Προς το περιεχόμενο

Red Dead Redemption 2 [PC]


ADHD
Μήνυμα προστέθηκε από Praetorian

Για να αποφύγουμε νέο κλείδωμα του νήματος, θα ισχύσουν άμεσα τα εξής, κάποια από τα οποία είναι επιπρόσθετα των βασικών όρων χρήσης του forum:

  • Spoilers για την υπόθεση και το φινάλε θα μπαίνουν αυστηρά σε spoiler tags!
  • Δεν θα έχουμε πλέον άλλα μηνύματα για FPS στο νήμα, ούτε καν μετά από patch!
  • Μην είστε επαναλαμβανόμενα αρνητικοί στα μηνύματά σας, μια φορά αρκεί.
  • Όπως πάντα κρατήστε ήπιους τόνους και αποφύγετε χαρακτηρισμούς και τσουβαλιάσματα προς άλλους χρήστες
  • Κάντε αναφορά τα προβληματικά μηνύματα, μην απαντάτε σε αυτά

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 2,6k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Νεο Patch

https://www.dsogaming.com/news/red-dead-redemption-2-gets-a-new-2-9gb-update-resolves-cpu-issues-and-numerous-crashes/

 

Spoiler
Red Dead Redemption 2 November 19th PC Patch Notes
  • Improvements to address an issue that resulted in stalls on 4-core and 6-core CPUs
  • Players with NVIDIA graphics cards and 4-core or 6-core CPUs should install the GeForce Hotfix Driver Version 441.34 from NVIDIA and remove any launch arguments to resolve this issue.
  • Improvements to address an issue that resulted in a permanent mouse cursor being displayed at all times when launching the game via the Epic Games Store
  • Improvements to address an issue that resulted in the player’s cores draining at a faster rate than intended in Story Mode when running at high frame rates
  • Improvements to address an issue that resulted in player weight decreasing at a faster rate than intended in Red Dead Online when running at high frame rates
  • Improvements to address an issue that resulted in players not being able to place Waypoints on the Pause Menu Map in the correct location
  • Improvements to address an issue with matchmaking in Red Dead Online that resulted in players with incompatible control settings joining the same session. We recommend that players using mouse and keyboard controls should switch to ‘Free Aim’ targeting mode before entering Red Dead Online.
  • Improvements to address an issue that resulted in all custom graphical settings reverting to a low preset when the game was updated
  • Improvements to address an issue that resulted in an ‘Activation Required’ error when loading the game after system hardware or device changes were made
  • Improvements to address issues that resulted in a crash and displayed the ‘Failed to initialize graphics device’ or ‘Unable to initialize graphics driver ’errors when launching the game. If this issue still occurs, please make sure you have the latest graphics card drivers installed for your system.
  • Improvements to address an issue that resulted in a crash when launching the game in Fullscreen display mode while using Vulkan
  • Improvements to address an issue that resulted in a crash when launching the game with some graphics-related launch arguments active
  • Improvements to address an issue that resulted in a crash during loading screens when entering Story Mode or Red Dead Online
  • Improvements to address an issue that resulted in a crash while modifying weapons at the Gunsmith in Red Dead Online
  • Improvements to address issues that resulted in random crashes and the error “Red Dead Redemption 2 exited unexpectedly” during gameplay

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σημερα τo πρωι καθως περπατουσα ζητησαν 2 ηλικιωμενοι βοηθεια να μεταφερουμε κατι επιπλα.Ωραια λεω, να ανεβει λιγο και το honor μου.Τους βοηθαω και περιμενω μπας και μου δωσουν τιποτα, @@, μονο ενα ευχαριστω να εισαι καλα. Μπαινω στον πειρασμο να τους πλακωσω στο ξυλο και να τους lootαρω, αλλα σκεφτηκα ωριμα και ειδα οτι δεν αξιζε τον κοπο.

Πρεπει να μειωσω λιγο το RDR....

