Προς το περιεχόμενο

Red Dead Redemption 2 [PC]


ADHD
Μήνυμα προστέθηκε από Praetorian

Για να αποφύγουμε νέο κλείδωμα του νήματος, θα ισχύσουν άμεσα τα εξής, κάποια από τα οποία είναι επιπρόσθετα των βασικών όρων χρήσης του forum:

  • Spoilers για την υπόθεση και το φινάλε θα μπαίνουν αυστηρά σε spoiler tags!
  • Δεν θα έχουμε πλέον άλλα μηνύματα για FPS στο νήμα, ούτε καν μετά από patch!
  • Μην είστε επαναλαμβανόμενα αρνητικοί στα μηνύματά σας, μια φορά αρκεί.
  • Όπως πάντα κρατήστε ήπιους τόνους και αποφύγετε χαρακτηρισμούς και τσουβαλιάσματα προς άλλους χρήστες
  • Κάντε αναφορά τα προβληματικά μηνύματα, μην απαντάτε σε αυτά

Προτεινόμενες αναρτήσεις

3 ώρες πριν, Coscas είπε

Καλά...καουμπόϋκο παιχνίδι και δεν έχει μάχες με Ινδιάνους; Εψαξα όλα τα βίντεο και δεν είδα πουθενά

Πού είναι εκείνες οι μαχες με τα καραβάνια που τα έβαζαν σε κύκλο γιά άμυνα και οι Ινδιάνοι επιτίθεντο με τα άλογα; 

η ιστορία διαδραματίζεται 30 χρόνια μετά τον εμφύλιο, οι ινδιάνοι έχουν αφομοιωθεί ή κατακτηθεί. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 2,6k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

36 λεπτά πριν, cyberguy είπε

η ιστορία διαδραματίζεται 30 χρόνια μετά τον εμφύλιο, οι ινδιάνοι έχουν αφομοιωθεί ή κατακτηθεί. 

Off Topic: Εντάξει το RDR δεν ακολουθεί πιστά τα ιστορικά γεγονότα έχει και το στοιχείο της μυθοπλασίας

θα μπορούσαν να τα ''παντρέψουν'' μεταξί τους και να βγεί αξιόλογο αποτέλεσμα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Δεν έχω παίξει κανένα RDR και GTA και δεν αντέχω άλλο Ubi open world. Γενικά με κουράζουν τα open world πλέον αλλά το όλo σκηνικό εδώ με ψήνει.

Η ερώτηση είναι πόσο κουραστικό-βαρετό είναι το open world στο RDR2 και αν η ιστορία σε κρατάει για τις (αρκετές) ώρες του. Ευχαριστώ!

Επεξ/σία από Despotas
  • Like 1
  • Confused 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators
47 λεπτά πριν, Despotas είπε

Η ερώτηση είναι πόσο κουραστικό-βαρετό είναι το open world στο RDR2 και αν η ιστορία σε κρατάει για τις (αρκετές) ώρες του. Ευχαριστώ!

Υποκειμενικά είναι αυτά. Νομίζω ανάλογα πόσο σου αρέσει το setting. Γενικά είμαι φαν της Άγριας Δύσης (Λούκυ Λουκ κι έτσι :P), oπότε οι βόλτες με το άλογο και το στυλ του γενικά, το γουστάρω πολύ, αλλά αν λες ότι σε κουράζουν τα Open World, υπάρχουν φάσεις που μπορεί να το βρεις λίγο..."αργό";

Θα έλεγα αν έχεις φίλο που το έχει, να το τσεκάρεις εκεί πρώτα. Μην σε πάρω στον λαιμό μου. :P 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

16 ώρες πριν, Coscas είπε

Καλά...καουμπόϋκο παιχνίδι και δεν έχει μάχες με Ινδιάνους; Εψαξα όλα τα βίντεο και δεν είδα πουθενά

Πού είναι εκείνες οι μαχες με τα καραβάνια που τα έβαζαν σε κύκλο γιά άμυνα και οι Ινδιάνοι επιτίθεντο με τα άλογα; 

