Προς το περιεχόμενο

[Wireless Mouse] Logitech G604 Lightspeed 52€ @ Πλαισιο [ΤΕΛΟΣ]


paparockas

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 138
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
12 λεπτά πριν, k_dinos είπε

γμτ, έχω δωροεπιταγή 30€ που λήγει σε 10 μέρες και δεν ξέρω αν θα το προλάβω

Στο Ελλάντα εσένα σε βλέπω να παραλαμβάνεις τελευταίος για να γλιτώσουν την δωροεπιταγή...ελλαδιστάν εδώ!

Επεξ/σία από dimoskoutr
  • Sad 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
56 λεπτά πριν, MetronAriston είπε

με κουριερ? η παραλαβη απο καταστημα?

εγω εχω επιλεξει για να περασω απο καταστημα να το παρω, αλλα ακομα δεν εχω τηλεφωνικη ενημερωση ... ενω τους πηρα τεταρτη προχθες και μου ειπαν δεν ξερουν κατι ακομα για το ποτεθ α παραλαβουν..

μηπως ηρθε η 1η παρτιδα και να τους παρω τηλ να παω σημερα απτο καταστημα να το παρω?

Παραλαβή από το κατάστημα. 

Η παραγγελία έγινε μέσα στο 5λεπτο από το ποστ της προσφοράς. 

Το αναφέρω απλά για να υπολογίσετε (όσο είναι εφικτό). 

Επεξ/σία από billathens!
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλημέρα, μόλις παρέλαβα σήμερα το πρωί . Το ποντίκι που είχα είναι το G502 Proteus Core και ήθελα ένα ασύρματο χωρίς να δώσω πολλά λεφτά και με τις πρώτες δοκιμές είμαι ευχαριστημένος.

Το ποντίκι είναι ωραίο στο χέρι , λίγο πιο βαρύ απο ότι έχω συνηθίσει αλλά πιστεύω για τα χρήματα του είναι ότι πρέπει. Το αγόρασα όχι γιατί είμαι gamer φανατικός ,αλλά ήθελα να έχω ένα ασύρματο ποντίκι που να έχει και bluetooth για να το χρησιμοποιώ με λαπτοπ, και να είναι εντάξει για λίγο gaming που το ήθελα. Επίσης ήθελα να έχει αρκετά κουμπιά για binds σε εφαρμογές που θέλω. Δηλαδή κάτι ανάμεσα σε Mx master 2s και σκέτο gaming ποντίκι.  Με καλύπτει απόλυτα καθώς δεν είχα παραπάνω χρήματα να διαθέσω για καλύτερο. 

Μικρά αρνητικά άλλα όχι αποτρεπτικά για να το χρησιμοποιώ είναι ότι το μικρό δάχτυλο στο πίσω μέρος δεν έχει χώρο καθώς έχει ένα περίεργο σχήμα στο πίσω μέρος το ποντίκι . Μετά θα έλεγα το βάρος λίγο . Συνολικά άριστη αγορά σε πολύ καλή τιμή.

Ευχαριστώ πολύ τον TS , έψαχνα αρκετό καιρό για ένα ασύρματο να με καλύπτει.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επόμενη φουρνιά για μένα μάλλον, όπως το βλέπω. Χαίρομαι που οι πρώτες εντυπώσεις είναι θετικές. Τουλάχιστον θα αργήσω να παραλάβω αλλά θα αξίζει τα χρήματα του.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, dimoskoutr είπε

Επόμενη φουρνιά για μένα μάλλον, όπως το βλέπω. Χαίρομαι που οι πρώτες εντυπώσεις είναι θετικές. Τουλάχιστον θα αργήσω να παραλάβω αλλά θα αξίζει τα χρήματα του.

και γω μια απτα ιδια ελπιζω στην επομενη φουρνια,, για να δουμε. δεν υπαρχει περιπτωση για πιστολιπιστευω, απλα περιμενουμε απο αυτους ενημερωση

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το δοκιμασα σημερα. Επιτελους κατι που καθεται καλα στο χερι! Πηγα απο το g102 prodigy σε αυτο, οποτε μιλαμε για αρκετα μεγαλη αναβαθμιση. Για το φιλο που ειχε πει οτι δε δινει πανω απο 10 ευρω για ποντικι αμα επιανε το συγκεκριμενο στα χερια του πιστευω θα τα εδινε. 😝 

Θετικα:

  • Πολυ καλος σενσορας
  • Καθεται πολυ καλα στην παλαμη (αν και ειναι υποκειμενικο)
  • Bluetooth
  • 13 κουμπια
  • vfm για 52 ευρω

Αρνητικα:

  • ειναι βαρυ (επισης υποκειμενικο)
  • ειναι μονο για δεξιοχειρες
  • χρησιμοποιειται μαζι με το LOGITECH G HUB το οποιο προσωπικα δε μου αρεσει καθολου σε συγκριση με το παλιοτερο Logitech Gaming Software
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βασικά για μένα τα αρνητικά είναι ότι θέλει extra ΒΤ adapter αν δεν έχεις και ότι θα μπορούσαν είτε να κάνουν λίγο μεγαλύτερα τα πλαϊνά κουμπιά είτε την κάτω σειρά να την κατεβάσουν ελάχιστα πιο κάτω για να έχουν μεγαλύτερο spacing οι 2 γραμμές μεταξύ τους.