 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, 4saken είπε

Σημερα τo πρωι καθως περπατουσα ζητησαν 2 ηλικιωμενοι βοηθεια να μεταφερουμε κατι επιπλα.Ωραια λεω, να ανεβει λιγο και το honor μου.Τους βοηθαω και περιμενω μπας και μου δωσουν τιποτα, @@, μονο ενα ευχαριστω να εισαι καλα. Μπαινω στον πειρασμο να τους πλακωσω στο ξυλο και να τους lootαρω, αλλα σκεφτηκα ωριμα και ειδα οτι δεν αξιζε τον κοπο.

Πρεπει να μειωσω λιγο το RDR....

Δεν θα ειχαν παρει ακομα τη συνταξη και για αυτο δεν σου εδωσαν:lol:Καθε πρωτη του μηνος θα πρεπει να βαζουν αυτα τα missions.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι αλλα σκεψου οτι σπιτι που θα γυρναγες θα ηταν η γυναικα που θα απαιτουσε να βαλεις στο σεντουκι λεφτα !

Εμενα το κανει πολυ πριν βγει το παιχνιδι ειναι πολυ μπροστα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

32 λεπτά πριν, gildo είπε

Δεν θα ειχαν παρει ακομα τη συνταξη και για αυτο δεν σου εδωσαν:lol:Καθε πρωτη του μηνος θα πρεπει να βαζουν αυτα τα missions.

Εσύ χαραμίζεσαι αγόρι μου, πρέπει να σε πάρουν στο Πετραστέρι να γράφεις questlines.😁

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ας πω δυο λόγια και γω:

Αν και νωρίς ακόμα στο παιχνίδι, μου φαίνεται κάπως δύστροπο, δυσκίνητο ας πούμε και ολίγον βαρετό από άποψη pace. Δεν ξέρω, προσπαθεί να είναι και ένα είδος simulation, πράγμα που δεν μου αρέσει και ιδιαίτερα, τουλάχιστον σε αυτό το είδος παιχνιδιού. Έχοντας παίξει το πρώτο στο 360, το οποίο λάτρεψα, περίμενα την ίδια συνταγή και από το δεύτερο. That's not the case που λένε και στο χωριό μου. Κατά τ' άλλα, τα production values είναι υψηλά όπως και σε κάθε τίτλο της rockstar άλλωστε.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

ας μου πει κάποιος γιατί κάθε φορά με τα πατσάκια, μου αλλάζει τις ρυθμίσεις των γραφικών;

τώρα πχ μου τα έβαλε σχεδόν όλα ultra-high, μπαίνω να παίξω και βλέπω 30fps και TAA στο θεό, τέτοια θολούρα λέω έχουν θέμα τα μάτια μου.

το ξέρω οτι το λέει στο patch notes, αλλά γιατί δεν καταλαβαίνω!

Επεξ/σία από Xristaras12
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καλησπερα παιδια -  εσεις τι λετε να το παρουμε το red dead redemption ? ρωταω απο 2 αποψεις, αρχικα απο αποψη τιμης (το βλεπουμε τωρα στα 38,39) αλλα και απο αποψη stability αυτη τη στιγμη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδια το παιχνιδει ειναι υπεροχο δεν κρασαρει και παει νερακι 

Ειδικα με αυτα τα λεφτα αξιζει με τα μπουνια , ειναι λιγο αργο αλλα αυτο δεν σημαινει οτι ειναι κακο 

Ειναι παιχνιδαρα μην το σκεφτεστε και νομιζω πως θα παρει πολλα απο το online σε βαθος χρονου

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, GerasimosL είπε

καλησπερα παιδια -  εσεις τι λετε να το παρουμε το red dead redemption ? ρωταω απο 2 αποψεις, αρχικα απο αποψη τιμης (το βλεπουμε τωρα στα 38,39) αλλα και απο αποψη stability αυτη τη στιγμη.

38,39€ Που το βρήκες bro;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα παιδιά,

Μια γρήγορη ερώτηση, όταν ολοκληρώνεις μια αποστολή, το αν θα πάρεις bronze ή gold medal έχει νόημα ουσιαστικά; Θέλω να πω σε επιβραβεύει ουσιαστικά ή είναι μόνο σαν achievement;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...