Προς το περιεχόμενο

Η HTC σχεδιάζει την μεγάλη επιστροφή της στην αγορά των high-end smartphones


voltmod

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, UnlockedEvolution είπε

Στην εποχή της Xiaomi με τα δυνατά specs σε λογικές τιμές, της oneplus με την "διαστημική" ταχύτητα, της samsung που θα δώσει μέχρι φασματογράφο το 2020, και της apple που όπως και να το κάνουμε από επεξεργαστή και κάμερες είναι εξαιρετική, απορώ ποια θα είναι η θέση της htc... Μάλλον στην κατηγορία hmd global (nokia), lg και sony λογικά θα παίξει..

Στα κινητά εξαιρετικού ήχου (τόσο εξωτερικό όσο και ακουστικά) και βιντεου.

Επεξ/σία από Antretng
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 40
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοφιλείς Ημέρες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Επειδή τα HTC ήταν ότι πιο ποιοτικό έχω δουλέψει δείτε λίγο το βίντεο να μάθετε την ιστορία της. Χάλια μάρκετινγκ είχε η εταιρεία, τίποτε άλλο. 

 

 

Επεξ/σία από sakatema
  • Like 3
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είχε ωραία τηλέφωνα και ευελπιστούμε να γυρίσει με ωραία μοντέλα και ποιοτικά όπως πάντα με περισσότερο ενδιαφέρον αυτή τη φορά σε αναβαθμίσεις και προσοχή στο κόσμο που την θέλει

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, telis είπε

Εδώ μέσα έχουμε καλύτερους business αναλυτές και από το bloomberg....Αποφάσισαν ήδη ότι δεν θα καταφέρει τίποτα η HTC. 

 

Και όλως παραδόξως , έχουν πέσει μέσα ουκ ολίγες φορές μιας και είναι το αγοραστικό κοινό.

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

26 λεπτά πριν, sakatema είπε

Επειδή τα HTC ήταν ότι πιο ποιοτικό έχω δουλέψει δείτε λίγο το βίντεο να μάθετε την ιστορία της. Χάλια μάρκετινγκ είχε η εταιρεία, τίποτε άλλο. 

 

 

Πρώτη παντού όντως!

Απλά ο πολύς κόσμος δεν έχει ζήσει αυτές τις εποχές για να δει ότι αυτή η εταιρία έπαιξε τεράστιο ρόλο στην εξέλιξη των κινητών τηλεφώνων όσο και η Apple κατά τη γνώμη μου. 

Οτι και να πει κανείς για αυτήν την εταιρία είναι λίγο. Για τον ήχο από το 2011 με την τεχνολογία boomsound και dedicated chip ήχου. Τα στερεοφωνικά ηχεία στην πρόσοψη. Την unibody σχεδίαση. Τις οθόνες χαμηλής απόκρισης που έκαναν το ήδη γρήγορο sense ui να πετάει. Τις διπλές κάμερες για bokeh εφέ μετά τη λήψη. Τις καινοτομίες στο λογισμικό. 

Απλά τώρα που ότι έκανε  έγινε mainstream και κατασκευάζεται από κάθε εταιρία σε εργοστάσια της Κίνας (ταυτοχρόνως βεβαια έγινε και προσιτό οπότε όλοι είμαστε στο κέρδος. ) όλοι ασχολούνται με την αδυναμία μιας εταιρίας να πουλήσει προϊόντα για άλλους λόγους πλην δυνατοτήτων.

Είμαι fun ( αν και χρησιμοποιώ pixel) δεν το κρύβω όχι τόσο γιατί μου αρέσουν τα κινητά άλλα περισσότερο γιατί δεν μου αρέσουν οι αδικίες γενικότερα και η εταιρία είναι αδικημένη κακώς μάλιστα στη συνείδηση των καταναλωτών .

