Προς το περιεχόμενο

Αγορα απο Public


dk

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, JoooJ είπε

εγώ αμφιβάλλω αν υπάρχει έστω κι ένα κατάστημα που να μη βρεθεί πελάτης να κάνει παρόμοιο (ή και μη) παράπονο.

Οπότε βρίσκω ανούσια κάτι τέτοια σχόλια. Αν ήταν έτσι δε θα ψωνίζαμε από πουθενά. Το θέμα είναι να μην υπάρχουν τόσα πολλά παράπονα γιατί από και πέρα κάτι σημαίνει.

Άρα τι σημαίνει αυτό; Να μη ψωνίσουμε απο τα public? Οκ. Απο το eshop, το πλαίσιο... να ψωνίζουμε; διότι κι εκεί θα βρεθεί κάποιος να γράψει τα ίδια.

Λογικό είναι για όλα τα καταστήματα να υπάρχουν και θετικές και αρνητικές αξιολόγησεις. Αλλά για τα public οι περισσότεροι έχουν 1+ παράπονα. Εγώ συμφωνώ με τον dk στο ότι η εξυπηρέτηση είναι πολύ αργή. Για online αγορές τουλάχιστον.

Επεξ/σία από Giorgos9004
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 46
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

2 ώρες πριν, dk είπε

αυτο καυαλαβες εσυ οτι θελω να μου πεις κατι;

ή να ενημερωθουμε ολοι εδω μεσα;

διαβαζε λοιπον κατι ποιο προσεκτικα αν θες να στειλεις αποψεις

Ακουστήκαμε σε όλον τον ιντερνέ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γιατί δε ζήτησες μερική ακύρωση παραγγελίας με επιστροφή ποσού και αγορά από το άλλο που το έχει 30% φθηνότερα την 1η φορά που σου είπανε περίμενε και περίμενε; Ή μερική ακύρωση/επιστροφή μέσω paypal ;

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δε κανω promosion αρνητικη η θετικη ψωνιζεις απο οοπου θες και σε συμφερει απλα εχεις υποψιν σου και οσα λεγονται

με αποδειξεις παντα...εγω απλα εβαλα το prtsc....για ενημερωση ουτε σημερα 7.10 ηρθε δηλ εχουν περασει 17 ημερες

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φίλε κάνεις δεν συνομώτησε για να μην πάρει η κόρη σου βιβλίο. Τα public όπως και κάθε μεγάλη επιχείρηση έχει τόση κίνηση στα προϊόντα της που πολλές φορές ξεμένει.

Τσιλ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κι εγω αυτη τη στιγμη περιμενω παραγγελια πανω απο 10 ημερες, για προιον που ηταν "Αμεσα διαθεσιμο" με εκτιμώμενο χρονο παραδοσης 1-2 ημερες.. Σε ερωτηματα μεσω φορμας επικοινωνιας δεν απαντανε.

Εννοειται το εχω παρει απο αλλου, αλλα ειναι τραγικοι. Το ιδιο καταστημα με αφησε να περιμενω ενα μηνα για εναν ταξιδιωτικο οδηγο μεχρι που ηρθε η ημερα που πετουσα.

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

21 ώρες πριν, dk είπε

λοιπον ακουστε συνεχεια

πηρα και τους λεω αν δεν το εχω εως δευτερα απογευμα θα παω στο public του mall και θα μας

ακουσει ολο το μαρουσι...τερμα οι μλκ... σε 2 ωρες με παιρνει ο υπευθυνος και δεσμευτηκε οτι

δευτερα θα εχω tracking... για να δουμε

Ο κλασσικός Ελληναράς ψευτομάγκας...

Αν ήταν δικό μου το μαγαζί θα σε άφηνα να έρθεις και απλά θα σου επέστρεφα τα χρήματα και θα έβαζα σημείωση στον λογαριασμό να μην σου στέλνουμε τίποτα στο μέλλον. Όσο δίκιο κι αν έχει ο πελάτης όταν αρχίσει να συμπεριφέρεται απρεπώς ο καταστηματάρχης θα έπρεπε κατ'εμέ να τον πετάει έξω με τις κλωτσιές, τυχερός είσαι που τα Public είναι franchise και τρέμουν τις αρνητικές αξιολογήσεις από κάτι Βασιλικότερους του Βασιλέως όπως εσύ καλή ώρα.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επειδή στο ινσομνια κάθε δύο μέρες κάνουμε ομαδικό χέιτ στα παμπλικ, τι θα λέγατε όσοι είστε δυσαρεστημένοι να σταματήσετε να αγοράζετε από εκεί; Η αλυσίδα αυτή πιάνει όλη την Ελλάδα, δεν νοιάζονται για τρεις τύπους σε ένα φόρουμ που βγάζουν την χολή τους.  Ιδίως όσον αφορά ψευτόμαγκες που απειλούν υπαλλήλους. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 χρόνο αργότερα...

Σορρυ φιλε αλλα αν μπεις να δεις στο best price οπου και ειναι η "πλατφορμα" τους οι κριτικες ειναι μονο αρνητικες. Στη δικη μου περίπτωση έφαγα μπλοκ απο facebook,messenger,instagram και τηλεφωνικο γιατι ηθελα μια αντικατασταση ελλατωματικου προιοντος-συσκευασιας και στην τελικη διεγραψαν απο το συστημα τους την πληρωμη και παραγγελια μου!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αμα διαβασεις τι λενε και εδω μεσα διαφοροι τυποι π.χ Narayan καταλαβαινεις γιατι γινονται αυτα στην αγορά. Καλα κανουν και μας τα κανουν. Αφου σου παρουν τα χρήματα που τα βγαζεις με τοσο κοπο και σε τρελανουν στο δουλεμα, βγαινουν και κατι περιεργοι που προφανως ετσι κανουν στη ζωή τους σε ολα τα θέματα και σου λενε εισαι και περιεργος που θυμωσες...αμα τους παρακαλεσεις πολυ θα σου δωσουνε πίσω τα χρήματα σου και ολα καλα..αλλιως εισαι εσυ ψευτομαγκας και οχι οι αλλοι απατεωνες.

