Προς το περιεχόμενο

Samsung QE55Q90R ή LG OLED55C9


wind25

Προτεινόμενες αναρτήσεις

9 ώρες πριν, giorgos_76 είπε

Κατ' αρχήν να πω ότι δεν αμφιβάλλω ότι η τεχνολογία OLED είναι καλύτερη απο τις QLED σε καμία περίπτωση...Καλύτερη  εικόνα σίγουρα, με καλύτερο μαύρο..Απο κει και πέρα δεν είμαι και τις δικής σου άποψης, ότι οι Qled είναι για πέταμα επειδή κάποια άλλη είναι στα σημεία καλύτερη...Η Samsung είναι κορυφή εταιρία και ότι οθόνη έχω πάρει , είμαι κατα ευχαριστημένος απο την ποιότητα...Αν παει και όταν παει σε OLED πιστεύω δεν θα υπάρχει πρόβλημα burn in, μιας και η τεχνολογία εξελίσσεται και αυτό είναι καλό για έναν καταναλωτή που δίνει 2000 για να έχει μια tv 15-20 χρόνια.... Με την C9 θα δείξουν τα πράγματα αν εμφανίσει burnin ..Μην βιάζεσαι...Μακάρι να μην υπάρχουν προβλήματα...Όλοι το ευχόμαστε... 

Εννοώ η samsung θα συμπεριφερθεί στις qled σαν να είναι για πέταμα. Ετσι κάνει όταν βγάζει κάτι νέο. Οπως στα κινητά της. Λέει το s10+ είναι τρομερο κινητο και μόλις βγάλει το s20 ultra το συγκρίνει με το s10+ για να απόδειξη ποσο κακό είναι το s10+ ενώ το έλεγε καλο πριν το s20 ultra. Αυτό το κάνει συχνά στις συσκευές τις. H Q90R κανει καπου στα 1400 euro το να κοστίζει περισσότερο από την καλύτερη oled και καλύτερη tv ως αυτή την στιγμή. Αλλα και περισσότερο από την καλύτερη led την xf9005 που κάνει κάπου στα 800 νομίζω. Το θεωρώ πολύ τραγικό. Αν έκανε 500 euro κάτω τότε θα ήταν και η σωστή τιμή για τα όσα δίνη. Το να κάνει τόσο και να μην μπορεί να συγκριθεί ούτε με την b8. Δεν βλέπω λόγο να πω σε κάποιο να δόση μια περιουσια για μια led tv ενώ υπάρχουν καλύτερες και φθηνότερες. Η lg κάθε χρόνο βγάζει όλο και πιο δυνατά panels. Ακόμα και οι oled τηλεόρασης του 2018 όπως είναι η πολύ καλή b8 που σύντομα θα έχουν σχεδόν 3 χρονια κυκλοφορίας. Ως και σήμερα δεν βλέπεις κόσμο με burn in και ούτε θα δούμε. Ο λόγος είναι πως η lg από το 2018 και μετά έχει εξελιξη πολύ τα panels. Πριν το 2017 οι oled τις ήταν δίκοπο μαχαίρι. Τώρα είναι πολύ λιγιες οι πιθανότητες burn in. Η lg υποστηρίζει πως είναι μηδαμινές και πως δεν παθαίνεις καν burn in πλέον. Αλλα εγώ δεν μπορώ να το πω αυτο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 217
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Στις 21/2/2020 στις 6:49 ΜΜ, abAeterno είπε

Η c9 και 10 ώρες σερί gaming να παίζει πρωί βράδυ χωρίς cc δεν παίζει να πάθει τίποτα. Επίσης δεν έχει αναφερθεί πουθενά burn in σε c9 μοντέλα ως και σήμερα. Και άσχετος να είναι κάποιος απο oled με c9 δεν θα πάθει τίποτα. Το να βάλει κάποιος την tv σε αναμονή για 10 λεπτά δεν είναι κάτι κακό. Και δεν είναι κανόνας της lg. Προτιμώ να βάζω την tv και ανα μια ώρα για 10 λεπτά off παρα να  έχω samsung ips. Οι λόγοι είναι πως απλα είναι πολύ low σε χρώμα και πολύ πιο low σε λειτουργικό. Και η samsung σε oled θα πάει σύντομα όπως έχει και στα κινητά της. Σε λιγο θα μας πείτε πως οι ips είναι και καλύτερες σε χρώματα χαχαχα

αρχικά σε κατάστημα που έχω πάει η C9 είχε burn in και φαινόταν. στο μαύρο Ναι είναι καλύτερη για να το λένε Κ το πιστεύω. αλλά στα χρώματα δεν είναι. αυτό είναι κ το μεγάλο πλεονέκτημα Κ το δείχνει η Samsung όπως η LG το μαύρο.

