Προς το περιεχόμενο

Red Dead Redemption 2 [PC]


ADHD
Μήνυμα προστέθηκε από Praetorian

Για να αποφύγουμε νέο κλείδωμα του νήματος, θα ισχύσουν άμεσα τα εξής, κάποια από τα οποία είναι επιπρόσθετα των βασικών όρων χρήσης του forum:

  • Spoilers για την υπόθεση και το φινάλε θα μπαίνουν αυστηρά σε spoiler tags!
  • Δεν θα έχουμε πλέον άλλα μηνύματα για FPS στο νήμα, ούτε καν μετά από patch!
  • Μην είστε επαναλαμβανόμενα αρνητικοί στα μηνύματά σας, μια φορά αρκεί.
  • Όπως πάντα κρατήστε ήπιους τόνους και αποφύγετε χαρακτηρισμούς και τσουβαλιάσματα προς άλλους χρήστες
  • Κάντε αναφορά τα προβληματικά μηνύματα, μην απαντάτε σε αυτά

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 2,6k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Eβαλα εγω το patch. Τα καλα νεα ειναι οτι στο σημειο που παρεδιδα τον Βenedict Allbright στον σεριφη δεν με πεταει πια στην επιφανεια εργασιας. Τα κακα νεα ειναι οτι μου γυρισε τις ρυθμισεις στο default. Οταν τα ξαναεβαλα εκει που τα ειχα, βλεπω οτι εχω 5-10 fps κατω, σε DX12 παντα. Δεν εχω δοκιμασει σε Vulkan ακομα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, Anuminas είπε

Εάν δεν τρολάρετε προκειται για μεγάλη άυξηση

η διαφορά ειναι τρομακτική, αλλά και δείχνει ότι τρέξαν να στρώσουν το optimization. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, logistoulis είπε

το gta 4 ναι ήταν χάλι και έμεινε ψιλοχάλι.. το 5 όμως ήταν τέλειο από την πρώτη μέρα 

Ψάξε στο Google: GTA 5 PC Launch problems και θα δεις για τι πράγμα μιλάω. Είχε και αυτό τα θεματάκια του, σίγουρα όχι τόσα πολλά όσο το GTA 4 ή το RDR2. Αλλά ναι, δεν άξιζε η αγορά του Day1.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

54 λεπτά πριν, Anuminas είπε

10fps κέρδισες σε τι; min, max, avg fps;

Average, δεν πεφτει κατω απο 57-58 πλεον, σχεδον σταθερα στα 60 με τις ρυθμισεις του βιντεο που ανεβασε καποιος νωριτερα εδω.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
19 λεπτά πριν, maniacos93 είπε

Ψάξε στο Google: GTA 5 PC Launch problems και θα δεις για τι πράγμα μιλάω. Είχε και αυτό τα θεματάκια του, σίγουρα όχι τόσα πολλά όσο το GTA 4 ή το RDR2. Αλλά ναι, δεν άξιζε η αγορά του Day1.

εγώ το έπαιξα day one και ήταν μια χαρά 

 

και γενικά δεν θυμάμαι γκρίνιες και εδώ μέσα.. 

 

μου κάνει μάλιστα (κακή) εντύπωση που και το rdr 2 είναι τόσο χάλι

 

τέσπα με αυτά και με αυτά με βλέπω να απομακρύνομαι κι άλλο από το pc gaming..., άμα βγει και ps5 καλό 2024 να ξανασχοληθώ με pc 

Επεξ/σία από logistoulis
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και εγώ σχετικά με το GTAV, θυμάμαι πως μια χαρά το έπαιζα τοτε με την GTX 770 και i7 920, με συνδυασμό very high/high ειχα ακατέβατα 60fps σε 1080p, χωρίς κανένα πρόβλημα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, logistoulis είπε

εγώ το έπαιξα day one και ήταν μια χαρά 

και γενικά δεν θυμάμαι γκρίνιες και εδώ μέσα.. 

