Προς το περιεχόμενο

Ryzen 2600 ψάχνω μητρική και RAM


beamex

Προτεινόμενες αναρτήσεις

13 λεπτά πριν, Sheogorath είπε

Χτυπα τες από μαγαζί που λένε για 19-19-19, ετσι ώστε άμα σου τυχει CJR 19-21-21 να τις πας πίσω.

(3) Patriot Viper Steel 16GB DDR4-4000MHz 103€ 19-19-19-39 (b-die?)

Για την ίδια λέμε έτσι? Σωστό αυτό που λες, ετσι θα προσπαθήσω να το τσεκάρω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 48
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

7 λεπτά πριν, beamex είπε

(3) Patriot Viper Steel 16GB DDR4-4000MHz 103€ 19-19-19-39 (b-die?)

Για την ίδια λέμε έτσι? Σωστό αυτό που λες, ετσι θα προσπαθήσω να το τσεκάρω

Ναι ναι. Γιατί είναι πολύ φθηνές για γρήγορες bdie. 

Να ξέρεις οι e die είναι πιο «εύκολες» για τον imc πάντως.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Το κιτ εχει κωδικο ,δεν μπορει να ειναι τπτ αλλο περα απο αυτο που αναφερει ο κωδικος του

Αν σου ερθουν με αλλο κωδικο τοτε πολυ ευκολα τις γυρνας πισω και τους λες κυριοι δεν ειναι αυτες που ειχατε στην σελιδα σας , τα λεφτα μου πισω παρακαλω.

Υπαρχει και review

 

Επεξ/σία από akoinonitos
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

12 λεπτά πριν, akoinonitos είπε

Το κιτ εχει κωδικο ,δεν μπορει να ειναι τπτ αλλο περα απο αυτο που αναφερει ο κωδικος του

Αν σου ερθουν με αλλο κωδικο τοτε πολυ ευκολα τις γυρνας πισω και τους λες κυριοι δεν ειναι αυτες που ειχατε στην σελιδα σας , τα λεφτα μου πισω παρακαλω.

Υπαρχει και review

Ο Κώστας από ότι καταλαβα είπε ότι πλέον είναι αυτός ο κωδικος με cjr και η Patriot δεν άλλαξε στο σάιτ της.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
23 λεπτά πριν, Sheogorath είπε

Ο Κώστας από ότι καταλαβα είπε ότι πλέον είναι αυτός ο κωδικος με cjr και η Patriot δεν άλλαξε στο σάιτ της.

οι viper steel ειναι στα 3733 με 17-21-21-21 απο οσο ξερω ,οι παλιες οι κοκκινες μαυρες οι Viper 4  ειναι οπως ηταν και μαλλον τις  εχουν σταματησει δυσκολα θα τις βρεις καπου. Σε καθε περιπτωση αυτες που προτεινες δεν μπορει να ειναι κατι αλλο

edit: οντως τις viper 4 3733 οντως τις βγαζουν και με cjr.

Επεξ/σία από akoinonitos
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, akoinonitos είπε

οι viper steel ειναι στα 3733 με 17-21-21-21 απο οσο ξερω ,οι παλιες οι κοκκινες μαυρες οι Viper 4  ειναι οπως ηταν και μαλλον τις  εχουν σταματησει δυσκολα θα τις βρεις καπου. Σε καθε περιπτωση αυτες που προτεινες δεν μπορει να ειναι κατι αλλο

Γμτ με τέτοια τιμή με έψηνε και μένα. Αλλά τρίτο ζευγάρι μνήμες θα της βάλω στον πάτο μου στο τέλος...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

28 λεπτά πριν, panoskatos είπε

Γιατι πας σε 450 και οχι σε 470 chipset ?

Διότι η μόνη διαφορά είναι ότι το Χ470 υποστηρίζει SLI. Και πιθανόν να έχουν λίγο καλύτερο VRM κάποιες ή άλλα πράγματα που εξαρτώνται από την υλοποίηση. Αλλά το Β450 είναι πολύ επίκαιρο ακόμα και αν θες να βαλεις 3800Χ, τα κάνει όλα. Και η συγκεκριμένη της tomahawk πάει γρήγορα τις μνήμες και είναι και έτοιμη για σειρά 3ΧΧΧ

 

6 λεπτά πριν, Sheogorath είπε

Γμτ με τέτοια τιμή με έψηνε και μένα. Αλλά τρίτο ζευγάρι μνήμες θα της βάλω στον πάτο μου στο τέλος...

χαχα, να ρωτήσω όμως γιατι σε ψήνουν οι 3733 και όχι οι 4000? στις 4000 αν κατεβάζεις τη συχνότητα θα έχεις καλύτερα ρολόγια στα 3733...

 

33 λεπτά πριν, akoinonitos είπε

Το κιτ εχει κωδικο ,δεν μπορει να ειναι τπτ αλλο περα απο αυτο που αναφερει ο κωδικος του

Αν σου ερθουν με αλλο κωδικο τοτε πολυ ευκολα τις γυρνας πισω και τους λες κυριοι δεν ειναι αυτες που ειχατε στην σελιδα σας , τα λεφτα μου πισω παρακαλω.

