Προς το περιεχόμενο

Red Dead Redemption 2 [PC]


ADHD
Μήνυμα προστέθηκε από Praetorian

Για να αποφύγουμε νέο κλείδωμα του νήματος, θα ισχύσουν άμεσα τα εξής, κάποια από τα οποία είναι επιπρόσθετα των βασικών όρων χρήσης του forum:

  • Spoilers για την υπόθεση και το φινάλε θα μπαίνουν αυστηρά σε spoiler tags!
  • Δεν θα έχουμε πλέον άλλα μηνύματα για FPS στο νήμα, ούτε καν μετά από patch!
  • Μην είστε επαναλαμβανόμενα αρνητικοί στα μηνύματά σας, μια φορά αρκεί.
  • Όπως πάντα κρατήστε ήπιους τόνους και αποφύγετε χαρακτηρισμούς και τσουβαλιάσματα προς άλλους χρήστες
  • Κάντε αναφορά τα προβληματικά μηνύματα, μην απαντάτε σε αυτά

Προτεινόμενες αναρτήσεις

14 ώρες πριν, SpoonyBar είπε

δε ξέρω τι έκανες. δοκίμασα vpn και βλέπω κανονικά τις τιμές σε ρούπιες, άλλα μόλις κάνω login οι τιμές γυρίζουν σε ευρώ. και αυτό συνέβαινε πάντα απ όσο θυμάμαι.

μήπως έστειλες στο support να σε άλλαξει και χώρα?

ψωνίζω με vpn αλλά από gamersgate, fanatical, humble κτλ.

edit: https://support.steampowered.com/kb_article.php?ref=6627-QSNM-5276

αυτό?

 

οχι,πρέπει να συνδεθείς από παντού και με το app και από το pc σου με ινδικη IP. Και ναι εννοείται γύρισα το store Ινδία,το ανέφερα και πριν.Πρέπει να γυρίσεις το store σου σε Ινδία, γιαυτό μόλις συνδεθείς σου δείχνει €. Όταν το γυρίσεις θα βλέπεις ρουπια.
Γουγλαρε και μια διεύθυνση ξενοδοχείου και βάλτην για στοιχεία σου, και χρησιμοποίησε το SKRILL ή όπως γράφεται γιατί δεν έχουν paypal.

Αλλά κλαιν τιμή τα 40€,στο κλειδάδικο εκεί κοντά είναι για epic ή Rockstar.
Να το πήγαινες Βιετναμ να πω οκ, κάνει 30€ εκεί :P

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 2,6k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
4 λεπτά πριν, xtrmsnpr είπε

οχι,πρέπει να συνδεθείς από παντού και με το app και από το pc σου με ινδικη IP. Και ναι εννοείται γύρισα το store Ινδία,το ανέφερα και πριν.Πρέπει να γυρίσεις το store σου σε Ινδία, γιαυτό μόλις συνδεθείς σου δείχνει €. Όταν το γυρίσεις θα βλέπεις ρουπια.
Γουγλαρε και μια διεύθυνση ξενοδοχείου και βάλτην για στοιχεία σου, και χρησιμοποίησε το SKRILL ή όπως γράφεται γιατί δεν έχουν paypal.

Αλλά κλαιν τιμή τα 40€,στο κλειδάδικο εκεί κοντά είναι για epic ή Rockstar.
Να το πήγαινες Βιετναμ να πω οκ, κάνει 30€ εκεί :P

το  έχω το RDR2, γενικά ρωτούσα.

thanks  κατάλαβα τώρα. Αυτό με την αλλαγή χώρας το βάλαν πριν μια 2ετία και το δεν το χα δοκιμάσει.

Πιο παλιά έπρεπε να το ζητήσεις στο support.

Επεξ/σία από SpoonyBar
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, Inler είπε

Τα Legendary parts από τα ζώα πρέπει να τα πουλάμε άμεσα στον Trapper ή τα κρατάμε πάλι για αυτόν για να κάνει craft αργότερα; Μήπως αν το πουλήσουμε αποθηκεύεται ότι έχει αποκτηθεί το συγκεκριμένο part; Επίσης το υπόλοιπο αν το έχουμε φορτώσει στο άλογο έχει κάποιο ιδιαίτερο ρόλο;

Στο Skin μου λέει ότι δεν μπορεί να αποθηκεύσει όλα τα μέρη του ζώου γιατί δεν έχω χώρο.Ποιο ακριβώς σημείο των αποθηκευμένων πρέπει να αδειάσω;

Fast travel πότε ενεργοποιείται είμαι Chapter 2;

Εγω δεν ασχολουμαι καν ουτε με ζωα ουτε με κυνήγι, ειναι μπερδεψουρικο και κουραστικό και δεν σου δίνει καν tips ή καποιο tutorial. Αλλου πας για να κανεις craft, αλλου πας το κρεας, αλλου πας το δερμα, αλλου πας το legendary οτι να ναι ειναι. Βασικα το θεμα "κυνήγι" "ζωα"  "δερματα" κτλπ ειναι το μονο αρνητικο στο παιχνιδι. 150 σημεια για το καθε ενα πραγμα, ειπαμε ρεαλισμος αλλα το κουρασαν.

