Προς το περιεχόμενο

Red Dead Redemption 2 [PC]


ADHD
Μήνυμα προστέθηκε από Praetorian

Για να αποφύγουμε νέο κλείδωμα του νήματος, θα ισχύσουν άμεσα τα εξής, κάποια από τα οποία είναι επιπρόσθετα των βασικών όρων χρήσης του forum:

  • Spoilers για την υπόθεση και το φινάλε θα μπαίνουν αυστηρά σε spoiler tags!
  • Δεν θα έχουμε πλέον άλλα μηνύματα για FPS στο νήμα, ούτε καν μετά από patch!
  • Μην είστε επαναλαμβανόμενα αρνητικοί στα μηνύματά σας, μια φορά αρκεί.
  • Όπως πάντα κρατήστε ήπιους τόνους και αποφύγετε χαρακτηρισμούς και τσουβαλιάσματα προς άλλους χρήστες
  • Κάντε αναφορά τα προβληματικά μηνύματα, μην απαντάτε σε αυτά

Προτεινόμενες αναρτήσεις

 

παιδια 2 ερωτησουλες οσοι ξερουν :

1)τι φαση παιζει με το ψαρεμα ?  Τα σπάνια ψάρια πως τα πιάνει θέλει ειδικά δολώματα ψαρευα 3 μερες και τα πεταγα μεσα με τιποτα δεν τα εβρισκα ενω προφανως ημουν στην περιοχη με το σπανιο ψαρι

2) γενικα τα δερματα απο σπανια ζωα  τι τα κανουμε ? πηγα στο camp και κανεις δεν το αγοραζε κανεις λεει δεν το παιρνει αρα μαλλον μονο craft τα κανεις το θεμα ειναι ομως οτι αυτο λογικα το παιρνεις πιο μετα και εμενα με σκοτωσαν και εχασα 3 ζωα σπανια και τσαμπα εψαχνα γαμω λογικα δεν στα ξαναβγαζει  γιατι βλεπω τα μουτζουρωνει στο χαρτη

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 2,6k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, spilios6 είπε

παιδια 2 ερωτησουλες οσοι ξερουν :

1)τι φαση παιζει με το ψαρεμα ?  Τα σπάνια ψάρια πως τα πιάνει θέλει ειδικά δολώματα ψαρευα 3 μερες και τα πεταγα μεσα με τιποτα δεν τα εβρισκα ενω προφανως ημουν στην περιοχη με το σπανιο ψαρι

2) γενικα τα δερματα απο σπανια ζωα  τι τα κανουμε ? πηγα στο camp και κανεις δεν το αγοραζε κανεις λεει δεν το παιρνει αρα μαλλον μονο craft τα κανεις το θεμα ειναι ομως οτι αυτο λογικα το παιρνεις πιο μετα και εμενα με σκοτωσαν και εχασα 3 ζωα σπανια και τσαμπα εψαχνα γαμω λογικα δεν στα ξαναβγαζει  γιατι βλεπω τα μουτζουρωνει στο χαρτη

Spoiler

 

1)δε ξέρω που βρίσκεσαι αλλά κάπου υπάρχει ένα "ειδικό" store για τα legendary.

baitstore αν θυμάμαι καλά.μοναδικο στο χάρτη.

 

2)δεν έχω ασχοληθεί και πολύ με τα pelts ούτε καν με τα σπάνια είδη.

Αλλα λόγικα είναι προς πώληση,crafting update the camp εάν δεν κάνω λαθος

Επεξ/σία από Sprou
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δεν ξερω καν αν αξιζουν αλλα για πωληση σιγουρα δεν ειναι 

οπου και αν πηγα μου ειπαν οτι δεν τα παιρνουν 

βρηκα και 3η ερωτηση !

Quick Travel εχει μονο απο το camp στο χαρτη ? δεν εχει πατωντας απλα στο χαρτι πχ ?