υπάρχουν ινδιάνοι στο παιχνίδι και γίνεται φάση με αυτούς , αλλά όχι τέτοιου τύπου 

 

σκάνε πάντως πιο αργά στη φάση και ναι η εποχή που διαδραματίζεται και ας είναι μυθοπλασία, αφορά την περίοδο που έχουν ηττηθεί και τους έχουν περιορίσει σε  καταυλισμούς και τους τραμπουκίζουν 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτό είναι άλλωστε ένας από τους θεματικούς άξονες της σειράς, το πώς αλλάζει ο κόσμος και οι "παλαιοί παίκτες" πρέπει να προσαρμοστούν ή να αφανιστούν. Οι παράνομοι δεν είναι πλέον ρομαντικές λαϊκές φιγούρες αλλά εγκληματίες που τους κυνηγάει η κυβέρνηση, οι ινδιάνοι έχουν αποκλειστεί σε καταυλισμούς και οι πετρελαϊκές εταιρείες κλέβουν τη γη τους, και η άγρια δύση αντικαθίσταται αργά αλλά σταθερά από μια σύγχρονη και ανελεύθερη καπιταλιστική οικονομία.

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, Despotas είπε

Δεν έχω παίξει κανένα RDR και GTA και δεν αντέχω άλλο Ubi open world. Γενικά με κουράζουν τα open world πλέον αλλά το όλo σκηνικό εδώ με ψήνει.

Η ερώτηση είναι πόσο κουραστικό-βαρετό είναι το open world στο RDR2 και αν η ιστορία σε κρατάει για τις (αρκετές) ώρες του. Ευχαριστώ!

Έχει να κάνει και με το setting, δε μπορείς να βάζεις GTA με RDR στο ίδιο σακί επειδή είναι open world ή RDR με Witcher 3 επειδή... η μετακίνηση γίνεται με άλογο. Γενικά τα open World θέλουν περισσότερο χρόνο γιατί η εξέλιξη δεν είναι γραμμική και έχεις την ευκαιρία να εξερευνήσεις και να περάσεις μερικές ώρες ευχάριστα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, HellionKal είπε

Αυτό είναι άλλωστε ένας από τους θεματικούς άξονες της σειράς, το πώς αλλάζει ο κόσμος και οι "παλαιοί παίκτες" πρέπει να προσαρμοστούν ή να αφανιστούν. Οι παράνομοι δεν είναι πλέον ρομαντικές λαϊκές φιγούρες αλλά εγκληματίες που τους κυνηγάει η κυβέρνηση, οι ινδιάνοι έχουν αποκλειστεί σε καταυλισμούς και οι πετρελαϊκές εταιρείες κλέβουν τη γη τους, και η άγρια δύση αντικαθίσταται αργά αλλά σταθερά από μια σύγχρονη και ανελεύθερη καπιταλιστική οικονομία.

Αυτο ακριβως, το το κατα ποσο μπορουν/θελουν να προσαρμοστουν ολοι κατα ποσο τους αφηνει η κυβέρνηση και ο τροπος ζωης πλεον ειναι κατι που πραγματευεται η σειρα και το κανει εξαιρετικά imo. Θα ελεγα σε οσους το τερματίσουν και τους αρεσε η ιστορια να παιξουν ΟΠΩΣΔΗΠΟΤΕ το πρωτο, δεν ξερω σε ποια πλατφόρμα ας βρουνε απο καπου ps3 παντως ειναι must-play και κραταει πολυ καλα ακομα και σημερα, το τελος του rdr2 ειναι σχετικά λειψό χωρίς το conclusion του πρώτου.

Αν σας ψυχοπλακώσει το τέλος του δεύτερου μην περιμένετε κατι καλύτερο στο πρώτο..

