Προς το περιεχόμενο

Η Apple λέει ότι θα επισκευάσει δωρεάν το προβληματικό σου iPhone 6s ή iPhone 6s Plus


voltmod

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ασχετο αλλα με την προοδο της τεχνολογιας καποιες συσκευές θα επρεπε να εχουν 4 ετη εγγυηση. Ειδικα οι ακριβες οπως ενα surface η macbook. Τουλαχιστον στην μητρική και στην οθονη που δεν αλλαζει αν δεν πληρώσεις σχεδον το ποσο αγορας ξανα. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Το προγραμμα αντικαταστασης μπορει να αφορα στην ουσια συσκευες εντος εγγυησης (10/18 - 8/19), αλλα σωστα ανακοινωθηκε ετσι ωστε να μην πληρωσουν οσοι απο εδω και περα θα βρισκονται εκτος. Τι πιο σωστο;
Αλλα ως γνωστον haters gonna hate!!!

Επεξ/σία από polteris
  • Thanks 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η είδηση είναι ότι υπάρχει κατασκευαστικό πρόβλημα σε συγκεκριμένη παρτίδα, όχι τα της εγγύησης. Τί τρώγεστε σαν τα κοκόρια?

2 ώρες πριν, voltmod είπε

Την Παρασκευή, η Apple έκανε γνωστό ότι ορισμένα iPhone 6s και iPhone 6s Plus που κατασκευάστηκαν στο διάστημα μεταξύ Οκτωβρίου του 2018 και Αυγούστου του 2019 ενδέχεται να μην «ανοίγουν»

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Τελικά η εγγύηση για iphone είναι 1 ή 2 χρόνια? Έτυχα στο service του κωτσόβολου μια κυρία μπροστα μου είχε κάποιο δεκάρι και ο υπάλληλος της είπε ότι ηταν εκτός εγγύησης γιατί το είχε περισσότερο από ένα χρόνο. Όταν εφυγε η κυρία τον ρωτησα γιατι δεν εχουν 2 όπως ξέρω ότι εχουν τα ηλεκτρονικά, μου είπε ότι είπε ότι η aplle δίνει 1 χρονο... 

Επεξ/σία από dkstopo
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 λεπτά πριν, Deadpool 1 είπε

Δηλαδή αν έχεις αγοράσει συσκευή Σεπτέμβρη 2018 δεν σε καλύπτει

Ναι μιας και δεν παρουσιάζει το συγκεκριμένο  πρόβλημα.

Η Apple ξέρει πια είναι η προβληματική παρτίδα για αυτό άλλωστε ζητάει να βάλουν οι χρήστες το serial της συσκευής.

 

Κάθε μέρος και για κάθε τμήμα σε κάθε εργοστάσιο κρατάνε logs με serials κτλ για τα πάντα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επειδή μου έχει τύχει προσωπικά :

- Η apple μου έχει αντικαταστήσει iphone 4S που δεν άνοιγε στον ενάμιση χρόνο λειτουργίας. Η αγορά έγινε από τον Κωτσόβολο. Η εγγύηση λοιπόν αφορά 2 έτη.

- Η aplle έχει αντικαταστήσει την οθόνη του Macbook μετά από 3 έτη από την αγορά του το οποίο εμφάνισε προβλημα με την anti-glare επίστρωση. Είχε βγάλει πρόγραμμα αντικατάστασης δωρεάν της οθόνης για 4 έτη από την ημερομηνία αγοράς αν ο υπολογιστής εμφανιζε το πρόβλημα.

Οταν λοιπόν αναφέρεται σε μοντέλα του 2018, νομίζω οτί αναφέρεται σε περίπτωση που εμφανιστεί το προβλήμα και μετά την λήξη της εγγύησης....  

 

  • Like 1
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

51 λεπτά πριν, polteris είπε

Το προγραμμα αντικαταστασης μπορει να αφορα στην ουσια συσκευες εντος εγγυησης (10/18 - 8/19), αλλα σωστα ανακοινωθηκε ετσι ωστε να μην πληρωσουν οσοι απο εδω και περα θα βρισκονται εκτος. Τι πιο σωστο;
Αλλα ως γνωστον haters gonna hate!!!

Φοβερή ποιότητα και ποιοτικός έλεγχος.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τηλέφωνα που κατασκευάστηκαν πριν ένα χρόνο είναι μέσα στην εγγύηση αυτό μας έλειπε να ζητήσει και λεφτά χάρη μας κάνει δηλαδή ; Είδη έχω συγγενή μου με αυτή την περίπτωση δεν ανοίγει με τίποτα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators
14 minutes ago, Deadpool 1 said:

Φοβερή ποιότητα και ποιοτικός έλεγχος.