τώρα αν θα πάθει κάτι ή όχι θα φανεί. Εκτός Κ αν εσύ ξέρεις το μέλλον οπότε πηγαίνει να παίξεις κανένα τζόκερ.

εγώ κ αναμονή βάζω Κ ώρες βλέπω ένα κανάλι Κ δεν θέλω να ανησυχώ για ακόμα μια συσκευή μήπως πάθει κάτι κ να προσέχω τη χρήση του. είχα LG και έχω αρκετά της LG αλλά εγώ τηλεόραση με χρονόμετρο δεν θέλω. τώρα εσύ αν βλέπεις πχ μπάλα με φίλους σερί, κ συμπληρώνει πχ τις 4 ώρες όταν ξεκινά ο αγώνας πες τους κάντε υπομονή 20 λεπτά κ θα δούμε σε λίγο. . 

καλύτερα κάτι λιγότερο σε τεχνολογία κ να μην έχω προβλήματα, παρά κάτι πιθανόν προβληματικό! λες κ όλοι βλέπουν 4Κ όλη μέρα όλη ώρα κ δεν κάνουν άλλη δουλειά. γιατί εκεί θα φανεί η διαφορά Κ μόνο!

Σαν αυτούς που λένε για τα κινητά, κ οι περισσότεροι παίρνουν κινητά Κ χρησιμοποιούν βαριά το 10%.

επίσης αν κάνει καθαρισμό Κ γίνει διακοπή ρεύματος έχεις θέμα! Στο είπαν αυτό? Κ πολλά άλλα.

Τέλος, αφού δεν θα πάθει ποτέ τίποτα κ δεν θα έχει burn in καθόλου, πες μου γιατί η ίδια η LG στο site της, ενώ δίνει δυνατότητα επέκταση εγγύηση στα 5 χρόνια στα προϊόντα της, γιατί για τις oled ΔΕΝ  δίνει? ? ? 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, wind25 είπε

αρχικά σε κατάστημα που έχω πάει η C9 είχε burn in και φαινόταν. στο μαύρο Ναι είναι καλύτερη για να το λένε Κ το πιστεύω. αλλά στα χρώματα δεν είναι. αυτό είναι κ το μεγάλο πλεονέκτημα Κ το δείχνει η Samsung όπως η LG το μαύρο.

τώρα αν θα πάθει κάτι ή όχι θα φανεί. Εκτός Κ αν εσύ ξέρεις το μέλλον οπότε πηγαίνει να παίξεις κανένα τζόκερ.

εγώ κ αναμονή βάζω Κ ώρες βλέπω ένα κανάλι Κ δεν θέλω να ανησυχώ για ακόμα μια συσκευή μήπως πάθει κάτι κ να προσέχω τη χρήση του. είχα LG και έχω αρκετά της LG αλλά εγώ τηλεόραση με χρονόμετρο δεν θέλω. τώρα εσύ αν βλέπεις πχ μπάλα με φίλους σερί, κ συμπληρώνει πχ τις 4 ώρες όταν ξεκινά ο αγώνας πες τους κάντε υπομονή 20 λεπτά κ θα δούμε σε λίγο. . 

καλύτερα κάτι λιγότερο σε τεχνολογία κ να μην έχω προβλήματα, παρά κάτι πιθανόν προβληματικό! λες κ όλοι βλέπουν 4Κ όλη μέρα όλη ώρα κ δεν κάνουν άλλη δουλειά. γιατί εκεί θα φανεί η διαφορά Κ μόνο!

Σαν αυτούς που λένε για τα κινητά, κ οι περισσότεροι παίρνουν κινητά Κ χρησιμοποιούν βαριά το 10%.

επίσης αν κάνει καθαρισμό Κ γίνει διακοπή ρεύματος έχεις θέμα! Στο είπαν αυτό? Κ πολλά άλλα.

Τέλος, αφού δεν θα πάθει ποτέ τίποτα κ δεν θα έχει burn in καθόλου, πες μου γιατί η ίδια η LG στο site της, ενώ δίνει δυνατότητα επέκταση εγγύηση στα 5 χρόνια στα προϊόντα της, γιατί για τις oled ΔΕΝ  δίνει? ? ? 

