Προς το περιεχόμενο

Red Dead Redemption 2 [PC]


ADHD
Μήνυμα προστέθηκε από Praetorian

Για να αποφύγουμε νέο κλείδωμα του νήματος, θα ισχύσουν άμεσα τα εξής, κάποια από τα οποία είναι επιπρόσθετα των βασικών όρων χρήσης του forum:

  • Spoilers για την υπόθεση και το φινάλε θα μπαίνουν αυστηρά σε spoiler tags!
  • Δεν θα έχουμε πλέον άλλα μηνύματα για FPS στο νήμα, ούτε καν μετά από patch!
  • Μην είστε επαναλαμβανόμενα αρνητικοί στα μηνύματά σας, μια φορά αρκεί.
  • Όπως πάντα κρατήστε ήπιους τόνους και αποφύγετε χαρακτηρισμούς και τσουβαλιάσματα προς άλλους χρήστες
  • Κάντε αναφορά τα προβληματικά μηνύματα, μην απαντάτε σε αυτά

Προτεινόμενες αναρτήσεις

12 ώρες πριν, polonos1313 είπε

Παιδες με τα update έχει γίνει τίποτα ? Ή ακομα έχετε κρασαρισματα και γενικά τα κουλά που γραφονταν για τα γραφικα οταν πρωτοβγήκε ?

Με το pc της υπογραφης μου έχω ελπίδες ?

καμια τυχη φιλε...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 2,6k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Αν γνωρίζει κανείς καμιά καλύτερη τιμή από τα 60 που ζητάει το steam πείτε και σε εμας.  

Προς τι η μπερδεμένη αντίδραση φίλε μου ζητάω κάτι περίεργο;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

10 λεπτά πριν, insaneblyat είπε

Αν γνωρίζει κανείς καμιά καλύτερη τιμή από τα 60 που ζητάει το steam πείτε και σε εμας.  

Προς τι η μπερδεμένη αντίδραση φίλε μου ζητάω κάτι περίεργο;

Βλέπεις να υπάρχει καλύτερη τιμή buddy? Οι καλύτερες τιμές είναι μονο για R* launcher.

  • Confused 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
16 λεπτά πριν, {TDi}Dj2k..infc είπε

Βλέπεις να υπάρχει καλύτερη τιμή buddy? Οι καλύτερες τιμές είναι μονο για R* launcher.

Χαχα προφανώς για αυτό και ρωτησα επειδή δεν εβρισκα καλυτερη τιμή. Πότε δε ξέρεις ίσως μου είχε ξεφύγει ή μπορεί αργότερα να βγουν και για steam τπτ και να απαντηθεί το σχόλιο μου Απλά σκεφτόμουν να το πάρω στο steam μιας και έχω τα περισσότερα μου παιχνίδια εκεί και όχι μόνο σε ένα Launcher της πλάκας (γνωρίζω ότι θα τρέχει το Rockstar Launcher έτσι και αλλιως) επιπλέον μήπως θα είναι πιο αξιόπιστο να το πάρω απ' το steam σε θέμα crashes και λοιπα, δε το πολυπιστευω αλλά ρωτάω μήπως και

Απλά πρέπει να περιμένουμε τους γνωστούς Ρώσσους Βραζιλιάνους Ινδούς και λοιπούς που τα περνούν συνάλλαγμα το θέμα είναι οτι ίσως δε θα δούμε μεγάλη διαφορά στη τιμή όποτε μπορεί και να ειναι άσκοπο όλο αυτό 

Επεξ/σία από insaneblyat
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ωρες ωρες παντως ''ζηλευω''το epic games store που δεν εχει καθολου forum.

Στο Steam κυριολεκτικα ειναι η εννοια του να μπει ο καθε πικραμενος να γραψει την χαζομαρα του απλα γιατι..ετσι

https://steamcommunity.com/app/1174180/discussions/

 

  • Like 1
  • Confused 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Περα απο καποια ξεκαθαρα γελοια σχολια του τυπου ''can I milk horses'' απο τα γνωστα troll που υπαρχουν παντα και παντου και ΟΧΙ μονο στο steam, δεν βρισκω και πολλα ακυρα comments απο αυτα που βλεπω, εκτος βεβαια απο αυτα τα 3-4 γελοια μερικα γελοια γιατι στη πλειοψηφια τα περισσοτερα εχουν μια χαρα ουσια και βαση απο δικαιολογημενα αγανακτισμενους gamers που εχουν δωσει τα λεφτα τα οποια εχουνε δουλεψει για να βγαλουν στη μαμα rockstar. Απλα το αφηνω να υπαρχει 😉

https://steamcommunity.com/app/1174180/discussions/

edit: Οσο για το EPIC... Παλι καλα που δεν εχει forum γιατι αν ειχε θα ηταν σαν να χαντακωνεται απο μονο του γιατι μονο αρνητικα comments θα ειχε και 100% δικαιολογημενα... οεοο... για το epicstore μιλαμε που οι μονοι που το συμπαθουν ειναι σχεδον μονο οι μετοχοι αυτου (και 10-15 ατομα σε ολο το πλανητη)... Ξερουν τι κανουν... 😏

