Προς το περιεχόμενο

Red Dead Redemption 2 [PC]


ADHD
Μήνυμα προστέθηκε από Praetorian

Για να αποφύγουμε νέο κλείδωμα του νήματος, θα ισχύσουν άμεσα τα εξής, κάποια από τα οποία είναι επιπρόσθετα των βασικών όρων χρήσης του forum:

  • Spoilers για την υπόθεση και το φινάλε θα μπαίνουν αυστηρά σε spoiler tags!
  • Δεν θα έχουμε πλέον άλλα μηνύματα για FPS στο νήμα, ούτε καν μετά από patch!
  • Μην είστε επαναλαμβανόμενα αρνητικοί στα μηνύματά σας, μια φορά αρκεί.
  • Όπως πάντα κρατήστε ήπιους τόνους και αποφύγετε χαρακτηρισμούς και τσουβαλιάσματα προς άλλους χρήστες
  • Κάντε αναφορά τα προβληματικά μηνύματα, μην απαντάτε σε αυτά

Προτεινόμενες αναρτήσεις

45 λεπτά πριν, giorgosmcmc είπε

Κι εγω αυτο θελω να πιστευω αλλα πολυ φοβαμαι οτι με τα denuvo που θα το πλακώσουν θα το ξεσκισουν το optimization.

Ειδικα η τελευταία εκδοση denuvo ειναι τοσο βαρυα που μπορει να γονατισει οποιοδήποτε game ευκολα.

Αυτό που το διάβασες? Έχεις κάνα λινκ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 2,6k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Το Denuvo σίγουρα επιβαρύνει αλλά όχι τόσο το performance, όσο τα IO operations. Επίσης αν ένα παιχνίδι είναι κάργα unoptimized θα είναι unplayable είτε με denuvo είτε χωρίς denuvo (και όχι τα κρακεράκια αλλατίνης δε μετράνε γιατί απλά κάνουν emulate και ξεγελάνε το denuvo δε το αφαιρούν). Πρόσφατα παραδείγματα. The surge 2 (ΔΕΝ έχει Denuvo), stutters παντού και συχνά crashes ότι και να κάνεις ότι σύστημα και να έχεις εκτός αν το κάνεις τίποτα τρελό brute force  με 9900k και 2080ti για 1080p. Code Vein (Έχει Denuvo αν και νομίζω όχι την ίδια έκδοση με το borderlands 3 που καπάρει 2 Mbps), το game τρέχει σφαίρα τα πάντα όλα 100+ fps.

Και γενικά αν δείτε vids στο yt, μερικά games είδαν μεγάλη βελτίωση από την αφαίρεση του denuvo (ειδικά στα loading times), άλλα μικρή και κάποια άλλα στο όριο του στατιστικού λάθους ή τρέχουν και λίγο χειρότερα😁. Πχ η έκδοση του Batman arkham knight στο steam (με Denuvo) τρέχει με 2-3 fps ΠΑΡΑΠΑΝΩ από ότι η έκδοση του EGS (χωρίς Denuvo).

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στη σελίδα της R* γράφει οτι 9 του μήν να βγουν περισσότερες πληροφορίες μαζί με τις απαιτήσεις συστήματος.

Αναμένουμε.

Ανυπομονώ να δω αν ο γερος της υπογραφής θα τα καταφέρει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, Xristaras12 είπε

Στη σελίδα της R* γράφει οτι 9 του μήν να βγουν περισσότερες πληροφορίες μαζί με τις απαιτήσεις συστήματος.

Αναμένουμε.

Ανυπομονώ να δω αν ο γερος της υπογραφής θα τα καταφέρει.

Εγώ για τη κάρτα σου θα ανησυχούσα και όχι για τον haswell.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, ilos είπε

Εγώ για τη κάρτα σου θα ανησυχούσα και όχι για τον haswell.

με βλέπω για τίποτα medium για 1080/60+ fps και κλάμα.

Θα περιμένω πρώτα να δω τι απαιτήσεις θα βγάλουν και πως θα τρέχει τον πρώτο καιρό ανα τα συστήματα και βλέπω για αναβάθμιση. ( Και όχι τίποτα η κάρτα είναι ούτε 2 ετων)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Είναι optimized στο κονσόλες?!  Δεν είναι και τέλειο. Το Pro ζορίζεται μέσα το St. Denis και γενικά σε πόλεις οι δάση, το απλό PS κλαίει. Επίσης από όπου και να το πάρεις το launcher τις R* θα ανοίγει όπως και να έχει οποτε whats the point? Επίσης μπορείτε τουλάχιστον please να περιμένετε να βγει το game πριν μας τα κάνετε αερόστατα με το αν θα τρέχει στο rig σας λες και είναι εδώ το μαντείο των δελφών?!

Επεξ/σία από {TDi}Dj2k..infc
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, ilos είπε

Εγώ για τη κάρτα σου θα ανησυχούσα και όχι για τον haswell.

τέτοια να μου λες και δεν πρόλαβα να αγοράσω την 1080 που λεει ο λόγος

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, {TDi}Dj2k..infc είπε

Είναι optimized στο κονσόλες?!  Δεν είναι και τέλειο. Το Pro ζορίζεται μέσα το St. Denis και γενικά σε πόλεις οι δάση, το απλό PS κλαίει. Επίσης από όπου και να το πάρεις το launcher τις R* θα ανοίγει όπως και να έχει οποτε whats the point? Επίσης μπορείτε τουλάχιστον please να περιμένετε να βγει το game πριν μας τα κάνετε αερόστατα με το αν θα τρέχει στο rig σας λες και είναι εδώ το μαντείο των δελφών?!