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

παντως οτι θα βρισκονταν εδω μεσα άτομα που εων αποδεδειγμένα εχει καποιος ταλαιπωρηθει από ενα καταστημα και απλα το αναφερει χωρίς να βγαζει καποια κακια ουτε να παροτρυνει καποιν να αγοράσει ή οχι...και θα υποστηριζαν το καταστημα με ξεπερναει... δηλαδή τι υποστηριζουν οτι πρεπει να τους δωσουμε και συγχαρητήρια ή να είμαστε τοσο ευγενικοι ωστε μετά απο τοσο ταλαιπωρία να πάμε και να μας που πάρτε πισω τα χρηματα σας (σαν να μας κανουν χαρη και αφου υπογραψουμε 5 χαρτιά και περιμενουμε και καμια ωρά) και στο καλο και να μας μπλοκαρουν απο το τα ξαναψωνισουμε. Ε λοιπον όχι οσα ειναι κ...μαγαζα να τα αναφερουν εδω οι φιλοι και να προστατευομαστε... και οσοι ψωνιζουν να το κανουν εν γνωση τους οτι ισως να αντιμετωπίσουν πρόβλημα και οχι εν αγνοια τους

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μιας και δύο χρόνια μετά σε καίει το θέμα ακόμα θα προσπαθήσω να εξηγήσω. Εκεί που είπες ότι θα πας στο κατάστημα και θα σε ακούσει όλο το Μαρούσι το έχασες. Ότι θα πήγαινες δηλαδή σε έναν υπάλληλο που η μόνη σχέση που έχει με την παραγγελία σου είναι ότι δουλεύει σε αυτή την εταιρεία. Κι επειδή λοιπόν είναι υπάλληλος και δεν είναι δική του η εταιρεία, κι επειδή δεν έχει όρεξη να του ουρλιάζει ένας τύπος, ο καλύτερος δρόμος για αυτόν θα είναι να ειδοποιήσει την αστυνομία (ή την ασφάλεια του εμπορικού μιας και είπες για mall) και να τους πει πετάξτε έξω τον τρελάρα. 

Κατα τα άλλα όλοι μαζί σου είναι στην ταλαιπωρία που πέρασες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

φιλε δε με καιει το θεμα απλα αμέλησα να σχολιασω απαντησεις παιδιων και ειπα να το κανω...επίσης αν διαβασεις ειπα οτι θα ζητησω τον προισταμενο..φυσικα και δε θα τα εβαζα με υπάλληλο..και ο προϊστάμενος βεβαια υπαλληλος ειναι μιας και ειναι αλυσιδα..αλλα καπου πρεπει να πω το πονο μου... και φυσικα ηθελα να ερθει η ασφαλεια του mall ή η αστυνομία για να γινει ντορος σε ολο το mall και να γινουν ρεζιλι επισης αν πηγαιναμε σε Α.Τ θα εκανα μήνυση για υπεξαιρεση και απατη..δε μπορεις να εχεις κανει εισπραξη και να μην στελνεις το προιον ειναι αντιστοιχο  της κλοπής μεσα στο μαγαζι..δηλ αν πιασουν εναν να κλεβει να πει οκ δε τρεχει τπτ παρτε τα πίσω.. θα το δεχτουν; ετσι και εγω δεν θα δεχομουν τα χρηματα πισω μετα από τοσο καιρο και τοσο κοροιδια... αυτα τα τελευταια δε ξαναγραφω τπτ αλλο δε βλεπω να αξιζει και το κοπο ας κανει ο καθενας οτι νομιζει για να προστατευθεί 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 λεπτά πριν, dk είπε

φιλε δε με καιει το θεμα απλα αμέλησα να σχολιασω απαντησεις παιδιων και ειπα να το κανω...επίσης αν διαβασεις ειπα οτι θα ζητησω τον προισταμενο..φυσικα και δε θα τα εβαζα με υπάλληλο..και ο προϊστάμενος βεβαια υπαλληλος ειναι μιας και ειναι αλυσιδα..αλλα καπου πρεπει να πω το πονο μου... και φυσικα ηθελα να ερθει η ασφαλεια του mall ή η αστυνομία για να γινει ντορος σε ολο το mall και να γινουν ρεζιλι επισης αν πηγαιναμε σε Α.Τ θα εκανα μήνυση για υπεξαιρεση και απατη..δε μπορεις να εχεις κανει εισπραξη και να μην στελνεις το προιον ειναι αντιστοιχο  της κλοπής μεσα στο μαγαζι..δηλ αν πιασουν εναν να κλεβει να πει οκ δε τρεχει τπτ παρτε τα πίσω.. θα το δεχτουν; ετσι και εγω δεν θα δεχομουν τα χρηματα πισω μετα από τοσο καιρο και τοσο κοροιδια... αυτα τα τελευταια δε ξαναγραφω τπτ αλλο δε βλεπω να αξιζει και το κοπο ας κανει ο καθενας οτι νομιζει για να προστατευθεί 

Ακομα δεν παρέλαβες;Πηρες τα χρηματα σου πίσω;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...