Σοβαρά τώρα έχεις δει ποτέ την c9 απο κοντά? Δεν υπάρχει καμια led στον πλανήτη που να έχει καλύτερα χρώματα απο c9 οχι μόνο μαύρο αλλά όλα τα χρώματα μην σου πω και άσπρο. Ούτε απο την b8 δεν έχουν καλύτερα χρώματα θα έχουν απο την c9 χαχαχα. Οτι και να πεις οι led είναι led και πότε δεν θα γίνει oled. Και 2000 euro να έκανε πάλι led θα παραμείνει. Οτι και να κάνεις το zastava δεν γίνετε Ferrari. Πάρε όσο ανταλλακτικά θες και ονομασετα qled η kled η pled. Led θα παραμείνει. Δεν είναι κακό να είσαι άσχετος όπως εσυ. Το κακό είναι να υποστηρίζεις την αγορά που έκανες ενώ υπάρχουν και καλητερα. Καλα εκανε και πείρες led. Αλλά όποιος σου είπε αυτα για την c9 πραγματικά σε δούλεψε ψιλό γαζί. Αν και ο Έλληνας οτι επιλογή κάνει είναι η σωστή και δεν χρειάζεται συμβουλές ακομα και άνοιξε thread σαν εσενα. Διάβασε τη λέει το παλικάρι ο warewolf που ξέρει και σας τα λέει αναλυτικά και μην κάνετε cp τη σας λέει το κατάστημα η το search που κάνετε Google και νομίζεται τώρα τα μάθατε όλα. 

 

 Toothless GIF by memecandy

Επεξ/σία από abAeterno
  • Like 1
  • Sad 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 23/2/2020 στις 11:44 ΜΜ, abAeterno είπε

Σοβαρά τώρα έχεις δει ποτέ την c9 απο κοντά? Δεν υπάρχει καμια led στον πλανήτη που να έχει καλύτερα χρώματα απο c9 οχι μόνο μαύρο αλλά όλα τα χρώματα μην σου πω και άσπρο. Ούτε απο την b8 δεν έχουν καλύτερα χρώματα θα έχουν απο την c9 χαχαχα. Οτι και να πεις οι led είναι led και πότε δεν θα γίνει oled. Και 2000 euro να έκανε πάλι led θα παραμείνει. Οτι και να κάνεις το zastava δεν γίνετε Ferrari. Πάρε όσο ανταλλακτικά θες και ονομασετα qled η kled η pled. Led θα παραμείνει. Δεν είναι κακό να είσαι άσχετος όπως εσυ. Το κακό είναι να υποστηρίζεις την αγορά που έκανες ενώ υπάρχουν και καλητερα. Καλα εκανε και πείρες led. Αλλά όποιος σου είπε αυτα για την c9 πραγματικά σε δούλεψε ψιλό γαζί. Αν και ο Έλληνας οτι επιλογή κάνει είναι η σωστή και δεν χρειάζεται συμβουλές ακομα και άνοιξε thread σαν εσενα. Διάβασε τη λέει το παλικάρι ο warewolf που ξέρει και σας τα λέει αναλυτικά και μην κάνετε cp τη σας λέει το κατάστημα η το search που κάνετε Google και νομίζεται τώρα τα μάθατε όλα. 

 Toothless GIF by memecandy

Επειδή ξεκινήσες από την αρχή με πνεύμα και το χοντραίνεις και προσβάλλεις θα σου απαντήσω στο ίδιο επίπεδο.

Πρώτα κοίτα να μάθεις ορθογραφία και μετά να συζητήσουμε.