Στην τρυπάρα του android το σχόλιό σου ήταν κάτι του στυλ "σιγά μωρέ, απλά βρήκαν την τρύπα δεν είχε και κανείς πρόβλημα"!

Ενώ εδώ ήρθες και με στοιχεία για τον ποιοτικό έλεγχο της Apple!

Μουαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχα (sorry αλλά πας γυρεύοντας)... :P

Μου θυμίζεις μια "ψυχή" εν τω μεταξύ αλλά βαριέμαι να ψάξω...

  • Like 1
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

59 λεπτά πριν, dkstopo είπε

Τελικά η εγγύηση για iphone είναι 1 ή 2 χρόνια? Έτυχα στο service του κωτσόβολου μια κυρία μπροστα μου είχε κάποιο δεκάρι και ο υπάλληλος της είπε ότι ηταν εκτός εγγύησης γιατί το είχε περισσότερο από ένα χρόνο. Όταν εφυγε η κυρία των ρωτησα γιατι δεν εχουν 2 όπως ξέρω ότι εχουν τα ηλεκτρονικά, μου είπε ότι είπε ότι η aplle δίνει 1 χρονο... 

Δυο χρόνια κανονικά και με το νόμο. Είχα ένα 6s plus και το είχα πάει για σέρβις στην isystem στον 1.5 χρόνο και μια χαρά το επισκεύασαν. Η ΕΕ αναγκάζει την αππλ να δίνει δυο χρόνια εγγύηση στα κινητά της εντός της Ευρώπης 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators
1 minute ago, DaemonLord92 said:

Δυο χρόνια κανονικά και με το νόμο. Είχα ένα 6s plus και το είχα πάει για σέρβις στην isystem στον 1.5 χρόνο και μια χαρά το επισκεύασαν. Η ΕΕ αναγκάζει την αππλ να δίνει δυο χρόνια εγγύηση στα κινητά της εντός της Ευρώπης 

Έχουν δεχθεί κανονικά και applewatch που κόντευε να ολοκληρώσει τη διετία αγορασμένο από UK applestore και μάλιστα ενέκριναν και αντικατάσταση!

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 λεπτά πριν, billdanos είπε

Στην τρυπάρα του android το σχόλιό σου ήταν κάτι του στυλ "σιγά μωρέ, απλά βρήκαν την τρύπα δεν είχε και κανείς πρόβλημα"!

Ενώ εδώ ήρθες και με στοιχεία για τον ποιοτικό έλεγχο της Apple!

Μουαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχα (sorry αλλά πας γυρεύοντας)... :P

Μου θυμίζεις μια "ψυχή" εν τω μεταξύ αλλά βαριέμαι να ψάξω...

Τρύπα σε 7 συσκευές από τις 30.000 που υπάρχουν με την προϋπόθεση να κάνεις εγκατάσταση εφαρμογής και με προϋποθέσεις.

Χαροπαλεύουμε

13 λεπτά πριν, billdanos είπε

Στην τρυπάρα του android το σχόλιό σου ήταν κάτι του στυλ "σιγά μωρέ, απλά βρήκαν την τρύπα δεν είχε και κανείς πρόβλημα"!

Ενώ εδώ ήρθες και με στοιχεία για τον ποιοτικό έλεγχο της Apple!

Μουαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχα (sorry αλλά πας γυρεύοντας)... :P

Μου θυμίζεις μια "ψυχή" εν τω μεταξύ αλλά βαριέμαι να ψάξω...

Και μιας και μιλάς για τρύπες δεν βλέπω κανένα άρθρο για το Breaking BootROM αυτό που ξεκλειδώνουν όλα τα iPhone από 4s μέχρι X με ένα καλώδιο και σου κλέβουν όλα τα δεδομένα και δεν διορθώνεται 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

22 λεπτά πριν, Deadpool 1 είπε

Φοβερή ποιότητα και ποιοτικός έλεγχος.

Παρακαλούνται οι χρήστες android να μη γράφουν για πράγματα άγνωστα γι'αυτούς, όπως ποιότητα και ποιοτικός έλεγχος.

Αντιθέτως μπορούν φέρουν άποψη για θέματα γνωστά σ'αυτούς, όπως fragmentation, αστεία υποστήριξη, zero day exploits,

hulk οθόνες, banάρισμα gapps, malwares/σαβουροεφαρμογές και 12GB RAM για να τρέξουν σωστά 5 apps μαζί.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...