Προς το περιεχόμενο

Καινούριο κινητό που να δέχεται όμως Micro-SIM


Vassub

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Κυκλοφορουν adaptors μετατροπεις απο nano σε micro και τους βρισκεις καπου στο ευρω και λιγοτερο. Αλλαζεις ή κοβεις τις sims σου σε nano, εχεις συμβατοτητα με τα περισσοτερα smartphones και αμα χρειαστεις micro βαζεις ενα ανταπτορα και καθαρισες

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλημέρα!

Σας ευχαριστώ όλους για τις απαντήσεις.

Πολύ χρήσιμες.

Είναι ξεκάθαρο ότι η αρχική μου προσέγγιση να πάρω κινητό βάσει της κάρτας που έχω ήταν εντελώς στραβή, οπότε αρχίζω σιγά σιγά να κοιτάζω για κινητό (δεν καίγομαι γιατί το δικό μου έστρωσε) και μετά θα δω τι θα κάνω με κάρτες.

 

Επειδή σε αυτή τη φάση δεν κοιτάζω για κάτι ακριβό, και παρότι έχω συνηθίσει να έχω samsung εδώ και αρκετά χρόνια, μου έκανε καλή εντύπωση το MEIZU Note 8 64 GB που τω έχουν σε "προσφορά" αυτές τις μέρες η Media και το Πλαίσιο. Όταν λέμε προσφορά, στην ουσία εννοώ ίδια τιμή με αυτές που βρίσκεις στο skroutz, αλλά από ελληνική αντιπροσωπία και 2 χρόνια εγγύηση (αν έχω καταλάβει καλά δλδ.)

Γενικά, σα χαρακτηριστικά με καλύπτει, αλλά δεν έχω καμία εμπειρία από τη συγκεκριμένη μάρκα

Θα μου ήταν χρήσιμο αν έχει κάποιος κάποια άποψη γι' αυτό το μονέλο.

Επίσης, αν κάνω λάθος που ρωτάω εδώ, πείτε μου να μεταφέρω την ερώτηση σε νέο θέμα.

Ευχαριστώ!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, Vassub είπε

Καλημέρα!

Σας ευχαριστώ όλους για τις απαντήσεις.

Πολύ χρήσιμες.

Είναι ξεκάθαρο ότι η αρχική μου προσέγγιση να πάρω κινητό βάσει της κάρτας που έχω ήταν εντελώς στραβή, οπότε αρχίζω σιγά σιγά να κοιτάζω για κινητό (δεν καίγομαι γιατί το δικό μου έστρωσε) και μετά θα δω τι θα κάνω με κάρτες.

Επειδή σε αυτή τη φάση δεν κοιτάζω για κάτι ακριβό, και παρότι έχω συνηθίσει να έχω samsung εδώ και αρκετά χρόνια, μου έκανε καλή εντύπωση το MEIZU Note 8 64 GB που τω έχουν σε "προσφορά" αυτές τις μέρες η Media και το Πλαίσιο. Όταν λέμε προσφορά, στην ουσία εννοώ ίδια τιμή με αυτές που βρίσκεις στο skroutz, αλλά από ελληνική αντιπροσωπία και 2 χρόνια εγγύηση (αν έχω καταλάβει καλά δλδ.)

Γενικά, σα χαρακτηριστικά με καλύπτει, αλλά δεν έχω καμία εμπειρία από τη συγκεκριμένη μάρκα

Θα μου ήταν χρήσιμο αν έχει κάποιος κάποια άποψη γι' αυτό το μονέλο.

Επίσης, αν κάνω λάθος που ρωτάω εδώ, πείτε μου να μεταφέρω την ερώτηση σε νέο θέμα.

Ευχαριστώ!

Δεν υποστηρίζει την μπάντα Β20 και δεν παίρνει κάρτα μνήμης.

Οπότε θα έχεις θεματάκια με το 4G .

Αφού δεν καίγεσαι γιατί δεν βάζεις 25-30 € παραπάνω να πάρεις το Xiaomi Mi A3(κατόπιν παραγγελίας) από το Drele που έχει 2 χρόνια εγγύηση καταστήματο.

Stock Android,Amoled οθόνη, πολύ καλή κάμερα,καλή μπαταρία, ραδιόφωνο, θύρα ακουστικών κλπ.

Επεξ/σία από saruman123
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τέλεια! Το κρατάω σαν πρόταση και δεν κάνω κάποια βιαστική κίνηση για το MEIZU .

Σε ευχαριστώ πολύ.

Μια σημείωση μόνο, αν είδα καλά όπως το έψαχνα, δέχεται κάρτα μνήμης το MEIZU , αλλά στη θέση για τη 2η SIM, άρα επιλέγεις ή 2η SIM ή Micro SD. Ελπίζω να το έχω καταλάβει καλά.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
39 λεπτά πριν, Vassub είπε

Τέλεια! Το κρατάω σαν πρόταση και δεν κάνω κάποια βιαστική κίνηση για το MEIZU .

Σε ευχαριστώ πολύ.

Μια σημείωση μόνο, αν είδα καλά όπως το έψαχνα, δέχεται κάρτα μνήμης το MEIZU , αλλά στη θέση για τη 2η SIM, άρα επιλέγεις ή 2η SIM ή Micro SD. Ελπίζω να το έχω καταλάβει καλά.

Δύο Nano παίρνει.

Δεν βλέπω να υποστηρίζει Micro Sd.

Επεξ/σία από saruman123
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...