Δεύτερον, επειδή βλέπεις με παρωπίδες και είσαι κομπλεξικός, κάτσε και διάβασε τα post που έχω ανεβάσει να δεις ότι από τη αρχή έχω πει ότι δεν ασχολούμαι με το κομμάτι και δεν γνωρίζω. Αλλά για την επιλογή μου την υποστηρίζω καθώς ΓΙΑ ΜΕΝΑ και ΓΙΑ ΤΟΥΣ ΛΟΓΟΥΣ που επέλεξα αυτό που πήρα, θεωρώ πως έκανα καλή επιλογή. Όχι για να το παίξω έξυπνος (όπως εσύ που δυστυχώς δεν είσαι), αλλά για τους λόγους που ανέφερα και παραπάνω όπως και άλλα άτομα, προτιμώ να θυσιάζω κάποια τεχνολογία ή κάποια παραπάνω ποιότητα αλλά δεν είμαι διατεθειμένος να μπω σε τρυπάκια πότε θα ανοίξω, πότε θα κλείσω, αν θα κανω pause και θα το αφήσω μια ώρα αν θα βλέπω ένα κανάλι και άλλα πολλά. Εσύ που το κάνεις και δεν με νοιάζει το γιατί δεν σε προσβάλλω και να σου πω ότι είσαι άσχετος που κάθεσαι να βάλεις ρολόι και αγοράζεις ένα προβληματικό προϊόν που ΟΥΤΕ η ΙΔΙΑ  η LG δεν σου δίνει παραπάνω εγγύηση ενώ σε όλα τα υπόλοιπα προϊόντα της δίνει.

Αλλά σαν κλασσικός ελληνάρας αντί να απαντήσεις σε όσα σε ρώτησα παραπάνω αρζίζεις και προσβάλλεις και μιλάς καθώς δεν μπορείς να δεχτείς την επιλογή κάποιου άλλου.

Ακόμα, για το παλικαρί που ανέφερες ναι είδα όσα έγραψε, συμφωνώ γιατί μπορεί να ξέρει αρκετά παραπάνω και να ασχολείται, σέβομαι όσα λέει αλλά ΔΕΝ σημαίνει αυτό ότι πρέπει να συμφωνώ μαζί του ή να τον προσβάλλω και να του επιτεθώ όπως κάνει εσύ.

Τέλος, άνοιξε το φωτό μυαλό σου (όσο και αν έχεις) και κατάλαβε ότι έχω την άποψή μου και σου εξήγησα κάποια πραγματα αν δεν θες να τα καταλάβεις δεν με απασχολεί.

Είναι η τελευταία φορά που σου απαντάω και γενικά πέφτω στο επιπεδό σου.

Ας είμαστε και εμείς που δεν κάναμε την  τέλεια επιλογή όπως εσύ που ξέρεις τα πάντα, βλέπεις σε καναλια τηλεορασης και συνδρομητικά με το πολύ 1080 την μεγα΄λη διαφορά μεταξύ τους, που μπορείς και διαζωρίζεις όλες τις ατέλειες γιατί εσύ δεν τα διάβασες στα site και δεν ρωτησες αλλά με την εμπειρία και την γνώση σου τα ξέρεις και όπως ένα μεγάλο ποσοστό που αγοράζουν ότι καλύτερο υπάρχει που κάνει παπάδες και χρησιμοποιούν το 10%. Τέτοιος είσαι.

Εγώ επέλεξα τι  μου αρέσει τι βολεύει και τι μου κάνει τη ζωή πιο εύκολη. Δικαίωμα μου και αν σου αρέσει.

Αν πάθεις πάντως burn in κάποια στιγμή (και το εύχομαι μόνο σε εσένα) μπες και κλάψε!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
56 λεπτά πριν, wind25 είπε

Επειδή ξεκινήσες από την αρχή με πνεύμα και το χοντραίνεις και προσβάλλεις θα σου απαντήσω στο ίδιο επίπεδο.

Πρώτα κοίτα να μάθεις ορθογραφία και μετά να συζητήσουμε.

Δεύτερον, επειδή βλέπεις με παρωπίδες και είσαι κομπλεξικός, κάτσε και διάβασε τα post που έχω ανεβάσει να δεις ότι από τη αρχή έχω πει ότι δεν ασχολούμαι με το κομμάτι και δεν γνωρίζω. Αλλά για την επιλογή μου την υποστηρίζω καθώς ΓΙΑ ΜΕΝΑ και ΓΙΑ ΤΟΥΣ ΛΟΓΟΥΣ που επέλεξα αυτό που πήρα, θεωρώ πως έκανα καλή επιλογή. Όχι για να το παίξω έξυπνος (όπως εσύ που δυστυχώς δεν είσαι), αλλά για τους λόγους που ανέφερα και παραπάνω όπως και άλλα άτομα, προτιμώ να θυσιάζω κάποια τεχνολογία ή κάποια παραπάνω ποιότητα αλλά δεν είμαι διατεθειμένος να μπω σε τρυπάκια πότε θα ανοίξω, πότε θα κλείσω, αν θα κανω pause και θα το αφήσω μια ώρα αν θα βλέπω ένα κανάλι και άλλα πολλά. Εσύ που το κάνεις και δεν με νοιάζει το γιατί δεν σε προσβάλλω και να σου πω ότι είσαι άσχετος που κάθεσαι να βάλεις ρολόι και αγοράζεις ένα προβληματικό προϊόν που ΟΥΤΕ η ΙΔΙΑ  η LG δεν σου δίνει παραπάνω εγγύηση ενώ σε όλα τα υπόλοιπα προϊόντα της δίνει.

