Προς το περιεχόμενο

Red Dead Redemption 2 [PC]


ADHD
Μήνυμα προστέθηκε από Praetorian

Για να αποφύγουμε νέο κλείδωμα του νήματος, θα ισχύσουν άμεσα τα εξής, κάποια από τα οποία είναι επιπρόσθετα των βασικών όρων χρήσης του forum:

  • Spoilers για την υπόθεση και το φινάλε θα μπαίνουν αυστηρά σε spoiler tags!
  • Δεν θα έχουμε πλέον άλλα μηνύματα για FPS στο νήμα, ούτε καν μετά από patch!
  • Μην είστε επαναλαμβανόμενα αρνητικοί στα μηνύματά σας, μια φορά αρκεί.
  • Όπως πάντα κρατήστε ήπιους τόνους και αποφύγετε χαρακτηρισμούς και τσουβαλιάσματα προς άλλους χρήστες
  • Κάντε αναφορά τα προβληματικά μηνύματα, μην απαντάτε σε αυτά

Προτεινόμενες αναρτήσεις

27 λεπτά πριν, Demon Lord είπε

O.o μου διαγράφηκε η υπογραφή.

Anyway, το σύστημα που παίζω είναι stock i5 6600k, 16gb ram, msi rtx 2060 gaming z, 1080p ανάλυση, και το παιχνίδι τρέχει από μηχανικό σκληρό.

Όταν έχω τα γραφικά στο high παίζει αρκετά σταθερά με minimum στα 50fps (αν και πριν κάνει τα updates η rockstar είχα το γνωστό θέμα με το freez σε άκυρες στιγμές).

Αν τα ανεβάσω στο Ultra ολα ε εκεί προφανώς μειώνεται η απόδοση αλλά και πάλι παίζω σταθερά με 35fps minimum.

να έχεις υπόψιν σου οτι σε κόβει ο επεξεργαστής. Ο 4790Κ της υπογραφής πλέον με την 5700 έχει τεζάρει στο συγκεκριμένο παιχνίδι. εχω περίπου 70-75 fps (freesync on) σταθερά με το συγκεκριμένο σύστημα. Κάτω απο 70 πέφτει οταν εχει τιγκάρει ο επεξεργαστής (γρασίδι,σκιές κλπ κλπ)

anyways, ΤΟ ΠΑΙΧΝΙΔΙ ΕΙΝΑΙ ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ ΠΑΝΕΜΟΡΦΟ αν έχεις σύστημα να το δεις, ναι μεν εχει ΑΚΟΜΑ τα θέματά του τα οποία πιστεύω θα φτιαχτούν.

το online μπορώ να πω μέχρι στιγμής με αφήνει αδιάφορο, προτιμώ GTAV.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 2,6k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

7 λεπτά πριν, Xristaras12 είπε

να έχεις υπόψιν σου οτι σε κόβει ο επεξεργαστής. Ο 4790Κ της υπογραφής πλέον με την 5700 έχει τεζάρει στο συγκεκριμένο παιχνίδι. εχω περίπου 70-75 fps (freesync on) σταθερά με το συγκεκριμένο σύστημα. Κάτω απο 70 πέφτει οταν εχει τιγκάρει ο επεξεργαστής (γρασίδι,σκιές κλπ κλπ)

anyways, ΤΟ ΠΑΙΧΝΙΔΙ ΕΙΝΑΙ ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ ΠΑΝΕΜΟΡΦΟ αν έχεις σύστημα να το δεις, ναι μεν εχει ΑΚΟΜΑ τα θέματά του τα οποία πιστεύω θα φτιαχτούν.

το online μπορώ να πω μέχρι στιγμής με αφήνει αδιάφορο, προτιμώ GTAV.

online δεν παίζω οπότε με αφήνει αδιάφορο αυτό το κομμάτι.

Το ξέρω ότι με κόβει ο επεξεργαστής αλλά δεν είμαι fps whore 😛 μου φτάνει να μην κολλάει, αν είναι smooth είμαι οκ. Γενικά έχει σταθεί επάξια ο i5 αν και σε μερικούς μήνες θα πάω σε ryzen 9 (μάλλον). ακόμα και σε high γραφικά όμως είναι πραγματικά πολύ ωραία, το έβαλα δίπλα δίπλα με ps4 και ίδια οθόνη και ήταν καλύτερο. προσωπικά παίζω σε Ultra με μερικά Physics χαμηλωμένα. Δεν έχω 60 fps αλλά το παιχνίδι είναι playable και με το παραπάνω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 27/11/2019 στις 3:16 ΜΜ, zvarthangalos είπε

Απο  Ρωσικό VPN ;  χμμμ! θα δουλέψει το κλειδί η θα ψαχνόμαστε; !!!

Κάποιος που το πήρε και το ενεργοποίησε ας ποστάρει.

Έκανα τη διαδικασία και όλα καλά! Τώρα κατεβάζω το παιχνίδι απο rockstar Launcher.

2 tips για όποιον το πάρει απο εκεί: α) Το Link που δίνουν στις οδηγίες για το openvpn είναι παλιό και ίσως να μη δουλεύει στα win 10. Έκανα Install την τελευταία version.

b) Στα στοιχεία της παραγγελίας βάλτε σωστό αριθμό κινητού γιατί στέλνουν sms με verification code.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
2 ώρες πριν, Demon Lord είπε

 ακόμα και σε high γραφικά όμως είναι πραγματικά πολύ ωραία, το έβαλα δίπλα δίπλα με ps4 και ίδια οθόνη και ήταν καλύτερο. προσωπικά παίζω σε Ultra με μερικά Physics χαμηλωμένα. Δεν έχω 60 fps αλλά το παιχνίδι είναι playable και με το παραπάνω.

