Προς το περιεχόμενο

[Wireless Mouse] Logitech G604 Lightspeed 52€ @ Πλαισιο [ΤΕΛΟΣ]


paparockas

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Για να καταλάβω λίγο το usb dongle Που έχει μεσα πως λειτουργεί ? δεν ειναι σαν bluetooth ?  ή λειτουργεί σαν την τηλεόραση με το τηλεχειριστήριο που πρέπει να είναι απέναντι ? συγνωμη που ρωτάω απλα απο την συζητηση δεν κατάλαβα τι έχει μεσα το ποντικι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 138
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

56 λεπτά πριν, alexakos90 είπε

Για να καταλάβω λίγο το usb dongle Που έχει μεσα πως λειτουργεί ? δεν ειναι σαν bluetooth ? ή λειτουργεί σαν την τηλεόραση με το τηλεχειριστήριο που πρέπει να είναι απέναντι ? συγνωμη που ρωτάω απλα απο την συζητηση δεν κατάλαβα τι έχει μεσα το ποντικι.

Το usb dongle δουλεύει με WiFi.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
6 ώρες πριν, dimoskoutr είπε

Τι λες παλίκαρε;;;; Τα θες και τα λες;;;; Είναι παράλογο αυτό που ζητάς, αυτό σου λέμε. Μια χαρά μπορείς να χρησιμοποιήσεις το ποντίκι παντού. Όπου δεν έχεις bt βάζεις το usb dongle και είσαι μια χαρά. Τα υπόλοιπα περί ράμπας, τυφλών κλπ. ασχολίαστα.

Εγώ λεώ ωραία θα ήταν να έχει και BT adapter, ειδικά αν κάνει 100€.

Και ο αντίλογος είναι όχι δεν πρέπει να έχει, πρώτον γιατί δεν έχουν και τα υπόλοιπα ποντίκια και δεύτερον αν δεν έχει το pc σου BT ενσωματωμένο στην μητρική και αγοράσεις BT συσκευή είναι "είναι άλλη ιστορία. Ελληνική μόνο! 😂"

🤔 🤨

12 ώρες πριν, dimoskoutr είπε

Κανένα Bluetooth ποντίκι πάντως δεν δίνει αυτό που λες. Εξάλλου δεν χρειάζεται κάποιος αντάπτορας αν ένας υπολογιστής έχει Bluetooth. Τώρα γιατί να πάρει κάποιος ένα ποντίκι με bt χωρίς να έχει bt στον υπολογιστή του είναι άλλη ιστορία. Ελληνική μόνο! 😂

-----------------------------------------------

5 ώρες πριν, alexakos90 είπε

Για να καταλάβω λίγο το usb dongle Που έχει μεσα πως λειτουργεί ? δεν ειναι σαν bluetooth ?  ή λειτουργεί σαν την τηλεόραση με το τηλεχειριστήριο που πρέπει να είναι απέναντι ? συγνωμη που ρωτάω απλα απο την συζητηση δεν κατάλαβα τι έχει μεσα το ποντικι.

έχει usb dongle με τεχνολογία lightspeed όπως την λέει η logitech και καλώδιο usb για να τον τοποθετήσεις όπου θες, έχει το πλεονέκτημα ότι έχει μικρότερο response time σε σχέση με το BT αλλά ταυτόχρονα πολύ μικρότερη διάρκεια μπαταρίας.

Αναφορά σε κείμενο

Battery life4Battery life may vary based on user and computing conditions

LIGHTSPEED mode: up to 240 hours (non-stop gaming)

Bluetooth® mode: up to 5.5 months (standard usage)

 

 

Επεξ/σία από Havik
  • Sad 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
2 ώρες πριν, Havik είπε

Εγώ λεώ ωραία θα ήταν να έχει και BT adapter, ειδικά αν κάνει 100€.

Και ο αντίλογος είναι όχι δεν πρέπει να έχει, πρώτον γιατί δεν έχουν και τα υπόλοιπα ποντίκια και δεύτερον αν δεν έχει το pc σου BT ενσωματωμένο στην μητρική και αγοράσεις BT συσκευή είναι "είναι άλλη ιστορία. Ελληνική μόνο! 😂"

🤔 🤨

-----------------------------------------------

έχει usb dongle με τεχνολογία lightspeed όπως την λέει η logitech και καλώδιο usb για να τον τοποθετήσεις όπου θες, έχει το πλεονέκτημα ότι έχει μικρότερο response time σε σχέση με το BT αλλά ταυτόχρονα πολύ μικρότερη διάρκεια μπαταρίας.

Όχι δεν είπες ότι ωραία θα ήταν να είχε bt adapter, έδωσες την έλλειψη του adapter σαν μειονέκτημα και σου λέω ότι δεν έχεις κανένα δίκιο πάνω σε αυτό. Θες bt ποντίκι σε pc που δεν έχει, αγόρασε dongle, δεν μπορεί να είναι ελάττωμα της bt συσκευής το ότι ένας υπολογιστής δεν έχει ενσωματωμένο bt!!! Έλεος. Καμιά bt συσκευή δεν δίνει μαζί και dongle, ακριβώς γιατί αυτές οι συσκευές προορίζονται για χρήση με κάτι που υποστηρίζει bt!!! Μην τρελαθουμε εδώ μέσα...

