Προς το περιεχόμενο

Το Red Dead Redemption 2 έρχεται στο PC τον Νοέμβριο


polemikos

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
Στις 5/10/2019 στις 7:44 ΜΜ, George228Sk είπε

Ας μην κατέβαζε ο μισός πλανήτης τα pc games σπασμένα, να κυκλοφορούσε την ίδια ημερομηνία με τις κονσόλες. 

Δεν ειναι αυτος ο λογος, ο λογος ειναι πως η Take Two/ Rοckstar έχει σε μεγάλο βαθμό απληστεία και επιδιώκει το οικονομικο ξεζουμισμα του καταναλωτή καθώς γνωρίζουν πως αρκετοι που το αγορασαν σε κονσόλα θα το ξανααγοράσουν και στο pc (γιατι θα τρέχει 60 συν fps, θα εχει πολύ καλύτερα γραφικά, πολυ γρηγοροτερα loading, mod κτλ κτλ έτσι οι ήδη αγοραστές δελεάζονται για δεύτερη αγορά), ενώ εάν κυκλοφορούσε και σε pc απο την αρχή θα χάναν αυτές τις διπλές αγορές του ίδιου παιχνιδιού. Οπότε απο τη μεριά τους εκμεταλλεύονται αυτήν την καταναλωτική συμπεριφορά και καθυστερούν ένα χρόνο ή παραπάνω τις pc εκδόσεις. Αυτή ειναι μια τακτική που ακολουθει σχεδον αποκλειστικά η Take Two/Rockstar.

Επεξ/σία από Anuminas
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 93
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Στις 7/10/2019 στις 7:10 ΠΜ, nikchris είπε

Κανω συγκριση εσενα με τον κυρ-Θοδωρο, γιατι σαν τετοιος γραφεις.

Ειναι δυνατον εταιριες μεγατοννων και να λες απλοικα "δεν τους νοιαζει η πειρατεια";

Ε ναι μωες, μερικα εκαρομμυρια δολλαρια ειναι, γιατι να τους νοιαζει; O_o

Καλησπέρα συμφορουμίτη,

1) Δεν με ευχαρίστησες για την επισήμανσή μου (διαφυγή - αποφυγή κερδών).

2) Οι τόνοι δεν παίρνουν παραπάνω -ν - αν είναι πολλοί, έστω και εκατομμύρια.

3) Με το να  προσπαθείς (ανεπιτυχώς) να προσβάλλεις άγνωστους ανθρώπους σε ένα forum, δε σημαίνει ότι ενισχύεις την επιχειρηματολογία σου.

4)  Τη σκωπτική μου απάντηση στη σύγκρισή που μου έκανες με τον κυρ Θόδωρο, μάλλον δεν την κατάλαβες.

5) Το ποιος γράφει σα μπακάλης, άσε να το κρίνουν οι άλλοι...

6) Είναι τεχνολογικό φόρουμ, μη γίνεσαι τοξικός απέναντι σε συμφορουμίτες.

Υ.Γ. Θα σου επιτρέψω να έχει τον τελικό αντίλογο... δε θα σου απαντήσω όμως.

  • Like 1
  • Sad 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
Στις 8/10/2019 στις 1:49 ΜΜ, Anuminas είπε

Δεν ειναι αυτος ο λογος, ο λογος ειναι πως η Take Two/ Rοckstar έχει σε μεγάλο βαθμό απληστεία και επιδιώκει το οικονομικο ξεζουμισμα του καταναλωτή καθώς γνωρίζουν πως αρκετοι που το αγορασαν σε κονσόλα θα το ξανααγοράσουν και στο pc (γιατι θα τρέχει 60 συν fps, θα εχει πολύ καλύτερα γραφικά, πολυ γρηγοροτερα loading, mod κτλ κτλ έτσι οι ήδη αγοραστές δελεάζονται για δεύτερη αγορά), ενώ εάν κυκλοφορούσε και σε pc απο την αρχή θα χάναν αυτές τις διπλές αγορές του ίδιου παιχνιδιού. Οπότε απο τη μεριά τους εκμεταλλεύονται αυτήν την καταναλωτική συμπεριφορά και καθυστερούν ένα χρόνο ή παραπάνω τις pc εκδόσεις. Αυτή ειναι μια τακτική που ακολουθει σχεδον αποκλειστικά η Take Two/Rockstar.

Δε βρίσκω για ποιο λόγο να αγοράσω ξανά το rdr και στο pc

Δε λέω ότι δεν θα το κάνουν αρκετοί, απλά εγώ προσωπικά δεν βρίσκω το λόγο

Στην τελική αν θέλω τα καλύτερα γραφικά και loading κτλ, περιμένω να βγει το ps5 και το ξαναπαιζω εκεί χωρίς αγορά εκ νέου

Επεξ/σία από logistoulis
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 11/10/2019 στις 6:15 ΠΜ, zaratustra είπε

Καλησπέρα συμφορουμίτη,

1) Δεν με ευχαρίστησες για την επισήμανσή μου (διαφυγή - αποφυγή κερδών).

2) Οι τόνοι δεν παίρνουν παραπάνω -ν - αν είναι πολλοί, έστω και εκατομμύρια.

3) Με το να  προσπαθείς (ανεπιτυχώς) να προσβάλλεις άγνωστους ανθρώπους σε ένα forum, δε σημαίνει ότι ενισχύεις την επιχειρηματολογία σου.

4)  Τη σκωπτική μου απάντηση στη σύγκρισή που μου έκανες με τον κυρ Θόδωρο, μάλλον δεν την κατάλαβες.

5) Το ποιος γράφει σα μπακάλης, άσε να το κρίνουν οι άλλοι...

6) Είναι τεχνολογικό φόρουμ, μη γίνεσαι τοξικός απέναντι σε συμφορουμίτες.

Υ.Γ. Θα σου επιτρέψω να έχει τον τελικό αντίλογο... δε θα σου απαντήσω όμως.

 

Καλησπερα και σε σενα, την επομενη φορα προσπαθησε λιγο πιο πολυ.

Οι αντιπαραθεσεις δεν εχουν νοημα, οταν αρνεισαι να καταλαβεις την ανωτεροτητα των επιχειρηματων του αλλου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...