Προς το περιεχόμενο

Red Dead Redemption 2 [PC]


ADHD
Μήνυμα προστέθηκε από Praetorian

Για να αποφύγουμε νέο κλείδωμα του νήματος, θα ισχύσουν άμεσα τα εξής, κάποια από τα οποία είναι επιπρόσθετα των βασικών όρων χρήσης του forum:

  • Spoilers για την υπόθεση και το φινάλε θα μπαίνουν αυστηρά σε spoiler tags!
  • Δεν θα έχουμε πλέον άλλα μηνύματα για FPS στο νήμα, ούτε καν μετά από patch!
  • Μην είστε επαναλαμβανόμενα αρνητικοί στα μηνύματά σας, μια φορά αρκεί.
  • Όπως πάντα κρατήστε ήπιους τόνους και αποφύγετε χαρακτηρισμούς και τσουβαλιάσματα προς άλλους χρήστες
  • Κάντε αναφορά τα προβληματικά μηνύματα, μην απαντάτε σε αυτά

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 2,6k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

και για 580@1080p οι ρυθμισεις του hwu ειναι spot on.  συνηθως κοντα στο 50αρι.

(εγω δεν ριχνω το detail παρακατω, γιατι θα φλερταρω συχνα με cpu bottleneck, εχω παλιο cpu.)

γενικα απο τοτε που μου λυθηκαν τα crashes, εχω πολυ ευχαριστη εμπειρια και το θεωρω πολυ smooth,

παροτι εχω ενα μαλλον αδυναμο συστημα. MP δεν εχω κανει ακομη, μονο SP.

 

909600645_rdr2settings.jpg.e11cfc7347e019ff1b7602a71dc0d27e.jpg1264363422_rdr2advsettings.png.191ec597da401bd035208fd5c82691d2.png

Επεξ/σία από rofl
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
54 λεπτά πριν, rofl είπε

και για 580@1080p οι ρυθμισεις του hwu ειναι spot on.  συνηθως κοντα στο 50αρι.

(εγω δεν ριχνω το detail παρακατω, γιατι θα φλερταρω συχνα με cpu bottleneck, εχω παλιο cpu.)

γενικα απο τοτε που μου λυθηκαν τα crashes, εχω πολυ ευχαριστη εμπειρια και το θεωρω πολυ smooth,

παροτι εχω ενα μαλλον αδυναμο συστημα. MP δεν εχω κανει ακομη, μονο SP.

909600645_rdr2settings.jpg.e11cfc7347e019ff1b7602a71dc0d27e.jpg1264363422_rdr2advsettings.png.191ec597da401bd035208fd5c82691d2.png

Τα εχεις υπερβολικα ψηλα, περισσοτερες απο τις μισες ρυθμησεις πραγματικα ειναι αχρηστες απο θεμα visuals. Στην ουσια 6-7 settings ειναι που κανουν μια διαφορα οπτικα. Τα εχω τσεκαρει ολα ενα προς ενα και ο ιδιος. Το mirror quality πχ ειναι παντελως αχρηστο μιας και δεν εισαι μπροστα απο ενα καθρεφτη ολη την ωρα. Οπως και το refraction, δεν προχωρας μονιμα κοιτωντας κατω απ΄νερο που παιζει να μη το παρατηρησεις σε ολοκληρο το παιχνιδι. Μιλαμε για τη λεπτομερεια της λεπτομερειας.

 Αν ομως εχεις παλιο cpu οπως λες ισως ειναι και καλυτερα για να αποφυγεις bottleneck.

Επεξ/σία από giorgosmcmc
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

ηδη χτυπαω 90αρια cpu% σε καποια (λιγα ως τωρα) σημεια.  δεν εχει νοημα να παιξω χαμηλοτερα settings, θα φαω bottleneck και παιζει να χασω fps αντι να παρω.

τουλαχιστο σε μενα μεχρι εδω, οτιδηποτε πανω απο 40αρι στο RDR μου φαινεται smooth. ειναι πολυ forgiving το engine ως προς τα fps.

 

Επεξ/σία από rofl
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Τοτε εισαι μια χαρα, αμα πιανεις και πανω απο 40 πολυ κομπλε θα ελεγα και μαλιστα με τις παραπανω ρυθμησεις. Το μονο που σκοτωνει στη κυριολεξια τα frames σε αυτο το game ειναι το msaa. Ουτε για πλακα. Με τις υπολοιπες ρυθμησεις ομως μπορει να κανει ο καθενας πειραματα αφοβα σε οποιοδηποτε συστημα μεχρι να βρει το sweet spot.