Αλλά σαν κλασσικός ελληνάρας αντί να απαντήσεις σε όσα σε ρώτησα παραπάνω αρζίζεις και προσβάλλεις και μιλάς καθώς δεν μπορείς να δεχτείς την επιλογή κάποιου άλλου.

Ακόμα, για το παλικαρί που ανέφερες ναι είδα όσα έγραψε, συμφωνώ γιατί μπορεί να ξέρει αρκετά παραπάνω και να ασχολείται, σέβομαι όσα λέει αλλά ΔΕΝ σημαίνει αυτό ότι πρέπει να συμφωνώ μαζί του ή να τον προσβάλλω και να του επιτεθώ όπως κάνει εσύ.

Τέλος, άνοιξε το φωτό μυαλό σου (όσο και αν έχεις) και κατάλαβε ότι έχω την άποψή μου και σου εξήγησα κάποια πραγματα αν δεν θες να τα καταλάβεις δεν με απασχολεί.

Είναι η τελευταία φορά που σου απαντάω και γενικά πέφτω στο επιπεδό σου.

Ας είμαστε και εμείς που δεν κάναμε την  τέλεια επιλογή όπως εσύ που ξέρεις τα πάντα, βλέπεις σε καναλια τηλεορασης και συνδρομητικά με το πολύ 1080 την μεγα΄λη διαφορά μεταξύ τους, που μπορείς και διαζωρίζεις όλες τις ατέλειες γιατί εσύ δεν τα διάβασες στα site και δεν ρωτησες αλλά με την εμπειρία και την γνώση σου τα ξέρεις και όπως ένα μεγάλο ποσοστό που αγοράζουν ότι καλύτερο υπάρχει που κάνει παπάδες και χρησιμοποιούν το 10%. Τέτοιος είσαι.

Εγώ επέλεξα τι  μου αρέσει τι βολεύει και τι μου κάνει τη ζωή πιο εύκολη. Δικαίωμα μου και αν σου αρέσει.

Αν πάθεις πάντως burn in κάποια στιγμή (και το εύχομαι μόνο σε εσένα) μπες και κλάψε!

Τι να απαντήσω αφού ότι ρωτάς από διπλα το απαντάς εσύ. Eφόσον εχεις από μονος σου τις ερώτησης και τις απαντησης τι το θες το thread. Σε ειπα άσχετο για τι είσαι άσχετος όχι για να σε προσβάλω. Και συνεχίζεις να λες ότι νάνε περί τηλεοράσεων.  Δεν με ενδιαφεει η επιλογή σου. Ούτε η άποψη τον περισσοτερων γιατί ούτε καν έχετε δει oled από κοντά ποσο μάλλον να έχετε κιόλας για να κρίνετε. Ο ένας κρίνει γιατί άκουσε πως έχουν burn in. Ο άλλος κρίνει γιατί είχε oled το 2014. O άλλος γιατί κάπου άκουσε για burn in απο ενας γνωστο του. Μέχρι πως η led έχουν καλύτερα χρώματα είπατε. Πιο πολλές πιθανότητες εχεις εσύ και να σου βγάλει τα samsung προβλήματα με το πέρασμα τον χρόνον και να σου κάψει και κάτι, παρα εγώ να πάθω burn in με oled του 2019. Πιο πολλές πιθανότητες έχω να βγάλω δεκαετία με c9, παρα με led samsung. Αν νομίζεις πως η led samsung είναι άφθαρτες πραγματικά είσαι ακόμα πιο άσχετος από ότι πίστευα. Το μονο άφθαρτο πράγμα τις samunsg είναι τα κινητά τις. Και το μονο μη άφθαρτο είναι οι τηλεόρασης τις που μετά από εκεί που δεν το περιμένεις πας για service... 

nathan fielder GIF

Επεξ/σία από abAeterno
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 μήνα μετά...
Δημοσ. (επεξεργασμένο)

καλησπέρα σε όλους καλή μεγάλη εβδομάδα με υγεία

θέλω την βοήθειά σας . Αγόρασα στις 14/3/20 από κωτσόβολο σε προσφορά samsung qled Q80R σε 14 μέρες μου εμφάνισε καμένο led ολόκληρη σειρά κάθετη και οριζόντια περίπου στο μέσο της οθόνης .