:P 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Μετα απο μια βδομαδα που ασχολουμαι με το παιχνιδι μπορω να πω οτι ειναι παρα πολυ καλο σχεδον σε ολους τους τομεις ΑΛΛΑ σε οποιον δε το εχει παρει θα συνιστουσα να περιμενει λιγο γιατι εχει τρελα θεματα χωρις υπερβολη..Δεν ειμαι κανας τελειομανης που θελει να τα εχει ολα ultra και να εχει τα μεγιστα fps, μια μεση κατασταση μου αρκει αλλα το παιχνιδι εχει ψυχιατρικα θεματα και θα μας στειλει και μας για συνεδριες..Το στρωνεις για να ειναι playable χωρις stuttering πχ και την  επομενη μερα χωρις να πειραξεις ρυθμιση σερνεται ,κολλαει σου βγαζει τα ματια απο το στατερ...Εκει που παιζεις ξαφνικα σαν ενα αορατο χερι να τα εχιε πειραξει ολα και γεμιζεις παντου low textures και νιωθεις οτι παιζεις παιχνιδι ps3 οπτικα ,μετα απο λιγο στην ιδια περιοχη  να φορτωνει γραφικα του 2019 και λες τι γινεται και ξαναεστρωσε ...Πραγματικα δε μου εχει ξανατυχει με παιχνιδι αυτο ....Αλλα μου επαιζαν καλα αλλα ασχημα  αναλογα με τα εκαστοτε rig αλλα ηξερα τι να περιμενω καθε φορα που παταγα play..Εδω καθε φορα που το ανοιγεις να παιξει μοιαζει με ενα ταξιδι στο αγνωστο .....με μια λεξη ...ΠΑΡΑΝΟΙΑ 

Επεξ/σία από jimtriol
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

https://www.techpowerup.com/261075/nvidia-releases-geforce-441-20-whql-drivers

[Red Dead Redemption 2][Vulkan][Maxwell GPUs]: Geometry corruption occurs on some Maxwell GPUs. [2744709]

[Red Dead Redemption 2][Vulkan]: G-SYNC disengages when disabling V-Sync on the game. [2740479]

Επεξ/σία από Arkin
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Εγω παλι κανω κατι δοκιμες με ολα ultra πλην MSAA σε 4k αλλα με resolution 0.8x και πανω.. Στην συνεχεια προσθετω και λιγο sharpening απο το NVCP οχι πολυ ομως κοντα στο 33% γιατι αν το παρακανεις γινεται του artifact και του shimmering το καγκελο (ειδικα σε vegetation εχουμε πληρες distortion αν το παρακανεις) και προς το παρον πειραματιζομαι με το ιδανικο σεναριο και αν αποτελει μια viable επιλογη ή αν θα επιστρεψω στο δικο μου προφιλ για 2160p/50+ fps.. Οτιδηποτε πανω απο 1800p παντως φαινεται να δειχνει αρκετα καλα και με το σωστο sharpening αποφευγεται και η εντονη θολουρα του downsampling . Θελει ομως να το τσεκαρω καλα γιατι αν επηρεαζει το overall IQ καπου θα το βγαλω..

Επεξ/σία από d4ydr33m3r
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όσοι είστε με AMD και ενεργοποιημένο το RIS πόσο έχετε το TAA Sharpness γιατί και με άδεια μπάρα μου φαίνεται να έχει υπερβολική ευκρίνεια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Τριχες κατσαρες, το ιδιο ειναι το performance, μαλιστα στο online τρωω ωρες ωρες ενα stuttering ολο δικο μου.. (με ολα low παρακαλω) 

Ευτυχως δεν ειναι πολυ συχνα και παλευεται.

Επεξ/σία από giorgosmcmc
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Θεωρώ οτι εμείς οι λοιποί που δεν αγοράσαμε (ακόμη χρ χρ χρ) το παιχνίδι, έχουμε πια εμπεδώσει οτι δεν έχει καλό optimaziation και οτι ζητάει PC από το εγγύς (;) μέλλον.

Προσωπικά θα με ενδιέφερε να διαβάσω όταν και άμα φτιάξει το peformance.

Επεξ/σία από seithan
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...