Προς το περιεχόμενο

Κυκλοφόρησε το Mac OS Catalina


skiabox

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Χάλι μαύρο είναι το Catalina (ή μήπως Katalina). Βαρύ αργό και με ένα σωρό bugs. Εμένα (Mac Mini 2018) με eGPU σε κάθε restart μαύρη οθόνη και πρέπει να κάνω unplug/replug την οθόνη. αστειότητες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

14 λεπτά πριν, Snolly είπε

Χάλι μαύρο είναι το Catalina (ή μήπως Katalina). Βαρύ αργό και με ένα σωρό bugs. Εμένα (Mac Mini 2018) με eGPU σε κάθε restart μαύρη οθόνη και πρέπει να κάνω unplug/replug την οθόνη. αστειότητες.

Δηλαδη οπως ηταν το sierra στην αρχη😛 Το μονο προβλημα που εχω και πραγματικα σπαστικο ειναι το wifi, δε ξερω αν καποιος εχει παρομοιο προβλημα. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Από χτες κι εγώ σε Catalina.

Κανένα πρόβλημα μέχρι στιγμής, ούτε με τα προγράμματα της Adobe.

Το μόνο πρόβλημα ήταν... στην εγκατάσταση. Είχα φτιάξει στικάκι για να κάνω clean install και επέμενε να το κάνει μέσω δικτύου! Ε και κάτι σκάλωνε στο WiFi στην εγκατάσταση. Τελικώς, έβαλα καλώδιο και το πέρασα μία χαρά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ολα τα χρονια χρησιμοποιουσα τον γνωστο jdownloader. Οταν οτιδηποτε αλλο αποτυγχανε, αυτο εβρισκε και κατεβαζε.

Τωρα ομως, οτι java κι αν εχω δοκιμασει, δεν τρεχει.

Παει κι αυτο;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

10 ώρες πριν, Ribopaido είπε

Παίδες από μπαταρία πως πάτε? Σε MacBook Pro tb 2018 η μπαταρία κρατάει 4-5 μεικτη χρήση πλέον απο 7-8 που κράταγε στο μοχαβε.

Χειροτερη προς το παρον σε pro mid 15 εως 1 ωρα κατω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 λεπτά πριν, najinblue3 είπε

Χειροτερη προς το παρον σε pro mid 15 εως 1 ωρα κατω

Eυχαριστώ για την απάντηση. Λένε οτι στην 10.15.1 φτιαχνει λιγο , φαινεται να κανουν δουλεια για να φτιαξουν το χαλι σε ολες τις πλατφορμες, αλλα εβλεπα κατι drop περιεργα και απορουσα

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 24/10/2019 στις 9:11 ΜΜ, Haldol είπε

Από χτες κι εγώ σε Catalina.

Κανένα πρόβλημα μέχρι στιγμής, ούτε με τα προγράμματα της Adobe.

Το μόνο πρόβλημα ήταν... στην εγκατάσταση. Είχα φτιάξει στικάκι για να κάνω clean install και επέμενε να το κάνει μέσω δικτύου! Ε και κάτι σκάλωνε στο WiFi στην εγκατάσταση. Τελικώς, έβαλα καλώδιο και το πέρασα μία χαρά.

Φιλε μου με ποιον τροπο εκανες clean install με το στικακι ??? Ψαχνω κανενα βιντεακι κ δεν βρησκω...!!! Σ ευχαριστω..!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 22/10/2019 στις 7:18 ΜΜ, G_Thess είπε

Θα με τρελάνει το catalina

Όταν πατάω το Command-Shift-3 ή το Command-Shift-4 για να κάνω μια λήψη οθόνης, ακούω τον ήχο κλικ της κάμερας, αλλά δεν εμφανίζεται η εικόνα -αρχείο στον φάκελο Desktop.

Το πιο παράξενο είναι ότι το αρχείο είναι αποθηκευμένο στο desktop αλλά δεν φαίνεται. Αυτό το ανακάλυψα όταν πήγα να κάνω επισύναψη αρχείου στο mail και είδα ότι τα αρχεία υπάρχουν. 

Εχετε καμιά ιδέα τι γίνετε?

Το πρόβλημα αποκαταστάθηκε μετά την αναβάθμιση 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 3 εβδομάδες αργότερα...

Σήμερα έκανα Clean Install to MBP 2018 13". Ήθελα να αναβαθμίσω σε Catalina όμως όσα διάβασα (reviews τωρινά, βίντεο σε YT κλπ) με απέτρεψαν τρελά. Ξαναβάζω mojave μέχρι να στρώσει. Το χρησιμοποιώ σαν εργαλείο δουλειάς και νιώθω πως ρισκάρω με την αναβάθμιση. 

Πολλοί μιλούν για τα Vista της Apple...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

Mε το Catalina, o Macintosh HD πλέον είναι read only και δεν μπορώ να περάσω τίποτα εκεί..... τους φακέλους με τα αρχεία μου τα πήγε στο Χρήστες/Κοινόχρηστα/Μετακινημένα αρχεία/Ασφάλεια....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...