Επεξ/σία από giorgosmcmc
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Αυτά παθαίνεις όταν υποστηρίζεις εταιρία με αγορά Day1. 63 σελίδες έχει ήδη το θέμα, οι 60 έχουν σχόλια όσον αφορά το optimization. Και να πω ότι δεν τα γνωρίζαμε;;; Στο GTA 4 και στο GTA 5 τα ίδια σκ*τά η Rockstar, άσχετα που π.χ. το GTA 5 αυτή τη στιγμή είναι από τα πιο optimized games για PC. Εγώ θα περιμένω τουλάχιστον κανένα 6μηνο πριν το αγοράσω, όπως έκανα και στις περιπτώσεις των GTA 4 και GTA 5. 

Η συμβουλή μου είναι μην αγοράζετε Day1 και ειδικά μην κάνετε preorder (ακόμη χειρότερα αν είναι digital preorder). Και, επίσης, λίγο υπομονή guys. Δηλαδή αν το game το παίξετε σε κανένα 3μηνο, που θα έχει διορθωθεί αρκετά (ελπίζω), τι θα πάθετε; Όλοι μας έχουμε ένα backlog από games που μας περιμένουν για να γεμίσετε την ώρα σας. 

Υ.Γ. Μην παρεξηγηθώ... Και εγώ το γουστάρω το game και το περίμενα πως και πως για το PC αλλά λίγη υπομονή δεν έβλαψε κανέναν.

Επεξ/σία από maniacos93
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Αντε να βγει κανα mod fog removal να φυγει αυτη η ομιλη απ την εικονα γιατι σπαει νευρα δε βλεπεις τη τύφλα σου.

Οσο για το far volumetric resolution το οποιο εχω παντα στο ultra με μηδενικο ''hit'' παρολα αυτα μετα τα textures ειναι η σημαντικοτερη ρυθμηση στο παιχνιδι, αν το βαλεις low τα συννεφα γινονται σχεδον αναλυση 640x480 τελειως ψευτικα, θολα και πιξελιαζουν. Και στο βιντεο καπου το εχασε ο συγκεκριμενος δεν ανεφερε καν το huge visual improvement αυτης της ρυθμισης παρα μονο στην ομιχλη οπου οντως εκει δεν εχει καμια οπτικη διαφορα.

Επεξ/σία από giorgosmcmc
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εχω βαλει σχεδον ολες τις ρυθμισεις απο τα παραπανω video και πιανω σε 1440p 55fps μεσο ορο αλλα η εμπειρια ειναι τελειως smooth.

 

Ειχα προβλημα με crushes οταν εβαλα dx 12. Μολις γυρισα σε vulkan κανενα θεμα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
53 λεπτά πριν, maniacos93 είπε

Αυτά παθαίνεις όταν υποστηρίζεις εταιρία με αγορά Day1. 63 σελίδες έχει ήδη το θέμα, οι 60 έχουν σχόλια όσον αφορά το optimization. Και να πω ότι δεν τα γνωρίζαμε;;; Στο GTA 4 και στο GTA 5 τα ίδια σκ*τά η Rockstar, άσχετα που π.χ. το GTA 5 αυτή τη στιγμή είναι από τα πιο optimized games για PC. Εγώ θα περιμένω τουλάχιστον κανένα 6μηνο πριν το αγοράσω, όπως έκανα και στις περιπτώσεις των GTA 4 και GTA 5. 

Η συμβουλή μου είναι μην αγοράζετε Day1 και ειδικά μην κάνετε preorder (ακόμη χειρότερα αν είναι digital preorder). Και, επίσης, λίγο υπομονή guys. Δηλαδή αν το game το παίξετε σε κανένα 3μηνο, που θα έχει διορθωθεί αρκετά (ελπίζω), τι θα πάθετε; Όλοι μας έχουμε ένα backlog από games που μας περιμένουν για να γεμίσετε την ώρα σας. 

Υ.Γ. Μην παρεξηγηθώ... Και εγώ το γουστάρω το game και το περίμενα πως και πως για το PC αλλά λίγη υπομονή δεν έβλαψε κανέναν.

αν δε σε πειραζει η αναμονη, και  αν το βρεις αρκετα φθηνοτερα απο 36 ευρω  πληρωσα εγω για το special edition (+ τα preorder bonuses) 

καποια στιγμη πριν το καλοκαιρι τοτε  ναι περιμενε. 

προκαταβολικα  να σου πω οτι μαλλον δε θα το βρεις τουλαχιστον οχι απο τα mainstream outlets.

για το παιχνιδι οποιος εχει ocd  με το performance ας περιμενει, ιδιως σε nvidia.

παντως σοβαρο προβλημα αυτη τη στιγμη ειναι μονο τα crashes που εχουν καποιοι, πολυ λιγοτεροι πλεον σε σχεση με τις 2-3 πρωτες μερες 

Επεξ/σία από rofl
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...