Εχει ξαναειπωθει ελάχιστα settings κανουν τη διαφορα, εχω κανει ενα test να τα βαλω ολα ultra και μετα ολα low εκτος 3-4 ρυθμίσεων που αφησα high-ultra και διαφορα στο ματι δεν ειδα πραγματικα καμια. Το παιχνίδι εξακολουθεί να ειναι πανέμορφο. Επιπλέον τα fps που κερδίζεις ειναι τρομακτικα πολλα και ακατεβατο 60αρι οτι και να συμβει στην οθονη.

Οριστε και μερικα screenshots που τραβηξα σαν απόδειξη.

 

Επεξ/σία από giorgosmcmc
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Το πραγματικό τεστ των καρτών γραφικών μας- επεξεργαστών γίνεται στην πόλη του Σεν Ντενίζ το βράδυ με τους φωτισμούς απ'τις λάμπες του δρόμου ...εκεί οποίος έχει πάει θα καταλάβει τι εννοώ.

 

Υ.Γ.Δεν ξέρω αν έγραψα κάτι που δεν επιτρέπεται από τον moderator.Αν δεν επιτρέπεται ας σβηστεί και συγγνώμη 

Επεξ/σία από JTRGamer
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Το fast travel ποτε το ξεκλειδωνεις στο srory? Εχω κανει μερικες αποστολες αλλα ακομα τιποτα

Επεξ/σία από giorgosmcmc
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Εχει θεμα το game.οταν το ανοιγω παιζει η καλομοιρα απο πισω τραγουδια θα το ακουσετε στο βιντεο.τεσπα το βρηκα καλη τιμη cd keys 39ευρω.το game δεν ξερω αν ειναι bad optimize  η αν ειναι πραγματικα κτηνος και καταπινει τα pc.σεταπ το αφησα οπως το ειχε default.το εχει ψαξει κανεις στις ρυθμισεις αν αξιζει να κοψουμε απο καπου και να ανοιξουμε msaa η γενικα μηπως εχεις καποιες βαριες ρυθμισεις που δεν προσφερουν σχεδον τιποτα να τις χαμηλωσουμε και να ανεβασουμε κατι το οποιο δινει μπουστ στην εικονα; στο βιντεο φενονται οι ρυθμισεις.καθε παρατηρηση συμβουλη καλοδεχουμενη.σημερα θα το ξεκινησω.μονο benchmark εκανα και εφυγα στο μαγαζι χανω λιγα frames απο το record.αλλα πολυ θα θελα να ξερω το καλητερο σεταρισμα για ομορφη εικονα και 60 frames

 

Επεξ/σία από chrisgewrgi
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
26 λεπτά πριν, chrisgewrgi είπε

Εχει θεμα το game.οταν το ανοιγω παιζει η καλομοιρα απο πισω τραγουδια θα το ακουσετε στο βιντεο.τεσπα το βρηκα καλη τιμη cd keys 39ευρω.το game δεν ξερω αν ειναι bad optimize  η αν ειναι πραγματικα κτηνος και καταπινει τα pc.σεταπ το αφησα οπως το ειχε default.το εχει ψαξει κανεις στις ρυθμισεις αν αξιζει να κοψουμε απο καπου και να ανοιξουμε msaa η γενικα μηπως εχεις καποιες βαριες ρυθμισεις που δεν προσφερουν σχεδον τιποτα να τις χαμηλωσουμε και να ανεβασουμε κατι το οποιο δινει μπουστ στην εικονα; στο βιντεο φενονται οι ρυθμισεις.καθε παρατηρηση συμβουλη καλοδεχουμενη.σημερα θα το ξεκινησω.μονο benchmark εκανα και εφυγα στο μαγαζι χανω λιγα frames απο το record.αλλα πολυ θα θελα να ξερω το καλητερο σεταρισμα για ομορφη εικονα και 60 frames

Δες τα 2 βίντεο του HU, θα σε βοηθήσουν αρκετά. 1 και 2 . Εδώ είναι και συγκεντρωμένα, αν βιάζεσαι 😋.(post #6).

Επεξ/σία από gregpec2
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, gregpec2 είπε

Δες τα 2 βίντεο του HU, θα σε βοηθήσουν αρκετά. 1 και 2 . Εδώ είναι και συγκεντρωμένα, αν βιάζεσαι 😋.(post #6).

Thnks. οντως πολυ αναλυτικα βιντεακια..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, chrisgewrgi είπε

Εχει θεμα το game.οταν το ανοιγω παιζει η καλομοιρα απο πισω τραγουδια θα το ακουσετε στο βιντεο

giphy.gif

Τώρα σοβαρά έτσι παίζεις?! 😮

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδια ποσο εχετε προχωρησει ? εγω ειμαι 6o chapter και συνεχιζω αλλα φοβαμαι οτι οταν τελειωσει ενω ελεγα να ασχοληθω με το online βλεπω να το δινω 

Γνωμες ? Εσεις πως πατε ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γενικα το story εχει ανατροπες αλλα πολυ ευκολο μου φανηκε το παιχνιδι γενικα οι αποστολες βγαινουν για πλακα

πιο πολυ δυσκολευομαι να πιασω ψαρια παρα να ξεκανω καμια 20αρια με το sniper !

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...