Προς το περιεχόμενο

Νικητές διαγωνισμού!


Alexisdds

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 80
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοφιλείς Ημέρες

Εγώ είχα κερδίσει πρίν χρόνια μπλούζα του Παναθηναικού απο το gazzeta γιατι μάντεψα σωστά την ήττα του απο την ομάδα που ήταν πρόεδρος/τεχνικός διευθυντής ο Ζάχοβιτς. Βέβαια μέχρι να την παραλάβω έστειλα αρκετά e-mails και pm στο facebook αλλα παρέλαβα τουλάχιστον επαρχία.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μια φορά όλη και όλη έστειλα SMS σε ραδιοφωνική εκπομπή, για κάποιες προσκλήσεις, δεν θυμάμαι για πού, καθώς πήγαινα στη δουλειά.
Έφτασα και δεν άκουσα ραιόφωνο την υπόλοιπη ημέρα.
Μετά από λίγες μέρες συνάδελφος με ρώτησε αν είχα στείλει σε διαγωνισμό στο ραδιόφωνο, γιατί άκουσε το όνομά μου σε κλήρωση. Δεν με πήρε κανένας τηλ από τον σταθμό να μου το πει και η εκδήλωση είχε ήδη γίνει.
Οπότε η απάντηση είναι "Ναι, αλλά όχι" 
 

  • Sad 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Πριν 16 χρόνια κέρδισα τη γυναίκα μου σε ένα παζάρι. Καλη είναι δεν έχει χαλάσει ακόμα.

Επεξ/σία από Επισκέπτης
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

50 ευρώ σε σκρατς (είχα δώσει συνολικά 10, οπότε 40 κέρδισα)

35 ευρώ σε τυχαίο παίξιμο καζίνο-φρουτάκια που είχα πάει για το χαβαλέ (είχα δώσει 5, οπότε κέρδισα 30)

 

Ε και αρκετές φορές έχω πετύχει σπαρμένα στο δρόμο 20ρικα και 10ρικα, με μάξιμουμ κέρδος μία φορά 40 ευρώ. Τα τυχερά του να μένει κανείς Αθήνα που υπάρχει πολύ χρήμα και πολύς αέρας. 😛

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχω κερδίσει από αρνι σε πανηγύρι (πολύ γέλιο) έως και ταξίδια και τηλεόραση. Λεφτά ή κάτι μεγαλυτερησ Αξίας δυστυχώς δεν...

μετα γνώρισα τη γυναίκα μου και δε ξανάκέρδισα ούτε μασημένη τσίχλα έκτοτε...

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

H συζυγος ενος φιλου κερδιζει συνεχως εισητηρια για θεατρα κλπ σε ραδιοφωνικους.

Εγω ειχα κερδισει πριν καποια χρονια στον Galaxy backstage pass για τη συναυλια της Sarah Brightman. Η βλακεια ειναι πως δεν ειχα προμηθευτει εγκαιρα εισητηριο οποτε θα το εψαχνα στη μαυρη ΑΛΛΑ μια εβδομαδα μετα σκαει διαγωνισμος απο τον ιδιο σταθμο και για εισητηριο της συναυλιας. Πηρα τηλεφωνο και κερδισα παλι :lol:
Και μπδγ η συναυλια ειχε κοσμο, δεν μοιραζαν εισητηρια επειδη τους εμειναν 😛

Εκτος απο αυτο δεν εχω κερδισει ποτε κατι ιδιαιτερο αν και δεν παιζω και ιδιαιτερα, πρεπει να μου χτυπησει κατι στο ματι για να παιξω. Εχω γνωστο ο οποιος ανεργος γαρ με πολυ ελευθερο χρονο, εχει κανει επαγγελμα τους διαγωνισμους στο facebook. Αλλα επαγγελμα. Παιζει σε οτιδηποτε, απο κληρωσεις για φετα ξερωγω μεχρι κινητα. Ανα διαστηματα κερδιζει κατι πολυ καλα αντικειμενα, αλλα προσωπικα το θεωρω καταθλιπτικο ολο αυτο. 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

24 λεπτά πριν, paylidis είπε

Έχω κερδίσει από αρνι σε πανηγύρι (πολύ γέλιο) έως και ταξίδια και τηλεόραση. Λεφτά ή κάτι μεγαλυτερησ Αξίας δυστυχώς δεν...