Επεξ/σία από giorgosmcmc
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
7 ώρες πριν, Fulgore είπε

 

Στο Steam κυριολεκτικα ειναι η εννοια του να μπει ο καθε πικραμενος να γραψει την χαζομαρα του απλα γιατι..ετσι

https://steamcommunity.com/app/1174180/discussions/

Ενώ σε άλλα forum δεν...😂

ευτυχώς που υπάρχουν τα forum του steam. και φαίνεται πόσο χρειάζονται,  γιατί όλοι οι ήδη έχοντες το RDR2 έσκασαν στα forum του steam.

 

 

2 ώρες πριν, xtrmsnpr είπε

3199 ρουπια,(ΙΝΔΙΑ)=40€

δεν φαίνεται να ειναι region locked,ελπίζω να μην κάνω λάθος
https://steamdb.info/sub/402134/apps/

η απλή έκδοση

αυτό δεν συνεπάγεται ότι θα πρέπει φτιάξεις ινδικό λογαριασμό steam για το RDR2 ?

έχει αλλάξει κάτι?

πάντως family sharing δεν έχει το συγκεκριμένο.

Region free είναι, πολλοί αγόρασαν RU_CIS τουλάχιστο από το RS store.

αυτές είναι οι τιμές https://steamdb.info/app/1174180/

-

Πάντως γιατί κάποιοι μια ζωή μπερδεύεστε , μη περιμένετε steam copies απο 3rd party sellers ,εκτός του steam.

όλοι RS δίνουν εκτός απο ΗΒ που δίνει epic - και που αυτό δεν έχει ματαγένει και μάλλον έγιναν συμφωνίες για να συμβεί.

Επεξ/σία από SpoonyBar
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 λεπτά πριν, SpoonyBar είπε

Ενώ σε άλλα forum δεν...😂

ευτυχώς που υπάρχουν τα forum του steam. και φαίνεται πόσο χρειάζονται,  γιατί όλοι οι ήδη έχοντες το RDR2 έσκασαν στα forum του steam.

αυτό δεν συνεπάγεται ότι θα πρέπει φτιάξεις ινδικό λογαριασμό steam για το RDR2 ?

έχει αλλάξει κάτι?

πάντως family sharing δεν έχει το συγκεκριμένο.

Region free είναι, πολλοί αγόρασαν RU_CIS από το RS store.

-

Πάντως γιατί κάποιοι μια ζωή μπερδεύεστε , μη περιμένετε steam copies απο 3rd party sellers ,εκτός του steam.

όλοι RS δίνουν εκτός απο ΗΒ που δίνει epic - και που αυτό δεν έχει ματαγένει και μάλλον έγιναν συμφωνίες για να συμβεί.

όχι, ποτέ δεν ήθελε κάτι τέτοιο το steam αν έβαζες vpn.
To μόνο που μπορούσες να πάθεις είναι να πέσεις σε region locked παιχνίδια που και για το run κάθε φορά τους έπρεπε να παίρνεις ip από την χώρα που το χες πάρει

Εχω πάει ινδια με vpn, κανα μήνα και το έχω αφήσει εκεί το store και τα βλέπω όλα σε ρουπια και αγοράζω σε ρουπια, χωρίς να ξανα έχω βάλει vpn. Έχω κάνει 5 αγορές παιχνιδιών ως τώρα και παίζουν- μη κλαιω τα λεφτά όταν γυρίσω το store σε Ελλάδα.

Με κάθε επιφύλαξη,να ψάχνετε το steamDB τα packages τους να βλέπετε εαν αναφέρει το κάθε ένα τί έχει μέσα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
20 λεπτά πριν, xtrmsnpr είπε

 

Εχω πάει ινδια με vpn, κανα μήνα και το έχω αφήσει εκεί το store και τα βλέπω όλα σε ρουπια και αγοράζω σε ρουπια, χωρίς να ξανα έχω βάλει vpn. Έχω κάνει 5 αγορές παιχνιδιών ως τώρα και παίζουν- μη κλαιω τα λεφτά όταν γυρίσω το store σε Ελλάδα.