Εννοειται δεν μιλαω για τρενα και ταξι

 

1 λεπτό πριν, Asotos33 είπε

Τα σπανια δερματα τα πουλας στους Trappers και σου κανουν craft ρουχα-καπελα,κτλ,κτλ

αρα αν δεν ασχολεισαι με ρουχα κλπ τσαμπα τα κυνηγαω !

και τα ψαρια ? τραβηξα καμια 15 αρια αλλα τιποτα ισως να θελουν ειδικο δολωμα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

τωρα ειδα για τα ψαρια ηταν σε αποκρυψη ! Ευχαριστω θα το δω γενικα αν και νομιζω οτι πρωτα πρεπει να τελειωσεις την ιστορια και να ανεβεις λιγακι σε φραγκα γιατι ειμαι συνεχεια φτωχομπινες

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
5 ώρες πριν, spilios6 είπε

2) γενικα τα δερματα απο σπανια ζωα  τι τα κανουμε ? πηγα στο camp και κανεις δεν το αγοραζε κανεις λεει δεν το παιρνει αρα μαλλον μονο craft τα κανεις το θεμα ειναι ομως οτι αυτο λογικα το παιρνεις πιο μετα και εμενα με σκοτωσαν και εχασα 3 ζωα σπανια και τσαμπα εψαχνα γαμω λογικα δεν στα ξαναβγαζει  γιατι βλεπω τα μουτζουρωνει στο χαρτη

 αν μιλάς για legendary λογικα θα υπάρχουν στον trapper για crafting cosmetics. απλά έχασες πολύ λίγα λεφτά.

πέρα απο τον trapper ο Pearson ζητάει συγκεκριμνα για upgrade satchel.

για τα δέρματα τα παρακάτω τα βρήκα πολύ χρήσιμα για το πόσα κομμάτια χρειάζονται και γιατί.

https://rankedboost.com/red-dead-redemption-2/hunting-wildlife-fishing/

https://www.ign.com/wikis/red-dead-redemption-2/Garments#The_Bounty_Hunter

κι επειδή δεν είναι  ξεκάθαρο, δεν έχει νόημα να αχολείται κανείς με ζώα κάτω απο 3*.

δεν δίνουν perfect skins για crafting.

με fishing δεν εχω ασχοληθεί ακόμα.

για λεφτά υπάρχουν 3 gold bar πολύ εύκολα στο chapter 2.

https://www.ign.com/wikis/red-dead-redemption-2/Gold_Bar_Locations_and_Where_to_Sell_Them#Limpany_Gold_Bar

 

Επεξ/σία από SpoonyBar
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Το ψάρεμα είναι μονο για φαγητό και πούλημα. Το legendary ψαρια είναι για side mission, τα παραδίδεις στο post office και παίρνεις λίγα λεφτά. Όταν τα πας όλα παίρνεις το reward.

Ο Pearson ζητάει συγκεκριμένα πράγματα από ζώα, δείτε τι σας ενδιαφέρει και κρατήστε σημειώσεις. Τα legendary skins πάνε στον trapper αλλα δεν είναι ανάγκη να τα πάτε διότι άμα φύγετε από την περιοχή του skin αυτομάτως θα παραδοθεί στον trapper. Τα πτώματα τον legendary ζωων που μεταφέρονται με άλογο πουλιούνται στον trapper για καλά φράγκα. Ο trapper φτιάχνει ρούχα από τα legendary και χρειάζεται επίσης και κανονικά δέρματα. Οποτε ξανά δείτε τις σας αρέσει αφού έχει preview και κρατήστε σημειώσεις.

Τα υπόλοιπα δόντια, κερατα, κτλ από legendary ζώα τα πας στον fence για τα trinkets.

Υπόψιν ότι δεν χρειάζεται να τα πας όλα μαζί, ότι τους πουλάς φεύγει από την λίστα των αντικείμενον που χρειάζονται για craft. ;)

Όλα τα δέρματα πρέπει να είναι top quality (perfect), ότι κατώτερο είναι μονο για πούλημα, εκτος των legendary που δεν έχει σημασία είναι πάντα perfect.