Επικοινώνησα με το τμήμα εξυπηρέτησης πελατών μου είπαν ότι έχουν περάσει  10 μέρες δεν μπορεί να βγει DOA επικοινώνησα με samsung που για να μην πολυλογώ τελικά με πήραν και μου είπαν οτί μπορεί να αλλαχθεί από τον κωτσόβολο.

το πρόβλημά μου είναι το εξής ο κωτσόβολος δεν έχει στις αποθήκες του απόθεμα παρά μόνο σε 1 κατάστημα το οποίο σαφώς είναι κλειστό οπότε έχω 2 επιλογές ή περιμένω ή πέρνω κάτι άλλο στα ίδια χρήματα λοιπόν έχει σαν επιλογές την lg oled B9 και την samsung QLED 2020 60ΤΑ .Αλλά νομίζω ότι δεν είναι τόσο καλή όσο η 80R που εχω . Τι να κάνω??? Ακούω και αν εχετε κάποιες άλλες προτάσεις

Εαν έχει κάποιος κάποια γνώμη πολύ θα ήθελα να την ακούσω σας ευχαριστώ 

 

Επεξ/σία από blackcrow21
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

18 ώρες πριν, blackcrow21 είπε

καλησπέρα σε όλους καλή μεγάλη εβδομάδα με υγεία

θέλω την βοήθειά σας . Αγόρασα στις 14/3/20 από κωτσόβολο σε προσφορά samsung qled Q80R σε 14 μέρες μου εμφάνισε καμένο led ολόκληρη σειρά κάθετη και οριζόντια περίπου στο μέσο της οθόνης .

Επικοινώνησα με το τμήμα εξυπηρέτησης πελατών μου είπαν ότι έχουν περάσει  10 μέρες δεν μπορεί να βγει DOA επικοινώνησα με samsung που για να μην πολυλογώ τελικά με πήραν και μου είπαν οτί μπορεί να αλλαχθεί από τον κωτσόβολο.

το πρόβλημά μου είναι το εξής ο κωτσόβολος δεν έχει στις αποθήκες του απόθεμα παρά μόνο σε 1 κατάστημα το οποίο σαφώς είναι κλειστό οπότε έχω 2 επιλογές ή περιμένω ή πέρνω κάτι άλλο στα ίδια χρήματα λοιπόν έχει σαν επιλογές την lg oled B9 και την samsung QLED 2020 60ΤΑ .Αλλά νομίζω ότι δεν είναι τόσο καλή όσο η 80R που εχω . Τι να κάνω??? Ακούω και αν εχετε κάποιες άλλες προτάσεις

Εαν έχει κάποιος κάποια γνώμη πολύ θα ήθελα να την ακούσω σας ευχαριστώ 

Καλησπέρα,

Αρχικά σου εύχομαι να πάνε όλα καλά.

Δεύτερον, στο κατάστημα που έχει απόθεμα δεν μπορεί να στο στείλει και να πάρει πίσω την δική σου;

Αν όχι, έχω την εντύπωση τώρα που βγήκαν τα καινούργια μοντέλα της samsung η σειρά 2019 θα είναι πιο δύσκολο να τη βρεις γιατί θα σταματήσει. Μπορείς να δεις πιο είναι αντίστοιχο με το δικό σου σε χαρακτηριστικά και όχι σε τιμή και να το διαλέξεις. Δεν ξέρω αν η εγγύηση που έχεις (μπορείς να ρωτήσεις και τη samsung) αν αναφέρει ότι στην αντικαθιστά και αν δεν υπάρχει σου δίνει είτε τα χρήματα είτε αντίστοιχο μοντέλο. Επίσης να ρωτήσεις τη samsung πιο από τα καινούργια μοντέλα είναι παρόμοιο με το δικό σου σε χαρακτηριστικά.