 

δε ξέρω τι έκανες. δοκίμασα vpn και βλέπω κανονικά τις τιμές σε ρούπιες, άλλα μόλις κάνω login οι τιμές γυρίζουν σε ευρώ. και αυτό συνέβαινε πάντα απ όσο θυμάμαι.

μήπως έστειλες στο support να σε άλλαξει και χώρα?

 

ψωνίζω με vpn αλλά από gamersgate, fanatical, humble κτλ.

 

edit: https://support.steampowered.com/kb_article.php?ref=6627-QSNM-5276

αυτό?

Επεξ/σία από SpoonyBar
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, SpoonyBar είπε

δε ξέρω τι έκανες. δοκίμασα vpn και βλέπω κανονικά τις τιμές σε ρούπιες, άλλα μόλις κάνω login οι τιμές γυρίζουν σε ευρώ. και αυτό συνέβαινε πάντα απ όσο θυμάμαι.

μήπως έστειλες στο support να σε άλλαξει και χώρα?

ψωνίζω με vpn αλλά από gamersgate, fanatical, humble κτλ.

edit: https://support.steampowered.com/kb_article.php?ref=6627-QSNM-5276

αυτό?

εχεις pm.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Τα Legendary parts από τα ζώα πρέπει να τα πουλάμε άμεσα στον Trapper ή τα κρατάμε πάλι για αυτόν για να κάνει craft αργότερα; Μήπως αν το πουλήσουμε αποθηκεύεται ότι έχει αποκτηθεί το συγκεκριμένο part; Επίσης το υπόλοιπο αν το έχουμε φορτώσει στο άλογο έχει κάποιο ιδιαίτερο ρόλο;

Στο Skin μου λέει ότι δεν μπορεί να αποθηκεύσει όλα τα μέρη του ζώου γιατί δεν έχω χώρο.Ποιο ακριβώς σημείο των αποθηκευμένων πρέπει να αδειάσω;

Fast travel πότε ενεργοποιείται είμαι Chapter 2;

 

Επεξ/σία από Inler
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

16 λεπτά πριν, Inler είπε

Τα Legendary parts από τα ζώα πρέπει να τα πουλάμε άμεσα στον Trapper ή τα κρατάμε πάλι για αυτόν για να κάνει craft αργότερα; Μήπως αν το πουλήσουμε αποθηκεύεται ότι έχει αποκτηθεί το συγκεκριμένο part; Επίσης το υπόλοιπο αν το έχουμε φορτώσει στο άλογο έχει κάποιο ιδιαίτερο ρόλο;

Στο Skin μου λέει ότι δεν μπορεί να αποθηκεύσει όλα τα μέρη του ζώου γιατί δεν έχω χώρο.Ποιο ακριβώς σημείο των αποθηκευμένων πρέπει να αδειάσω;

Fast travel πότε ενεργοποιείται είμαι Chapter 2;

Στις 24/11/2019 στις 11:56 ΜΜ, {TDi}Dj2k..infc είπε

Το ψάρεμα είναι μονο για φαγητό και πούλημα. Το legendary ψαρια είναι για side mission, τα παραδίδεις στο post office και παίρνεις λίγα λεφτά. Όταν τα πας όλα παίρνεις το reward.

Ο Pearson ζητάει συγκεκριμένα πράγματα από ζώα, δείτε τι σας ενδιαφέρει και κρατήστε σημειώσεις. Τα legendary skins πάνε στον trapper αλλα δεν είναι ανάγκη να τα πάτε διότι άμα φύγετε από την περιοχή του skin αυτομάτως θα παραδοθεί στον trapper. Τα πτώματα τον legendary ζωων που μεταφέρονται με άλογο πουλιούνται στον trapper για καλά φράγκα. Ο trapper φτιάχνει ρούχα από τα legendary και χρειάζεται επίσης και κανονικά δέρματα. Οποτε ξανά δείτε τις σας αρέσει αφού έχει preview και κρατήστε σημειώσεις.

Τα υπόλοιπα δόντια, κερατα, κτλ από legendary ζώα τα πας στον fence για τα trinkets.

Υπόψιν ότι δεν χρειάζεται να τα πας όλα μαζί, ότι τους πουλάς φεύγει από την λίστα των αντικείμενον που χρειάζονται για craft. ;)

Όλα τα δέρματα πρέπει να είναι top quality (perfect), ότι κατώτερο είναι μονο για πούλημα, εκτος των legendary που δεν έχει σημασία είναι πάντα perfect.

Νομίζω σας κάλυψα.

  

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...