Το βάρος δεν είναι πρόβλημα, αν ήταν να πω κάτι αρνητικό θα ήταν ότι δεν είναι καλά "ζυγισμένο" αν κάποιος παίζει με χαμηλά dpi <1200 και έχει συνηθίσει να το σηκώνει ίσως να μην του αρέσει.

Το G Hub το χρησιμοποιείς μια φορά, σώνεις το profil στο ποντίκι και στις ρυθμίσεις το βάζεις να μην ξανά ανοίξει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, Havik είπε

Βασικά για μένα τα αρνητικά είναι ότι θέλει extra ΒΤ adapter αν δεν έχεις

Κάτσε γιατί σε έχασα. Καταδυκνύεις ως αρνητικό του ποντικιού ότι δεν έχει ο χρήστης bt adapter ή δεν κατάλαβα κάτι;;; Έρχεται με bt adapter η πλειοψηφία των wireless ποντικιών πχ;

Επεξ/σία από DownUNDERground
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Mε τόσο περίμενε θα καταλήξω τελικά να το πάρω από αλλού. Απλά έλεος αυτή τη φορά το Πλαίσιο. 

Απ την άλλη μπορεί να κάτσει κάτι αξιόλογο τις επόμενες μέρες (βλέπε εξωτερικό) και να μην μας βγει σε κακό. 

Επεξ/σία από lionheart75
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, DownUNDERground είπε

Κάτσε γιατί σε έχασα. Καταδυκνύεις ως αρνητικό του ποντικιού ότι δεν έχει ο χρήστης bt adapter ή δεν κατάλαβα κάτι;;; Έρχεται με bt adapter η πλειοψηφία των wireless ποντικιών πχ;

Αρνητικό του ποντικιού δεν είναι, αλλά θα εκτιμούσα παραπάνω την logitech αν ο adapter που δίνει είχε διπλή λειτουργία, δεν ξέρω τι κάνει η πλειοψηφία των ποντικιών, δεν είναι αρνητικό αλλά ας πούμε είναι σαν να παίρνεις ηχεία και να μην έχει καλώδιο μέσα, κάπως έτσι, δεν ξέρω αν καταλαβαίνεις πως το λέω, deal breaker δεν είναι -δεν μιλάω για την τιμή που το πήραμε αλλά γενικά-.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 ώρες πριν, Havik είπε

Αρνητικό του ποντικιού δεν είναι, αλλά θα εκτιμούσα παραπάνω την logitech αν ο adapter που δίνει είχε διπλή λειτουργία, δεν ξέρω τι κάνει η πλειοψηφία των ποντικιών, δεν είναι αρνητικό αλλά ας πούμε είναι σαν να παίρνεις ηχεία και να μην έχει καλώδιο μέσα, κάπως έτσι, δεν ξέρω αν καταλαβαίνεις πως το λέω, deal breaker δεν είναι -δεν μιλάω για την τιμή που το πήραμε αλλά γενικά-.

Κανένα Bluetooth ποντίκι πάντως δεν δίνει αυτό που λες. Εξάλλου δεν χρειάζεται κάποιος αντάπτορας αν ένας υπολογιστής έχει Bluetooth. Τώρα γιατί να πάρει κάποιος ένα ποντίκι με bt χωρίς να έχει bt στον υπολογιστή του είναι άλλη ιστορία. Ελληνική μόνο! 😂

  • Like 1
  • Confused 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, dimoskoutr είπε

Κανένα Bluetooth ποντίκι πάντως δεν δίνει αυτό που λες. Εξάλλου δεν χρειάζεται κάποιος αντάπτορας αν ένας υπολογιστής έχει Bluetooth. Τώρα γιατί να πάρει κάποιος ένα ποντίκι με bt χωρίς να έχει bt στον υπολογιστή του είναι άλλη ιστορία. Ελληνική μόνο! 😂

καλά δεν ήρθε το τέλος του κόσμου αν δεν έχει BT το pc, μπορείς να αγοράσεις έναν ανταπτορα, επίσης αν σου αρέσει ένα ποντίκι και τυγχάνει να είναι BT δεν μπορείς να το αγοράσεις αν δεν έχει BT στο pc; τι λογική είναι αυτή; αν δεν είναι ποντίκι και είναι χειριστήριο ισχύει το ίδιο; weird stuff...