Επεξ/σία από giorgosmcmc
  • Confused 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 λεπτά πριν, SpoonyBar είπε

το 2ο upgrade στα lodging (μετά του Dutch)

Αυτο εχω κι εγω απορια, ενοεις αρκει να το κανεις 1 φορα upgrade το lodging ή κανεις και δευτερο upgrade για να το ξεκλειδωσεις?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Εγώ δεν άντεξα το τσίμπησα 37€ από HRK για R* Launcher. Η αλήθεια είναι ότι το απολαμβάνω πολύ περισσότερο από ότι στο ps4. Υψηλό frame rate καλύτερη ευκρίνεια και γραφικά, το ultrawide monitor αναδεικνύει πολύ καλυτερα τη κινηματογραφική αισθηση που έχει το παιχνίδι ωστοσο περίμενα λίγο περισσότερες βελτιωσεις στον οπτικό τομέα, για να μη παρεξηγηθω το παιχνίδι είναι χαρμα οφθαλμών αλλά τρέχει στη τοστιέρα των 250€ τόσο όμορφα με αποτέλεσμα οι προσδοκίες μου να είναι πολλές βέβαια απλά καταλαβαίνεις ότι οι τύποι εκεί στη R* κάνανε το θαύμα τους και προσαρμόστηκαν πλήρως σε αυτές τις περιορισμενες δυνατότητες προς το παρόν δεν έχω πιάσει πολύ το ποντίκι παίζω με ds4 κυρίως αλλά μπορεί να αλλάξω στη πορεια. 

Επεξ/σία από insaneblyat
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αμα είχε περισσότερες βελτιώσεις οπτικα τοτε θα ηθελε pc στη τιμη μιας BMW για να το τρεξεις αξιοπρεπώς ειδικα με αυτο το optimization που έχει, αυτη ειναι και η καταρα των pc δυστηχως σημερα, πολυτελειες για λιγες και φουσκωμένες τσεπες.. ακριβο σπορ το gaming.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
2 ώρες πριν, giorgosmcmc είπε

Αυτο εχω κι εγω απορια, ενοεις αρκει να το κανεις 1 φορα upgrade το lodging ή κανεις και δευτερο upgrade για να το ξεκλειδωσεις?

Το lodging του Αrthur δίνει fast travel- ένας χάρτης πίσω απ την αμαξά του.

2 ώρες πριν, giorgosmcmc είπε

Εγω δεν ασχολουμαι καν ουτε με ζωα ουτε με κυνήγι, ειναι μπερδεψουρικο και κουραστικό και δεν σου δίνει καν tips ή καποιο tutorial. Αλλου πας για να κανεις craft, αλλου πας το κρεας, αλλου πας το δερμα, αλλου πας το legendary οτι να ναι ειναι. Βασικα το θεμα "κυνήγι" "ζωα"  "δερματα" κτλπ ειναι το μονο αρνητικο στο παιχνιδι. 150 σημεια για το καθε ενα πραγμα, ειπαμε ρεαλισμος αλλα το κουρασαν.

3 άστερα ζωάκια, τα μεγάλα με bolt action rifle, και τα μικρά (σκίουροι πουλιά λαγοί) με varmint.

γενικά δεν χρειάζεται τόξο- μόνο για να σκοτώσετε domestic στη νύχτα.

κατώ απο 3 άστερα κρίμα μην τα σκοτώνετε καν δε χρησιμεύουν σε τίποτα.

Μόλις εξοικειωθείς λίγο, το 90% του hunting βγαίνει πάνω απ το άλογο με deadeye.

οι αλεπούδες όμως μου τα έχουν σπάσει. τέρμα εκνευριστικές..

 

Αρχικά τα απαραίτητα skins για να βελτιώσετε το satchel στο camp.

Τα έκανα ολα στην αρχή του 3 αλλά μπορούν να γίνουν και νωρίτερα. Η χωρητικότητα ανεβαίνει στα 99 για τα περισσότερα είδη.

αλλά και νωριτερά όλα τα effect των satchel πάνε αρθροιστικά. οπότε αν κάνετε 2-3 κάνουν διαφορά.