μου κάνει μάλιστα (κακή) εντύπωση που και το rdr 2 είναι τόσο χάλι

τέσπα με αυτά και με αυτά με βλέπω να απομακρύνομαι κι άλλο από το pc gaming..., άμα βγει και ps5 καλό 2024 να ξανασχοληθώ με pc 

Δηλαδή στην κονσόλα τα παίζεις καλύτερα;; Επειδή έχω και κονσόλα, συγκεκριμένα PS4 το οποίο έχω αγοράσει για τα exclusives, δεν συγκρίνεται με το PC. Προτιμώ να περιμένω 6 μήνες να διορθωθεί το game και να το παίξω κομπλέ παρά 30fps και να περιμένω 2 λεπτά για το loading. Τέλος πάντων, ο καθένας με τα θέλω του και τις ανάγκες του. Πάντως και εγώ περιμένω το PS5 να δω τι θα παρουσιάσει η Sony αυτή τη φορά. Τουλάχιστον να φύγουμε επιτέλους από τα 30fps στις κονσόλες... 2019 έχουμε, μπαίνουμε με το καλό στο 2020 και ακόμα οι κονσόλες είναι κολλημένες στα 30fps.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

14 λεπτά πριν, maniacos93 είπε

Δηλαδή στην κονσόλα τα παίζεις καλύτερα;; Επειδή έχω και κονσόλα, συγκεκριμένα PS4 το οποίο έχω αγοράσει για τα exclusives, δεν συγκρίνεται με το PC. Προτιμώ να περιμένω 6 μήνες να διορθωθεί το game και να το παίξω κομπλέ παρά 30fps και να περιμένω 2 λεπτά για το loading. Τέλος πάντων, ο καθένας με τα θέλω του και τις ανάγκες του. Πάντως και εγώ περιμένω το PS5 να δω τι θα παρουσιάσει η Sony αυτή τη φορά. Τουλάχιστον να φύγουμε επιτέλους από τα 30fps στις κονσόλες... 2019 έχουμε, μπαίνουμε με το καλό στο 2020 και ακόμα οι κονσόλες είναι κολλημένες στα 30fps.

γενικά όχι δεν παίζω καλύτερα

 

αλλά το rdr2 για αυτό που είναι το ps4 το έπαιξε ΜΙΑ ΧΑΡΑ, απροβλημάτιστα κτλ.. και τα μόνα θέματα που με απασχόλησαν είχαν να κάνουν με το ίδιο το παιχνίδι και όχι τα τεχνικά 

 

το ps5 έτσι κι αλλιώς θα παίζει καλύτερα από το υπάρχον pc μου το οποίο απλά τις παίζει με onex οπότε θα γλιτώσω και χρήμα 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Παιδια τι λετε τι εφτιαξαν? Ειχα 60 fps και τωρα εχω 40-45, το ξεσκισανε το παιχνιδι τα παλικαρακια της rockstar.

Αυτο το -cpuLoadRebalancing argument πως το ενεργοποιεις πουθενα δε το βρισκω

Επεξ/σία από giorgosmcmc
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

56 λεπτά πριν, logistoulis είπε

γενικά όχι δεν παίζω καλύτερα

αλλά το rdr2 για αυτό που είναι το ps4 το έπαιξε ΜΙΑ ΧΑΡΑ, απροβλημάτιστα κτλ.. και τα μόνα θέματα που με απασχόλησαν είχαν να κάνουν με το ίδιο το παιχνίδι και όχι τα τεχνικά 

το ps5 έτσι κι αλλιώς θα παίζει καλύτερα από το υπάρχον pc μου το οποίο απλά τις παίζει με onex οπότε θα γλιτώσω και χρήμα 

Κλείδωσε το RDR2 στα 30 fps και θα παίζει απροβλημάτιστα. Μην το κάνουμε πάλι Console vs PC βρε παιδιά. Όσο unoptimized και να είναι ένα παιχνίδι, δεν γίνεται να το τρέχεις χειρότερα από τη κονσόλα εκτός αν έχεις PC 7ετίας.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Αφαιρεσαν το HDR απο τις επιλογες με το νεο patch,δεν το βρισκω πουθενα στις ρυθμισεις..

Επεξ/σία από optimus prime
  • Confused 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...