Υπαρχει και review

Έχεις δίκιο, απλά έχω μια ανησυχία  μην κάνουν κάτι όπως με τις απλές viper και τρεχω. Γιατί θα μείνει πίσω και το build..

 

Την έκανα τη παραγγελία αλλά δε τους βρίσκω στα τηλέφωνα να μου πουν πότε περίπου παραλαμβάνω... ίδωμεν

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, beamex είπε

Διότι η μόνη διαφορά είναι ότι το Χ470 υποστηρίζει SLI. Και πιθανόν να έχουν λίγο καλύτερο VRM κάποιες ή άλλα πράγματα που εξαρτώνται από την υλοποίηση. Αλλά το Β450 είναι πολύ επίκαιρο ακόμα και αν θες να βαλεις 3800Χ, τα κάνει όλα. Και η συγκεκριμένη της tomahawk πάει γρήγορα τις μνήμες και είναι και έτοιμη για σειρά 3ΧΧΧ

χαχα, να ρωτήσω όμως γιατι σε ψήνουν οι 3733 και όχι οι 4000? στις 4000 αν κατεβάζεις τη συχνότητα θα έχεις καλύτερα ρολόγια στα 3733...

Έχεις δίκιο, απλά έχω μια ανησυχία  μην κάνουν κάτι όπως με τις απλές viper και τρεχω. Γιατί θα μείνει πίσω και το build..

Την έκανα τη παραγγελία αλλά δε τους βρίσκω στα τηλέφωνα να μου πουν πότε περίπου παραλαμβάνω... ίδωμεν

Για τις τετραλιτρες λέω, αλλά πήρα πριν δυο βδομαδες 32 γίγα crucial και τρέχουν 3400 cas 14  με 1.385.

Εξαλλου για δουλειά, με πρώτης γενιάς πολύ πάνω από 3400 δεν είναι να το πάω. Για 3533 ήθελα Vsoc 1.075, και 3600 1.1 ενώ στα 3400 είμαι με 1.05.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 λεπτά πριν, Sheogorath είπε

Για τις τετραλιτρες λέω, αλλά πήρα πριν δυο βδομαδες 32 γίγα crucial και τρέχουν 3400 cas 14  με 1.385.

Εξαλλου για δουλειά, με πρώτης γενιάς πολύ πάνω από 3400 δεν είναι να το πάω. Για 3533 ήθελα Vsoc 1.075, και 3600 1.1 ενώ στα 3400 είμαι με 1.05.

Εντάξει Κατάλαβα.. δε ξέρω γιατί πάντα νομίζω ότι αναφέρεσαι στις άλλες 😂 πάντως εξαιρετικά αποτελέσματα έχεις, νομίζω ότι όταν στήσεις νέο pc με τα parts που έχουν βγει τότε θα δεις διαφορά. Το δικό σου σύστημα το εξαντλησες σε θέμα ραμ! 3400 με cas 14 είναι το τέλειο για πρώτη γενιά (είναι δεν είναι?)

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 4 εβδομάδες αργότερα...
15 λεπτά πριν, beamex είπε

Επανέρχομαι να πω για τις μνήμες ότι φαίνονται τίμιες:

cpuz_q4uQRMB2Os.png

MSIAfterburner_Fu920mW7gU.png

Ρε συ, τι θερμοκρασίες είναι αυτές; 74 μαξ αμφιβάλω αν είναι stable...

Μήπως είναι. Vram?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

χαχα, όχι αυτές είναι... μάλλον 🙄. Λέω μάλλον διότι ενώ λέει ~70 δεν είναι καθόλου ζεστές.... Για Vram έχω άλλη ένδειξη πάντως

Και είναι μια χαρά, 74 φθάνουν μόνο σε gaming. Και prime95 που έτρεξα δεν ανέβηκε καθόλου η θερμοκρασία οπότε κάτι παίζει με το από που παίρνει την ένδειξη ίσως....

 

Edit: Αν κάποιος θέλει να τους τρέξω τεστ μου λέει. Επίσης από ποια εφαρμογή βλέπω αν είναι b-die hynix κτλ?

Επεξ/σία από beamex
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
22 ώρες πριν, beamex είπε

χαχα, όχι αυτές είναι... μάλλον 🙄. Λέω μάλλον διότι ενώ λέει ~70 δεν είναι καθόλου ζεστές.... Για Vram έχω άλλη ένδειξη πάντως

Και είναι μια χαρά, 74 φθάνουν μόνο σε gaming. Και prime95 που έτρεξα δεν ανέβηκε καθόλου η θερμοκρασία οπότε κάτι παίζει με το από που παίρνει την ένδειξη ίσως....

Edit: Αν κάποιος θέλει να τους τρέξω τεστ μου λέει. Επίσης από ποια εφαρμογή βλέπω αν είναι b-die hynix κτλ?

Αν ήταν 74 βαθμοί όχι ζεστές θα ήταν, μα θα έμενε φλούδα απο το δάχτυλό σου αν τις ακουμπούσες. 

Κάτι άλλο είναι.

Επεξ/σία από Sheogorath
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 5 μήνες μετά...

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...