Προς το περιεχόμενο

Κροταφογναθικο συνδρομο.


Jennakipl123

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπέρα σας. Ηθελα να ρωτησω για το κροταφογναθικο συνδρομο. Αν εχει καποιος και γνωριζει κατι παραπανω.. Το εχω εδώ και 3 χρονια και εχω παει σε πολλους γιατρους εχω κανει μποτοξ στους μυς, φοραω μασελακι την νυχτα αλλα δεν εχω δει καμια διαφορα ακομα. Γνωριζει καποιος αν η ορθοδοντικη μπορει να βοηθησει? Μου εχουν προτεινει και αυτό γιαυτο ρωταω. Επισης αν βοηθαει σε ποσο καιρο μπορει να δω διαφορα με την ορθοδοντικη? Ευχαριστω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλυτερα να ρωτησεις γιατρο. Εδω ειναι πιο πολυ τεχνολογικο forum, αρα μην περιμενεις εξειδικευμενες απαντησεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

 να πας σε γιατρο να αλλαξεις τα φαρμακα ..................εαν παιρνεις τωρα……………………. <γιατι μπορει καποιο φαρμακο που παιρνεις να είναι το πρόβλημα> εάν εφόσον  δεν παιρνεις φαρμακα ...…..δεν ξερω…. οποτε παλι να πας σε γιατρο

Επεξ/σία από kiriakos500
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, Jennakipl123 είπε

Καλησπέρα σας. Ηθελα να ρωτησω για το κροταφογναθικο συνδρομο. Αν εχει καποιος και γνωριζει κατι παραπανω.. Το εχω εδώ και 3 χρονια και εχω παει σε πολλους γιατρους εχω κανει μποτοξ στους μυς, φοραω μασελακι την νυχτα αλλα δεν εχω δει καμια διαφορα ακομα. Γνωριζει καποιος αν η ορθοδοντικη μπορει να βοηθησει? Μου εχουν προτεινει και αυτό γιαυτο ρωταω. Επισης αν βοηθαει σε ποσο καιρο μπορει να δω διαφορα με την ορθοδοντικη? Ευχαριστω.

Δεν πίστευα ποτέ ότι θα το πω αυτό αλλά μπορείς να απευθυνθείς στην κλινική αντιμετώπισης στοματοπροσωπικού πόνου στην οδοντιατρική σχολή αθηνών

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν έχεις δει καμία αλλαγή γιατί κατά πάσα πιθανότητα έχει δημιουργήσει βαθιά σύγκλιση και αν ο ναρθηκας που φοράς είναι φτιαγμένος στη σύγκλιση που σου δημιουργεί το πρόβλημα είναι ουσιαστικά άχρηστος.  Θσ πρέπει να καθοριστεί νέα σύγκλιση και πάνω σε αυτή να γίνει ο ναρθηκας. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...