπρεπε να το δυναμώσω στο τέρμα (!!!), για να ακούω αξιοπρεπώς

Εγώ πριν κάτι μέρες πήρα το παιχνίδι, αλλά αυτό με τον ήχο είναι επειδή όποτε ανοίγει το παιχνίδι το βάζει αυτόματα στο Windows Volume Mixer σε πολύ χαμηλό ήχο (σε εμένα μία το βάζει στο 3%, μία στο 10%). Πρέπει όποτε ανοίγεις το παιχνίδι να πηγαίνεις στο mixer και να φέρνεις το επίπεδο του ήχου στο ίδιο με τις υπόλοιπες εφαρμογές μέχρι να το φτιάξουν.

  • Like 1
  • Thanks 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 λεπτά πριν, totalius είπε

Καλησπέρα παιδιά . Στο σύστημα της υπογραφής μου να αναβάθμισω σε GTX 1060 6gb ή σε RX 580 για να παίξω σε medium  high ?

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...