Τεσπά ξεφεύγουμε και παίζουμε με τις λέξεις, αυτό που είπα είναι ότι αν αγοράσεις μια συσκευή είναι ωραίο να έχει όλα τα απαραίτητα συνοδευτικά ώστε να μπορείς να την λειτουργήσεις πλήρως και να χρησιμοποιήσεις όλα τα χαρακτηριστικά της, φαντάσου παίρνεις μια τηλεόραση (μην κολλήσετε στην συσκευή, παράδειγμα είναι) πας σπίτι και ανακαλύπτεις ότι δεν έχει καλώδιο ρεύματος, δεν είναι ξενέρα; αν σας φαίνεται παράλογο οκ πάσο.

επειδή μου λέτε μα και τα άλλα δεν έχουν, δεν είμαι σε θέση να ξέρω ούτε έχω όρεξη να ψάξω να δω αν γίνετε σε ΟΛΑ, ότι κάτι συμβαίνει ή δεν συμβαίνει δεν το δικαιολογεί ούτε το κάνει λογικό.....με αυτή το σκεπτικό είναι και οκ να παρκάρεις πάνω σε πλάκες στα πεζοδρόμια για τυφλούς, από τι στιγμή που συμβαίνει και το κάνουν και άλλοι αυτόματα  είναι οκ (ακραίο παράδειγμα).

Αν πάλι δεν μπόρεσα να σας κάνω να καταλάβετε τι λέω ας το αφήσουμε....

  • Confused 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Παίδες, το ποντίκι δεν υποτίθεται ότι έχει usb adapter για να δουλεύει με "lightspeed mode" ?

 

EDIT: Σίγουρα έχει βασικά . Φαίνεται στις φωτογραφίες εδώ .
Δεν υπάρχει κανένα ποντίκι που να σου δίνει bt stick μέσα γιατί στην πράξη όπου χρειάζεται υπάρχει, λαπτοπ,ταμπλετ,κινητά και όπου δεν χρειάζεται, συνήθως pc, βάζεις το proprietary stick που σου δίνει το ποντίκι

Επεξ/σία από gregorypeg1000
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
3 ώρες πριν, Havik είπε

καλά δεν ήρθε το τέλος του κόσμου αν δεν έχει BT το pc, μπορείς να αγοράσεις έναν ανταπτορα, επίσης αν σου αρέσει ένα ποντίκι και τυγχάνει να είναι BT δεν μπορείς να το αγοράσεις αν δεν έχει BT στο pc; τι λογική είναι αυτή; αν δεν είναι ποντίκι και είναι χειριστήριο ισχύει το ίδιο; weird stuff...

Τεσπά ξεφεύγουμε και παίζουμε με τις λέξεις, αυτό που είπα είναι ότι αν αγοράσεις μια συσκευή είναι ωραίο να έχει όλα τα απαραίτητα συνοδευτικά ώστε να μπορείς να την λειτουργήσεις πλήρως και να χρησιμοποιήσεις όλα τα χαρακτηριστικά της, φαντάσου παίρνεις μια τηλεόραση (μην κολλήσετε στην συσκευή, παράδειγμα είναι) πας σπίτι και ανακαλύπτεις ότι δεν έχει καλώδιο ρεύματος, δεν είναι ξενέρα; αν σας φαίνεται παράλογο οκ πάσο.

επειδή μου λέτε μα και τα άλλα δεν έχουν, δεν είμαι σε θέση να ξέρω ούτε έχω όρεξη να ψάξω να δω αν γίνετε σε ΟΛΑ, ότι κάτι συμβαίνει ή δεν συμβαίνει δεν το δικαιολογεί ούτε το κάνει λογικό.....με αυτή το σκεπτικό είναι και οκ να παρκάρεις πάνω σε πλάκες στα πεζοδρόμια για τυφλούς, από τι στιγμή που συμβαίνει και το κάνουν και άλλοι αυτόματα  είναι οκ (ακραίο παράδειγμα).

Αν πάλι δεν μπόρεσα να σας κάνω να καταλάβετε τι λέω ας το αφήσουμε....

Τι λες παλίκαρε;;;; Τα θες και τα λες;;;; Είναι παράλογο αυτό που ζητάς, αυτό σου λέμε. Μια χαρά μπορείς να χρησιμοποιήσεις το ποντίκι παντού. Όπου δεν έχεις bt βάζεις το usb dongle και είσαι μια χαρά. Τα υπόλοιπα περί ράμπας, τυφλών κλπ. ασχολίαστα.

Επεξ/σία από dimoskoutr
  • Like 1
  • Sad 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...