Νομίζω σας κάλυψα.

Επεξ/σία από {TDi}Dj2k..infc
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ευχαριστω και τους δυο για τη βοηθεια και απο τους 2 πολυτιμη ! Να βρω επιτελους ενα μπουσουλα

Ενα λλο θεματακι που εχω ειναι οτι περνανε καποια missions του  πχ πρεπει να σκοτωσεις 5 λαγους πανω στο αλογο ή να πας απο μια πολη σε μια αλλη σε 5' και κατι χαζα αλλα δεν τα βρισκω πουθενα , παταω το L και μου βγαζει καποια αλλα τα υπολοιπα λογικα side missions ειναι αυτα που τα βλεπουμε ? 

Επισης ειμαι chapter 3 μπορω να παιζω απο το chapter 2 missions να τα ξανακανω ή οχι ξερουμε ?

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, spilios6 είπε

Ευχαριστω και τους δυο για τη βοηθεια και απο τους 2 πολυτιμη ! Να βρω επιτελους ενα μπουσουλα

Ενα λλο θεματακι που εχω ειναι οτι περνανε καποια missions του  πχ πρεπει να σκοτωσεις 5 λαγους πανω στο αλογο ή να πας απο μια πολη σε μια αλλη σε 5' και κατι χαζα αλλα δεν τα βρισκω πουθενα , παταω το L και μου βγαζει καποια αλλα τα υπολοιπα λογικα side missions ειναι αυτα που τα βλεπουμε ? 

Επισης ειμαι chapter 3 μπορω να παιζω απο το chapter 2 missions να τα ξανακανω ή οχι ξερουμε ?

Μιλάς για τα challenges. Με gamepad πατάς αριστερά σταυρο για να δεις το log που είναι και τα challenges άμα θυμάμαι καλά, στο keyboard δεν ξέρω. Ανεξαρτητου Chapter μπορείς οποτε θες να replay main missions από το pause menu. Πολλά side quest είναι tied σε συγκεκριμένα Chapters, κάποια μπορείς να τα κανεις και σε επόμενα Chapters και κάποια όχι, οποτε καλο είναι να τελειώνεις όλα τα sides πριν συνεχίσεις στο επόμενο Chapter.

Όλα αυτές οι πληροφορίες υπάρχουν στο wiki dude. https://reddead.fandom.com/wiki/Red_Dead_Redemption_2

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και παλι ευχαριστω , με το keyboard παιζω και λειπουν πολλα ψαχνομαι γιατι πληροφοριες δεν δινει το εργαλειο 

Αλλα θα πεσει διαβασμα στο wiki φαινεται 

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Eνω το να εισαι πανω στο αλογο και να πρεπει να στοχευσεις σε κινουμενο στοχο με controller δεν ειναι ταλαιπωρια...

Μια χαρα παιζει με k/m το shooting part δεν το φτανει κανενα controller

Επεξ/σία από noFEARgr
  • Like 7
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Ουτε κατα διανοια ειδικα το συγκεκριμενο game ειναι 100% controller friendly, εχει 1 εκατομμυριο συνδιασμους και μηχανισμους που να παιξεις με πληκτρολογια και ποντικια να μπουρδουκλωθεις τελειως. Τι να τη κανεις την ακριβεια, δε παιζεις fps οπου εκει χρειαζεται η μεγαλη ακριβεια στο σημαδι.

Ανεκαθεν παιχνιδια σαν αυτο ηταν διασκεδαστικα γιατι αραζες κρεβατι-καναπε στη τηλεορασαρα σου εβαζες απλα ενα auto aim στο controller και ευχαριστιοσουν gaming χωρις αυριο. Τωρα να κατσω με το ποντικι και το πληκτρολογιο σε μια καρεκλα και μπροστα απο ενα monitor για να παιξω rdr2 δε ψηνομαι με τιποτα ομως.

Επεξ/σία από giorgosmcmc
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...