Ακόμα για την Lg δεν έχω εικόνα για την Β9, οπότε θα ήταν καλύτερο να σου πουν παιδιά που τις ξέρουν καλύτερα αν αξίζει αυτή ή πχ η C9.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα 

Σε ευχαριστώ για τον χρόνο σου

Δυστυχώς απο την στιγμή που είναι κλειστά τα καταστήματα δεν μπορούν να κάνουν τίποτα εξυπηρετούν μόνο από την κεντρική τους αποθήκη . Μου είπαν ότι έχουν απόθεμα σε ένα κατάστημα και θα μπορούν να με εξυπηρετήσουν όταν ανοίξουν τα καταστήματα θα κάνουν την κράτηση και θα μπορώ να πάω να την πάρω χέρι με χέρι εγώ ούτε καν να την φέρουν ...ωραία εξυπηρέτηση Κωτσόβολος .....

απλά έλεγα για να μην περιμένω τόσο αν θα μπορούσα να πάρω κάτι άλλο παρόμοιο στα ίδια χρήματα η να πάω στην αντικατάσταση

Με την samsung που επικοινώνησα μου είπαν ότι από την στιγμή που δέχονται την αλλαγή είναι θέμα Κωτσόβολου και ότι και αυτοί στην αποθήκη τους δεν έχουν απόθεμα στα μοντέλα του 2019 ...κέντα ...

 από την άλλη διάβασα ότι τα νέα μοντέλα του 2020 είναι στην ουσία κατώτερα του 2019 

πραγματικά έχω μπλοκάρει 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 ώρες πριν, blackcrow21 είπε

Καλησπέρα 

Σε ευχαριστώ για τον χρόνο σου

Δυστυχώς απο την στιγμή που είναι κλειστά τα καταστήματα δεν μπορούν να κάνουν τίποτα εξυπηρετούν μόνο από την κεντρική τους αποθήκη . Μου είπαν ότι έχουν απόθεμα σε ένα κατάστημα και θα μπορούν να με εξυπηρετήσουν όταν ανοίξουν τα καταστήματα θα κάνουν την κράτηση και θα μπορώ να πάω να την πάρω χέρι με χέρι εγώ ούτε καν να την φέρουν ...ωραία εξυπηρέτηση Κωτσόβολος .....

απλά έλεγα για να μην περιμένω τόσο αν θα μπορούσα να πάρω κάτι άλλο παρόμοιο στα ίδια χρήματα η να πάω στην αντικατάσταση

Με την samsung που επικοινώνησα μου είπαν ότι από την στιγμή που δέχονται την αλλαγή είναι θέμα Κωτσόβολου και ότι και αυτοί στην αποθήκη τους δεν έχουν απόθεμα στα μοντέλα του 2019 ...κέντα ...

 από την άλλη διάβασα ότι τα νέα μοντέλα του 2020 είναι στην ουσία κατώτερα του 2019 

πραγματικά έχω μπλοκάρει 

Δεν ξέρω τι να σε συμβουλεψω. Εγώ αν και εκτιμώ τις oled φοβάμαι το burn in. Μήπως να έβλεπες καμία καλή Sony αλλά να μην είναι oled?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 ώρες πριν, blackcrow21 είπε

Καλησπέρα 

Σε ευχαριστώ για τον χρόνο σου

Δυστυχώς απο την στιγμή που είναι κλειστά τα καταστήματα δεν μπορούν να κάνουν τίποτα εξυπηρετούν μόνο από την κεντρική τους αποθήκη . Μου είπαν ότι έχουν απόθεμα σε ένα κατάστημα και θα μπορούν να με εξυπηρετήσουν όταν ανοίξουν τα καταστήματα θα κάνουν την κράτηση και θα μπορώ να πάω να την πάρω χέρι με χέρι εγώ ούτε καν να την φέρουν ...ωραία εξυπηρέτηση Κωτσόβολος .....

απλά έλεγα για να μην περιμένω τόσο αν θα μπορούσα να πάρω κάτι άλλο παρόμοιο στα ίδια χρήματα η να πάω στην αντικατάσταση

Με την samsung που επικοινώνησα μου είπαν ότι από την στιγμή που δέχονται την αλλαγή είναι θέμα Κωτσόβολου και ότι και αυτοί στην αποθήκη τους δεν έχουν απόθεμα στα μοντέλα του 2019 ...κέντα ...

 από την άλλη διάβασα ότι τα νέα μοντέλα του 2020 είναι στην ουσία κατώτερα του 2019 

πραγματικά έχω μπλοκάρει 

Δηλαδή αν κάποιος δεν έχει αμάξι ή μεγάλο αυτοκίνητο τι κάνει; πιστεύω αν τους πιέσεις θα στην φέρουν.