Επεξ/σία από dimoskoutr
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

46 λεπτά πριν, dimoskoutr είπε

Όχι δεν είπες ότι ωραία θα ήταν να είχε bt adapter, έδωσες την έλλειψη του adapter σαν μειονέκτημα και σου λέω ότι δεν έχεις κανένα δίκιο πάνω σε αυτό. Θες bt ποντίκι σε pc που δεν έχει, αγόρασε dongle, δεν μπορεί να είναι ελάττωμα της bt συσκευής το ότι ένας υπολογιστής δεν έχει ενσωματωμένο bt!!! Έλεος. Καμιά bt συσκευή δεν δίνει μαζί και dongle, ακριβώς γιατί αυτές οι συσκευές προορίζονται για χρήση με κάτι που υποστηρίζει bt!!! Μην τρελαθουμε εδώ μέσα...

Το pc μου έχει BT :P

Ναι και το παραδέχτηκα ότι ήμουν "υπερβολικός" όταν το έβαλα στα αρνητικά όταν σχολίασε ο DownUNDERground....

22 ώρες πριν, Havik είπε

Αρνητικό του ποντικιού δεν είναι, αλλά θα εκτιμούσα παραπάνω την logitech αν ο adapter που δίνει είχε διπλή λειτουργία, δεν ξέρω τι κάνει η πλειοψηφία των ποντικιών, δεν είναι αρνητικό αλλά ας πούμε είναι σαν να παίρνεις ηχεία και να μην έχει καλώδιο μέσα, κάπως έτσι, δεν ξέρω αν καταλαβαίνεις πως το λέω, deal breaker δεν είναι -δεν μιλάω για την τιμή που το πήραμε αλλά γενικά-.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, MSC3169 είπε

Αν υπάρχει κάποιος που δεν θέλει να παραλάβει ας στείλει ένα μήνυμα. 

Αλλιως θα μπορούσες να δεις στα 43 ευρω σε ενσύρματο το g502 hero από το amazon.fr η το G703 lightspeed σε ασύρματο με hero αισθητήρα στα 70κατι από το ίδιο site.

Επεξ/σία από DsLmAnIaC
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

25 λεπτά πριν, DsLmAnIaC είπε

Αλλιως θα μπορούσες να δεις στα 43 ευρω σε ενσύρματο το g502 hero από το amazon.fr η το G703 lightspeed σε ασύρματο με hero αισθητήρα στα 70κατι από το ίδιο site.

Τον ίδιο αισθητήρα έχουν και τα 3? 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
5 λεπτά πριν, k_dinos είπε

Τον ίδιο αισθητήρα έχουν και τα 3? 

Ναι, από ότι διαβάζω στο site της Logitech. 

Επεξ/σία από DsLmAnIaC
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εάν κάποιο μέλος που βρίσκεται στην Αλεξανδρούπολη θέλει και μπορεί να το παραλάβει από την εταιρεία κούριερ με αντικαταβολή να μου στείλει προσωπικό μήνυμα. Εγώ δεν θα το παραλάβω για έκτακτους λόγους και ως εκ τούτου δεν μπορώ να το πάρω και να το στείλω αλλού. Θα ισχύσει χρονική σειρά προτεραιότητας.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Semi hijack. Μπορεί να μου κάποιος αν τα key bindings αποθηκεύονται στο hardware και όχι στο software? π.χ αν βάλεις το mouse σε άλλο p.c κρατάει τις ρυθμίσεις?

Π.χ το g700s το κάνει αυτό και ψάχνω ένα παρόμοιο ποντίκι με αυτό το χαρακτηριστικό.

Ευχαριστώ. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, Xvipes είπε

Semi hijack. Μπορεί να μου κάποιος αν τα key bindings αποθηκεύονται στο hardware και όχι στο software? π.χ αν βάλεις το mouse σε άλλο p.c κρατάει τις ρυθμίσεις?

Π.χ το g700s το κάνει αυτό και ψάχνω ένα παρόμοιο ποντίκι με αυτό το χαρακτηριστικό.

Ευχαριστώ. 

Ναι κανονικά. Όπως και οι προκάτοχοί του.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ακόμα καμία ενημέρωση . Μήπως είχαν πει σε κανέναν από εσάς που τους πήρατε πότε περιμένουν την επόμενη παραλαβή;

Τόσα χρόνια πιστός στο g9 και τώρα καίγομαι να το αλλάξω :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επικοινωνησα με το Live chat στο site τους πριν 2 μερες, μου ζητησαν τηλεφωνο να επικοινωνησει μαζι που καποιος το συντομοτερο.. Δεν εγινε ποτε αυτο ακομα!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...