To απλό ps4 ειναι σαράβαλο το ps4 pro ειναι λιγότερο σαράβαλο (ισως να μην ήταν και τόσο αν δεν είχε από τα lidl cpu) απο το πρώτο, αυτός ειναι ο βασικος λόγος.

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Για να ξεανγχωσουμε και λιγο μερικους με 290, 570 κτλπ παιδια ας πουμε παλι καλα που θα εχουμε τη τυχη να παιξουμε αυτο το επος στα pc γιατι δεν εχουμε ολοι κονσολες και δευτερον αμα δεν εισαι ψυχαναγκαστικος και ψειρας σαν εμενα (😂) θα το χαρεις και με χαμηλοτερα settings το game, clain main, δλδ το χαιρεται τοσος κοσμος τοσο καιρο στο απλο xbox στα 860p και 25-30 fps και θα χαλαστουνε καποιοι επειδη μπορει να το τρεξουν 1080p medium 50-60 fps;

Στο κατω κατω δεν ειναι τοσο τα γραφικα οσο το τι ειναι ικανο να σου προσφερει το συγκεκριμενο game αν εχεις την ορεξη να ασχοληθεις αρκετες ωρες μαζι του 😉

Επεξ/σία από giorgosmcmc
  • Like 6
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

To GTA V ετρεχε και σε συστηματα 5ετιας σε medium, μην αγχωνεστε, κανουν φοβερο optimization στην Rockstar. Δεν ειναι Remedy ουτε Ubisoft. Και περασε και 1 χρονος απο τοτε που βγηκε στις κονσολες.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχω την εντύπωση ότι το GTA5 ακόμη και τώρα λυγίζει συστήματα. 

3 hours ago, AliasAndrew said:

To GTA V ετρεχε και σε συστηματα 5ετιας σε medium, μην αγχωνεστε, κανουν φοβερο optimization στην Rockstar. Δεν ειναι Remedy ουτε Ubisoft. Και περασε και 1 χρονος απο τοτε που βγηκε στις κονσολες.

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Ε ότι είναι open world γενικά "στραγγίζει" τα συστήματα, κάνει expose overlocks κτλ. 

Δεν θέλει άγχος guys. Και για το GTA V είχαμε τις ίδιες ανησυχίες. Και μια χαρά ήταν σχεδόν για όλους. 

Όσοι ήμαστε με gpu γενιάς πριν 2, ακόμα και 3 χρόνια, δεν θα υπάρξει πρόβλημα. 

Τώρα αν η ανησυχία αφορά το αν θα πρέπει να ρίξουμε και κανένα setting με την 1060/1070 πχ ε σιγά τα ουα δηλαδή... Θα ρίξεις ένα view distance, ένα σχετικό με Foliage/Vegetation setting, ένα shadow quality, όλα αυτά σίγουρα θα υπάρχουν και θα μπορείς να τα πειράξεις για να πάρεις performance.

Τώρα όσοι έχουν 2080ti θα είναι ένα challenge για αυτούς στα 4Κ αυτό το game να πάρουν το πολυποθητο 60αρι χωρίς να χρειαστεί να ρίξουν κάτι. Δεν καταδεχεσαι κιόλας να ρίξεις όταν έχεις σκάσει κοντά στα 1.4Κ ευρω για μια gpu. 

Είμαι περίεργος πως θα τρέχει σε τέτοια ανάλυση το συγκεκριμένο.

Αυτά. 

 

Επεξ/σία από Alex21121988
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

42 λεπτά πριν, seithan είπε

Έχω την εντύπωση ότι το GTA5 ακόμη και τώρα λυγίζει συστήματα. 

Το GTA5 με advanced settings και msaa8x στο γρασιδι βλεπεις κατω απο 60fps με οποιαδηποτε καρτα. Δεν εχει νοημα ομως το 8x μεχρι 2x αντε 4x ειναι παραπανω απο κομπλε. Βαζεις και ενα natural vision η redux και το απολαμβανεις. Και για το RDR θα βγει πολυ πραμα θα πεσουν σαγονια σιγουρα.

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

55 λεπτά πριν, seithan είπε

Έχω την εντύπωση ότι το GTA5 ακόμη και τώρα λυγίζει συστήματα. 

Αυτο ακριβως που λεει ο Arkin παρακατω. Αυτο ειναι εξαλλου ο ορισμος του εξαιρετικου optimization. Να παιζει σε συστηματα που απεχουν μεταξυ τους πολλα χρονια. Με μετρια settings στα παλια και να εχει και εξτρα πραγματα να σου δωσει οταν στο μελλον αναβαθμιστεις. Ειδικα το gta v επαιζε μια χαρα σε pc φιλου απο το 2010. Δες απο την αλλη το αισχρο (σε optimization) Control που αν δεν εχεις το top pc του σημερα την πατησες. Εγω με το pc της υπογραφης με το ζορι 30 fps και με ριγμενα settings

11 λεπτά πριν, Arkin είπε

Το GTA5 με advanced settings και msaa8x στο γρασιδι βλεπεις κατω απο 60fps με οποιαδηποτε καρτα. Δεν εχει νοημα ομως το 8x μεχρι 2x αντε 4x ειναι παραπανω απο κομπλε. Βαζεις και ενα natural vision η redux και το απολαμβανεις. Και για το RDR θα βγει πολυ πραμα θα πεσουν σαγονια σιγουρα.

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...