Προς το περιεχόμενο

Δημιουργία webradio


odys03

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Φίλοι για κατασκευή ενός ερασιτεχνικού webradio ποια πλατφόρμα έχετε δοκιμάσει και συμπεριφέρεται καλύτερα;

Εννοώ για free φιλοξενία του webradio.

Είχα δοκιμάσει παλιότερα το listen2myradio μόνο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχεις δοκιμάσει το shoutcast; Στην free έκδοση;  

Πως μπορούν να ακουν οι ακροατές; Δίνει ιστοσελίδα, δίνε widget,  που μπορείς να το βάλεις σε όποια σελίδα θες;

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχω να το χρησιμοποιήσω πολλά χρόνια για να είμαι ειλικρινής αλλά τότε που ασχολιόμουν ήταν ό,τι καλύτερο σε free. βάσεις λίστα με τα τραγούδια σου και τα streamάρει στο ίντερνετ. Εσύ πατάς το λινκ που σου δίνει και παίζει απευθείας στους media players. Αυτό το λινκ μπορείς να το ενσωματώσεις προφανώς και σε sites ή εφαρμογές. Κατέβασε το και παίξε ελεύθερα. Ίσως έχει βελτιωθεί απο τότε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 ώρες πριν, zx1234r είπε

Έχω να το χρησιμοποιήσω πολλά χρόνια για να είμαι ειλικρινής αλλά τότε που ασχολιόμουν ήταν ό,τι καλύτερο σε free. βάσεις λίστα με τα τραγούδια σου και τα streamάρει στο ίντερνετ. Εσύ πατάς το λινκ που σου δίνει και παίζει απευθείας στους media players. Αυτό το λινκ μπορείς να το ενσωματώσεις προφανώς και σε sites ή εφαρμογές. Κατέβασε το και παίξε ελεύθερα. Ίσως έχει βελτιωθεί απο τότε.

Eυχαριστώ πολύ, θα κάνω δοκιμές.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

και να είσαι σίγουρος ότι μετά από λίγο καιρό οι νταβατζήδες της ΑΕΠΙ θα σου χτυπήσουν το κουδούνι. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...