Επεξ/σία από SpoonyBar
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 5/12/2019 στις 2:57 ΠΜ, giorgosmcmc είπε

Ναι εχει βελτιωθει αισθητα, με καποιες υποχωρησεις στα settings θα μπορεις να παιξεις.

 

Στις 5/12/2019 στις 1:16 ΜΜ, Linux_ticket είπε

καμια τυχη φιλε...

Ο ένας μ λεει θα μπορώ ο αλλος καμία τυχη......i am confused....😕

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

13 λεπτά πριν, polonos1313 είπε

Ο ένας μ λεει θα μπορώ ο αλλος καμία τυχη......i am confused....😕

Τι μηχανημα εχεις; δεν ξερω δεν μπορω να δω την υπογραφη σου

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, chrisgewrgi είπε

Τι μηχανημα εχεις; δεν ξερω δεν μπορω να δω την υπογραφη σου

CPU:AMD FX-8320 3.5 GHz Motherboard:MSI 970 Gaming PSU:Thermaltake Toughpower 750

RAM:Corsair Vengeance 8GB DDR3 1600MHz GPU:ASUS ROG Strix Radeon RX 480 8GB 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

16 λεπτά πριν, polonos1313 είπε

CPU:AMD FX-8320 3.5 GHz Motherboard:MSI 970 Gaming PSU:Thermaltake Toughpower 750

RAM:Corsair Vengeance 8GB DDR3 1600MHz GPU:ASUS ROG Strix Radeon RX 480 8GB 

Σιγουρα μπορεις να παιξεις.στην χειροτερη ολα low.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

20 ώρες πριν, SpoonyBar είπε

Το lodging του Αrthur δίνει fast travel- ένας χάρτης πίσω απ την αμαξά του.

3 άστερα ζωάκια, τα μεγάλα με bolt action rifle, και τα μικρά (σκίουροι πουλιά λαγοί) με varmint.

γενικά δεν χρειάζεται τόξο- μόνο για να σκοτώσετε domestic στη νύχτα.

κατώ απο 3 άστερα κρίμα μην τα σκοτώνετε καν δε χρησιμεύουν σε τίποτα.

Μόλις εξοικειωθείς λίγο, το 90% του hunting βγαίνει πάνω απ το άλογο με deadeye.

οι αλεπούδες όμως μου τα έχουν σπάσει. τέρμα εκνευριστικές..

Αρχικά τα απαραίτητα skins για να βελτιώσετε το satchel στο camp.

Τα έκανα ολα στην αρχή του 3 αλλά μπορούν να γίνουν και νωρίτερα. Η χωρητικότητα ανεβαίνει στα 99 για τα περισσότερα είδη.

αλλά και νωριτερά όλα τα effect των satchel πάνε αρθροιστικά. οπότε αν κάνετε 2-3 κάνουν διαφορά.

..καλό option για κυνήγι είναι ένα Poison Arrow....ρίχνει κάτω από σκίουρο μέχρι Legendary Bison με μία ριξιά...παίρνει λίγο χρόνο να δράσει στα μεγάλα...αλλα δεν αγχώνεσαι να το κυνηγάς.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το πήρα στο steam αν και το είχα και στο ps4 αλλά δεν το είχα τελειώσει στο pc όμως το απολαμβάνω πολύ καλυτερα.

Όσο αφορά το performance παίζω με smooth gameplay με τα settings που δίνει ο τύπος εδώ 

Δοκιμαστε οποίος θέλει

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
2 ώρες πριν, InfinitySurfer είπε

..καλό option για κυνήγι είναι ένα Poison Arrow....ρίχνει κάτω από σκίουρο μέχρι Legendary Bison με μία ριξιά...παίρνει λίγο χρόνο να δράσει στα μεγάλα...αλλα δεν αγχώνεσαι να το κυνηγάς.

Μπά όπως είπα κυνηγάω από το άλογο με dead eye και θέλω μεγαλύτερο range,  και δεν με βολεύει καθόλου το τόξο στα μικρά και πουλιά-

τουλάχιστο με mouse/keyboard χωρίς aim assist.

anyway όπως βολεύεται ο καθένας, ότι το τόξο κάνει για όλα ισχύει, με τα κατάλληλα arrows, 

απλά από τα rifles επειδή είναι κάμποσα,  bolt action και varmint είναι τα μόνα 2 που χρειάζονται στο hunting.

λογικά και άλλα rifles  στη θέση του bolt action, απλά είναι το πιο well rounded. (οι repeaters δεν είναι rifles)

Το varmint είναι αναντικατάστατο στην κατηγορία του- birds και small prey.

 

 

 

 

Επεξ/σία από SpoonyBar
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...