Προς το περιεχόμενο

Red Dead Redemption 2 [PC]


ADHD
Μήνυμα προστέθηκε από Praetorian

Για να αποφύγουμε νέο κλείδωμα του νήματος, θα ισχύσουν άμεσα τα εξής, κάποια από τα οποία είναι επιπρόσθετα των βασικών όρων χρήσης του forum:

  • Spoilers για την υπόθεση και το φινάλε θα μπαίνουν αυστηρά σε spoiler tags!
  • Δεν θα έχουμε πλέον άλλα μηνύματα για FPS στο νήμα, ούτε καν μετά από patch!
  • Μην είστε επαναλαμβανόμενα αρνητικοί στα μηνύματά σας, μια φορά αρκεί.
  • Όπως πάντα κρατήστε ήπιους τόνους και αποφύγετε χαρακτηρισμούς και τσουβαλιάσματα προς άλλους χρήστες
  • Κάντε αναφορά τα προβληματικά μηνύματα, μην απαντάτε σε αυτά

Προτεινόμενες αναρτήσεις

16 ώρες πριν, Anuminas είπε

Oσοι το αγοράσατε σε κονσόλα θα ξαναδώσετε λεφτά στην rockstar και για την pc έκδοση (full price);

Καλή ερώτηση. Εγώ προσωπικά, επειδή λόγω μωρού και καταστάσεων δεν πρόλαβα να το τερματίσω στο PS4 Pro, και άφησα τον Arthur για ψάρεμα στη βάρκα, δελεάζομαι να ξανακάνω την αγορά στο PC, ώστε να παίξω το παιχνίδι με το performance που του αξίζει.

Αν τώρα το είχα τερματίσει το game, η αγορά μάλλον θα γινόταν μακριά στο μέλλον, σε κάποια προσφορά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 2,6k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

18 ώρες πριν, Anuminas είπε

Oσοι το αγοράσατε σε κονσόλα θα ξαναδώσετε λεφτά στην rockstar και για την pc έκδοση (full price);

Νομιζω πως ναι. Στο ps4 επαιξα κανα 10ωρο...Μετα λογω χρονου δεν το επιασα. Συνεχεια το σκέφτομαι αλλα ποτε δεν εχω 3-4 ωρες συνεχόμενες να παιξω.  Τα χριστουγεννα όμως που θα εχει πεσει λιγο η τιμη του είναι καλη ευκαιρια και τι καλυτερο από το να συνοδευτεί με αγορα στο PC...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Υπάρχει περίπτωση να δούμε κάποια στιγμή και το 1ο στο PC για να δέσει το γλυκό που λεμε;  όσοι παιξατε το 2ο στις κονσόλες έχει όντως πολύ καλό ΑI όπως έχω διαβάσει η όχι;  Το σύστημα μου αποτελείτε από έναν Ryzen 5 2400G και mobo asrock fatal1ty b450 gaming k4 με 8Gb μνήμη η κάρτα γραφικών είναι λίγο παλιά όμως και η οθόνη δεν είναι κάτι ιδιαίτερο σε αναλύσεις 1650 X 1080 θα το παίξω πιστεύω ικανοποιητικα με χαμηλομενα settings 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
43 λεπτά πριν, Fulgore είπε

Η ιδια η Rockstar εχει πει οτι δεν υπαρχει περιπτωση να βγει το πρωτο παιχνιδι επισημα στο pc.

This, και όχι δεν εχει κάτι ιδιαίτερο το AI, το path-finding των ζωων είναι πολύ καλο, actually the best.

Επεξ/σία από {TDi}Dj2k..infc
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Ωραία αίσθηση της Άγριας Δύσης και της νομαδικής ζωής και το πως σε βάζει να χτίσεις το camp σου,με τρομερή μουσική και ωραίο χάρτη, ειδικά βράδυ στους βάλτους!
Μη πέσετε να με φάτε,αλλά το βρήκα πάρα πολύ scripted το παιχνίδι όσο και αν μου άρεσε και μου αρέσει και περνάω ώρες παίζοντας ακόμα.Τι εννοώ,έχει πολλά σημεία σε αποστολές που απλώς πατάς ένα κουμπί και πηγαίνει απλώς Α-to-B.. άστο πιο free!

Είσαι OUTLAW και έχεις μετρητή ΚΑΛΟΥ ή ΚΑΚΟΥ reputation που επηρεάζει τον κόσμο γύρω σου, WTF δηλαδή;; Θέλω να βγω κει χάμω να κάνω mexican stand off μες τους δρόμους,ληστείες,δυναμίτη να πετάω σα τρελός και αντ'αυτού προσέχω να μαι καλός για να μη χαλάσω την φήμη μου🤣

Επεξ/σία από xtrmsnpr
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

lol... Μα δεν  σε εμποδίζει κανείς να είσαι Outlaw. Αφού θέλεις να είσαι χύμα outlaw, δεν θα πρέπει να σε χαλάει το reputation σου.
Mπορείς να φέρεις το χαμό.... και φυσικά θα υπάρχουν και οι ανάλογες αντιδράσεις...
Δεν το βλέπω περίεργο αυτό. Ισα ισα..το ανάποδο θα ήταν το περίεργο.

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Dude δεν αλλάζει κάτι ιδιαίτερο άμα είσαι bandit, κανένας δεν σε σταματάει να go nuts. Επίσης για ποίες αποστολές μιλάς? Που σε lock σε άμαξα, κτλ η που άμα φύγεις μακριά από τη περιοχή του main mission κάνει fail?! Αυτό λες? Τα περισσότερα open-world έτσι είναι. Όσο για το scripted που λες είναι σπάνιο σε open-world game να είναι τόσο καλο.

Κανένας δεν πρόκειται να σε φάει γιατί δεν γουστάρεις το game, θα πέσουμε να φάμε αυτόν που θα πει "πως παίζεται αυτή τι μούφα απορώ". He shall suffer for his ignorance. :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το fast travel στα GTA γίνεται με ταξί πληρώνοντας. Στο πρώτο Red Dead αν θυμάμαι καλά γίνονταν αντίστοιχα με άμαξες. Φαντάζομαι έτσι θα είναι και στο 2...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχει ένα fast travel "περιορισμένης ευθύνης"...μόνο από το Καμπ προς ορισμένες περιοχές και το ξεκλειδωνεις από κάποιο σημείο και έπειτα, η μόνη μαλακια που μπορώ να τους προσαψω για να γίνει ντε και καλά 50+ ώρες παιχνίδι, στο pc θα λυθεί αυτό όπως ειπώθηκε με μοντακια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το πιο σημαντικό ειναι εαν θα έχει coop (και εαν ναι με πόσους παίχτες) ώστε να παίξεις όλο το campaign. Θα είναι άραγε σαν το gtaV οπου το online mode ειναι ξεχωριστός παίχτης ή σαν το farcry οπου παιζεις τα πάντα παρέα?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...