Προς το περιεχόμενο

Ερώτηση απορία για αγορά usb wifi adapter


di maria kun

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπέρα παιδιά. Έχω το εξής θέμα στη δουλειά. Βρίσκομαι σε απόσταση μέτρια προς μεγάλη από το σημείο που πιάνει το WiFi με αποτέλεσμα στο κινητό μου s6 να πιάνει 0 γραμμές να μπαίνει δευτερόλεπτα και να βγαίνει. Αντίθετα στο ταμπλετ Huawei πιάνει σχεδόν 2 γραμμές σταθερά στην ίδια απόσταση. Ψάχνω για το λαπτοπ ένα wifi usb adapter. Βλέπω στο σκρουτζ στα μοντέλα λέει για ταχύτητες (το οποίο μου είναι αδιάφορο) αλλά όχι για την απόσταση. Αυτά γενικά πιάνουν καλύτερα από των κινητών τις κεραίες? Και επίσης μπορείτε να μου προτείνεται ένα μοντέλο με βασικό γνώμονα την απόσταση. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

παρε αυτό  https://www.skroutz.gr/s/12413460/TP-LINK-RE200-v2.html και αν παρεις καποιο άλλο….. καλο είναι να χει και δυκτιο 5ghz γιατι αν εχεις καποιο παραληπτη συσκευή που υποστηριζει 5ghz θα εχεις πιο κοντη εμβελεια αλλα δυνατο και σταθερο σημα ….. και να εχει και lan  αν θελεις να δωσεις ''νετ σταθερο'' σε ένα pc ….εκει που είναι ο ανταπτορας

Επεξ/σία από kiriakos500
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Συγνώμη γιατί μπερδεύτηκα και δεν τα πολυκατεχω εγώ έψαχνα κάτι τέτοιο 

https://www.skroutz.gr/c/2002/network_adapters/f/548018/asyrmato.html?from=autocomplete&o=usb+adapter+wifi

Που να το συνδέσω στο λαπτοπ και από εκεί να πιάσω ίντερνετ. Γιατί μόνο wifi έχει. Αυτό που έβαλες με τη πρίζα σαν μεσολαβητης πως λειτουργεί το κωδικό πως τον βάζω 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτο TP-LINK TL-WN722N v3 ειναι αρκετά καλό και έχει εξωτερική κεραία.

Ωστόσο αν θέλεις να μην πετάγεται και σε ενοχλεί μπορείς να πάρεις αυτο TP-LINK TL-WN725N v3 αλλα δεν θα εχει την ιδια απολαβή σήματος.

Για laptop ειναι προτιμότερο το 2ο.

Σε κάθε περίπτωση θεωρώ οτι πιθανότατα θα έχεις προβλήματα ειδικά αν μου λες οτι δεν πιάνεις το κινητό σου που έχουν πιο ευαίσθητη κεραία.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...