μετα γνώρισα τη γυναίκα μου και δε ξανάκέρδισα ούτε μασημένη τσίχλα έκτοτε...

Ζωντανό?  Έχω κερδίσει από το ραδιόφωνο βιντεοκασέτες το X Files βιβλια παραστάσεις σε θέατρο και τα Vista ultimate. Ευτυχώς δεν τα έβαλα ποτέ.... 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 λεπτά πριν, katsoul είπε

Ζωντανό?  Έχω κερδίσει από το ραδιόφωνο βιντεοκασέτες το X Files βιβλια παραστάσεις σε θέατρο και τα Vista ultimate. Ευτυχώς δεν τα έβαλα ποτέ.... 

Ω ναι ζωντανό. Να δεις γέλιο που έπρεπε να το κουβαλήσουμε με το Αμαξι... πρέπει να ήμουν 10 χρόνων... έχουν περάσει πάνω από δυο δεκαετιεσ Κι ακόμα με βρίζει ο πατέρας μου.....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Από Μίκυ Μαους είχα κερδίσει σε δύο διαγωνισμούς. Επίσης στους διαγωνισμους της Wind για το θέατρο κέρδιζα τακτικά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Eχω φιλους που εχουν κερδισει απο σινεμα μεχρι κ ps4. για μεγαλα δωρα οπως αμαξι, δεν εχει παρει κατι το αυτι μου αλλα δεν βλεπω το λογο να ειναι στημενα.. με τοσα που βγαζουν απο το κοστος των μηνυματων, τους μενει κ μεγαλο κερδος...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

γνωστος μ κερδισε πριν καμια 20ρια χρονια ενα μικρο αυτοκινητο(δεν θυμαμαι μαρκα καπου 1000cc) απο διαγωνισμο για τα εγκαινια σουπερ μαρκετ(?) η κατι τετοιο.Και ενας φιλος μου μια 50ρα τιβι τοτε που κοστιζαν πολυ σε διαγωνισμο ιντερνετ καφε.Εχω ακουσει και για γνωστη που ειχε κερδισει καπου 2000 ευρω σε αυτα τα παιχνιδια με αναγραμματισμο τυπου ''ομλυβι'' βρειτε την λεξη αλλα εκαναν μηνες να της τα δωσουν.

Επεξ/σία από fastnq2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, aggelos87 είπε

 

Απο Πάνια, Φουρθιώτη κλπ έχεις κερδίσει κανείς;; Ειδικά για τον δεύτερο αμφιβάλλω...

Πέρα από προσκλήσεις για θέατρα και συναυλίες, έχω κερδίσει ένα ποδήλατο και απ τον Φουρθιώτη ένα κινέζικο παπάκι στα 400€.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Πρώτη φορά κέρδισα με λαχειοφόρο έναν Ροφό 15 κιλά γυρνώντας από Πόρο το 1997.

Το 1998 κέρδισα 70 χιλιάδες δραχμές στο Προπό (12άρι). Είχα πιάσει και το Σουπερ13 και αν καθόταν και ο άλλος αγώνας θα έπαιρνα τότε 20 μυρια (δραχμές) μιας και είχε τζακποτ

Μικροποσά σε Κινο με αποκορύφωμα 200 ευρώ το 2015. Έχω να παίξω 2-3 χρόνια. 

Μια γνωστή  μου κέρδισε ένα Smart 4four πριν χρόνια σε ενα διαγωνισμό.

 

Επεξ/σία από ΜΑΝΩΛΗΣ1
  • Like 1
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...