Τώρα το πόσο μπορείς να περιμένεις είναι ένα θέμα και κυρίως το γαμώτο για κάτι καινούργιο και ειδικά τώρα που είμαστε σπίτι όλοι.

Για τα νέα μοντέλα δεν τα έχω δει αλλά ξέρω ότι οι διαφορές είναι πολύ μικρές.

Αν σου αρέσει αυτή που είχες, κάνε υπομονή μέχρι να την πάρεις. Αν πάλι δεν την θες βρες μια άλλη, διάβασε συγκρίσεις και κάνε αλλαγή.

Αν θες samsung πάντως, μίλα μαζί τους, να σου πουν σε χαρακτηριστικά ποια είναι αντίστοιχη από τις καινούργιες ώστε να αποφασίσεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα σας και Καλή Μεγάλη Εβδομάδα να έχουμε

Με αφορμή την συζήτηση για την LG C9 θα ήθελα την βοήθειά σας

πριν ένα μήνα αγόρασα την Q80R SAMSUNG με 1000 λόγο προβλήματος όμως πρέπει να αντικατασταθεί μου δίνουν λοιπόν την LG με τιμή στα 1399  

θα ήθελα την γνώμη σας αν και από ότι καταλαβαίνω είναι η κορυφαία επιλογή αυτή την περίοδο

η απόσταση απο τον καναπέ είναι 3 μέτρα 

η τηλεόραση είναι κυρίως για ταινίες netflix nova youtube kai λίγο ps4 μπορεί όμως να είναι και 5 με 6 ώρες ανοιχτή την μέρα 

Σας ευχαριστώ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

11 ώρες πριν, blackcrow21 είπε

Καλησπέρα σας και Καλή Μεγάλη Εβδομάδα να έχουμε

Με αφορμή την συζήτηση για την LG C9 θα ήθελα την βοήθειά σας

πριν ένα μήνα αγόρασα την Q80R SAMSUNG με 1000 λόγο προβλήματος όμως πρέπει να αντικατασταθεί μου δίνουν λοιπόν την LG με τιμή στα 1399  

θα ήθελα την γνώμη σας αν και από ότι καταλαβαίνω είναι η κορυφαία επιλογή αυτή την περίοδο

η απόσταση απο τον καναπέ είναι 3 μέτρα 

η τηλεόραση είναι κυρίως για ταινίες netflix nova youtube kai λίγο ps4 μπορεί όμως να είναι και 5 με 6 ώρες ανοιχτή την μέρα 

Σας ευχαριστώ

αν τηρεις στο 4ωρο να την κλεινεις για 10 λεπτα και δεν χρησιμοποιεις τερμα την φωτεινοτητα, προχωρας σε oled ( πολυ καλη αλλα με ιδιαιτεροτητες, αν τις τηρεις δεν θα εχεις προβλημα ). 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τελικά η περιμένω να ανοίξουν τα καταστήματα ή μου πρότειναν την Sony KD-55XG9505

μάλλον λέω όχι σε oled και λόγω χρημάτων αλλά και λόγω του φόβου burn in 

γνώμη για την sony?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
24 λεπτά πριν, blackcrow21 είπε

Τελικά η περιμένω να ανοίξουν τα καταστήματα ή μου πρότειναν την Sony KD-55XG9505

μάλλον λέω όχι σε oled και λόγω χρημάτων αλλά και λόγω του φόβου burn in 

γνώμη για την sony?

Από τα σχόλια που έχω δει είναι καλή. Δες και εδώ https://www.rtings.com/tv/reviews/sony/x950g

https://www.avforums.com/reviews/sony-xg95-x950g-kd-55xg9505-4k-led-lcd-tv-review.16142

Επίσης τρέχει Android που σημαίνει ότι θα σε λύσει σε πολλά τα χέρια. Popcorn Kodi Netflix stremio COSMOTE Ott αν βάλεις ποτέ και τα λοιπά. Μη σε πάρω στο λαιμό μου. Δες και στο YouTube σχόλια. Αυτό είναι το πιο αντικειμενικό για να την δεις live.

Επεξ/σία από tilaverboy
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Την Q85  του 2019 την εχουν?

Οχι μην πας στην Q60 2020 ουτε στην Q80 του 2020  ειναι κατωτερες καθως εχουν κανει step down το line up.

Αν δεν βρεις ακρη να επιμεινεις στην samsung για αλλαγη πανελ καθως δεν βρισκεις προιον αντιστοιχο με αυτο που ειχες σε αυτα τα χρηματα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...