Προς το περιεχόμενο

Κυκλοφόρησε το Mac OS Catalina


skiabox

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Στις 9/10/2019 στις 10:35 ΠΜ, mindreader είπε

Το voice control φαινεται ενδιαφερον

https://support.apple.com/en-us/HT210539

Να μου πει κάποιος και πως φεύγει το εικονίδιο του dictation από την οθόνη καλά θα είναι...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ποιο office, σκέτη καταστροφή είναι η αναβάθμιση μέχρι στιγμής σε Catalina. Cosmote on the Go δεν υποστηρίζει, virtual box δεν εγκαθίσταται, σε φίλο μου δε λειτουργεί νόμιμο Premiere και υποχρεώθηκε σε downgrade για να μπορεί να δουλέψει. Τραγωδία...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

On 18/10/2019 at 14:22, Pankis said:

κάποιος να βοηθήσει και εμένα, έβαλα το catalina και εγώ και το office πάει δεν λειτουργεί!!

τι να κάνω΄, πείτε μου !!

δεν φταις εσύ, η τελευταία έκδοση του Word (16.30) έχει θέμα με το Catalina... Μόνο λύση το downgrade σε Mojave ή downgrade σε Word 16.29....

είχε και το MS Outlook θέμα, αλλά σήμερα βγήκε νέα έκδοση που διορθώνει κάπως την κατάσταση...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
59 minutes ago, Zus said:

Ποιο office, σκέτη καταστροφή είναι η αναβάθμιση μέχρι στιγμής σε Catalina. Cosmote on the Go δεν υποστηρίζει, virtual box δεν εγκαθίσταται, σε φίλο μου δε λειτουργεί νόμιμο Premiere και υποχρεώθηκε σε downgrade για να μπορεί να δουλέψει. Τραγωδία...

Απ' την Cosmote δεν περίμενα τίποτα περισσότερο αλλά η Adobe τον παίζει ως συνήθως. Φαντάζομαι ότι τουλάχιστον ειδοποιεί τους συνδρομητές της να μην αναβαθμίσουν ακόμα σε Catalina.

Επεξ/σία από CheOnWeb
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το μόνο πρόγραμμα που δεν μου τρέχει είναι είναι το cockpit της devolo.

Οι Γερμανοί που έχουν ψύχωση με το κόστος, αν μπορούσαν θα είχανε μείνει στο MSDOS.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

On 14/10/2019 at 03:41, Zus said:

Να μου πει κάποιος και πως φεύγει το εικονίδιο του dictation από την οθόνη καλά θα είναι...

Εννοείς χωρίς να απενεργοποιήσεις το Dictation?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 ώρες πριν, Zus είπε

Ποιο office, σκέτη καταστροφή είναι η αναβάθμιση μέχρι στιγμής σε Catalina. Cosmote on the Go δεν υποστηρίζει, virtual box δεν εγκαθίσταται, σε φίλο μου δε λειτουργεί νόμιμο Premiere και υποχρεώθηκε σε downgrade για να μπορεί να δουλέψει. Τραγωδία...

Σε καθε update ετσι γινεται στην αρχη, παντα περιμενουμε 2-3 μηνες να βγαλει τα πρωτα patch ειδικα αν χρειαζεστε τετοια προγραμματα.Τωρα γτ βιαζεστε να το βαλετε κανεις δε ξερει. Εγω παντως δεν αντιμετωπισα κανενα προβλημα, ο safari μου φαινεται πιο αργος οχι οτι τον χρησιμοποιουσα ιδιαιτερα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Θα με τρελάνει το catalina

Όταν πατάω το Command-Shift-3 ή το Command-Shift-4 για να κάνω μια λήψη οθόνης, ακούω τον ήχο κλικ της κάμερας, αλλά δεν εμφανίζεται η εικόνα -αρχείο στον φάκελο Desktop.

Το πιο παράξενο είναι ότι το αρχείο είναι αποθηκευμένο στο desktop αλλά δεν φαίνεται. Αυτό το ανακάλυψα όταν πήγα να κάνω επισύναψη αρχείου στο mail και είδα ότι τα αρχεία υπάρχουν. 

 

Εχετε καμιά ιδέα τι γίνετε?

Επεξ/σία από G_Thess
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 ώρες πριν, CheOnWeb είπε

Εννοείς χωρίς να απενεργοποιήσεις το Dictation?

Το είχα απενεργοποιήσει αλλά δεν έφευγε το ρημάδι το εικονίδιο. Τελικά το βρήκα και αυτό και το απενεργοποίησα!

1 ώρα πριν, najinblue3 είπε

Σε καθε update ετσι γινεται στην αρχη, παντα περιμενουμε 2-3 μηνες να βγαλει τα πρωτα patch ειδικα αν χρειαζεστε τετοια προγραμματα.Τωρα γτ βιαζεστε να το βαλετε κανεις δε ξερει. Εγω παντως δεν αντιμετωπισα κανενα προβλημα, ο safari μου φαινεται πιο αργος οχι οτι τον χρησιμοποιουσα ιδιαιτερα

Εγώ 20 μέρες έχω mac, που να ξέρω ότι θα πάθω τέτοια νίλα? Windows δεν αναβάθμιζα αν δεν περνούσε εξάμηνο, έλεγα ότι η Apple τουλάχιστον θα ήταν πιο συνεπής...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 hour ago, najinblue3 said:

Σε καθε update ετσι γινεται στην αρχη, παντα περιμενουμε 2-3 μηνες να βγαλει τα πρωτα patch ειδικα αν χρειαζεστε τετοια προγραμματα.Τωρα γτ βιαζεστε να το βαλετε κανεις δε ξερει. Εγω παντως δεν αντιμετωπισα κανενα προβλημα, ο safari μου φαινεται πιο αργος οχι οτι τον χρησιμοποιουσα ιδιαιτερα

Η Apple θα βγάλει patch ή οι άλλοι θα κάνουν update τα προγράμματά τους να τρέχουν σε 10.15;

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 ώρες πριν, CheOnWeb είπε

Απ' την Cosmote δεν περίμενα τίποτα περισσότερο αλλά η Adobe τον παίζει ως συνήθως. Φαντάζομαι ότι τουλάχιστον ειδοποιεί τους συνδρομητές της να μην αναβαθμίσουν ακόμα σε Catalina.

Όχι δεν τους ειδοποιεί.....

Σταμάτησα την συνδρομή στο Lightroom έτσι για το γαμώτο.....

Βέβαια παρακολουθώντας την επικαιρότητα δεν έχω αναβαθμίσει  ακόμη  😉

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

13 ώρες πριν, CheOnWeb είπε

Η Apple θα βγάλει patch ή οι άλλοι θα κάνουν update τα προγράμματά τους να τρέχουν σε 10.15;

Μιλαω κυριως για τα διαφορα bugs, που απ οτι διαβασα ειναι αρκετα. Και εννοειται πρεπει να βγουν patch για προγραμματα που δεν υποστηριζει το catalina ακομα. 

@Zus ενα απλο search να εκανες θα εβλεπες οτι υπαρχουν προβληματα, οπως γινεται με ολα τα λειτουργικα. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...