 

  • Like 6
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Eιχα παρει το Ηtc one m7  το 1ο της σειρας. Πανεμορφο κινητο για την εποχη του με τελεια ηχεια. 500€ τοτε, ακριβο κινητο για τα τότε δεδομένα, 600€ ειχε το iphone. Ωστοσο το κινητο το χες στη φορτιση και επαιζες (clash of clans) και η μπαταρια συνεχιζε να πεφτει. Μετα απο λιγους μήνες χαλασε η πλακέτα(6 μηνες μετα), δε με ακουγε κανεις και δεν εφταιγε το μικροφωνο. Παιρνω τηλεφωνο για την εγγύηση, μου λένε περίπου 1.5 μηνα επισκευη επιστροφη. Με βαση όλα τα παραπάνω και κυρίως με την τραγικη αναμονη σε εγγύηση πως να ξαναπάρω htc? Θα παω πχ σε  oneplus, καινουργια εταιρεια που έχει εγγύηση εντος 2 εβδομαδων 

  • Like 1
  • Confused 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
15 λεπτά πριν, sm4rt είπε

Eιχα παρει το Ηtc one m7  το 1ο της σειρας. Πανεμορφο κινητο για την εποχη του με τελεια ηχεια. 500€ τοτε, ακριβο κινητο για τα τότε δεδομένα, 600€ ειχε το iphone. Ωστοσο το κινητο το χες στη φορτιση και επαιζες (clash of clans) και η μπαταρια συνεχιζε να πεφτει. Μετα απο λιγους μήνες χαλασε η πλακέτα(6 μηνες μετα), δε με ακουγε κανεις και δεν εφταιγε το μικροφωνο. Παιρνω τηλεφωνο για την εγγύηση, μου λένε περίπου 1.5 μηνα επισκευη επιστροφη. Με βαση όλα τα παραπάνω και κυρίως με την τραγικη αναμονη σε εγγύηση πως να ξαναπάρω htc? Θα παω πχ σε  oneplus, καινουργια εταιρεια που έχει εγγύηση εντος 2 εβδομαδων 

Το Μ7 το δικό μου δεν έπαθε το παραμικρό. Το ότι το φόρτιζες και το ξεφόρτιζες ταυτόχρονα με το παιχνίδι, ήταν κάτι που ακόμη και τώρα δεν ενδείκνυται. Το service προφανώς και δεν ήταν ιδανικό. Δεν χρειάστηκε όμως να πάω σε όσα HTC είχα στα χέρια μου. Θεωρώ ότι φτιάχνει ποιοτικά κινητά. Κάτι σαν Aston Martin όπως λέγαμε και με φίλο συμφορουμίτη. Για λίγους αλλά καλά....

Επεξ/σία από eemix
  • Like 1
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Απο Qtek σε HTC ακολουθησα την εξελιξη της εταιριας (και τεχνολογιας) και θεωρω τον εαυτο μου τυχερο που εζησε αυτη την εξελιξη τον καιρο που συνεβαινε. 

Κακο marketing, κακο service και ενας κολοσσος για αντιπαλος, εκανε την HTC να κατηγορηθει ακομα και για αντιγραφη design συσκευων της apple, οταν ξεκαθαρα ηταν πρωτοπορος (απλως κανεις δεν το εμαθε παρα μονο εκ των υστερων).

Ας ελπισουμε να μπει δυναμικα στο παιχνιδι και θα ειμαι απο εκεινους που θα στηριξουν την προσπαθεια, αν φυσικα ειναι τιμια.

  • Like 5
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είχα Htc το 2013 , ήτανε καταπληκτική συσκευή . Μακαρι να βγάζει τέτοιες με την τάση της μόδας σε λογικές τιμές . Ένας ακόμα παίχτης στο παιχνίδι μας οφελεί .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, Antretng είπε

Στα κινητά εξαιρετικού ήχου (τόσο εξωτερικό όσο και ακουστικά) και βιντεου.

1000+  αλλά να βάλει και jack που έχουμε μείνει στο HTC 10 και περιμένουμε... 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

HTC Μ7 απο τα ωραιοτερα κινητα που εχουν βγει στην εποχη των smartphones.

HTC 10 απο τις καλυτερες συσκευες που εχω χρησιμοποιησει ποτε. Ο ηχος, το υλικο κατασκευης, οι καμερες, η μπαταρια, η ταχυτητα..απιστευτο τηλεφωνο.

Μακαρι να βγαλει νεα συσκευη σε τιμες OnePLUS, με καθαρο android και την ποιοτητα ηχου που ειχαν τα παλια μοντελα.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

πάντως είχε ποιοτικής κατασκευής κινητά με καλά στέρεο ηχεία αν και σχεδιαστικά δε με τρέλαιναν,

 θεωρώ ότι έχει προσφέρει αρκετά στο χώρο αν και σε κάποια φάση ξεπεράστηκε..

η επιστροφή καλοδεχούμενη, προς όφελος μας είναι 🤞

  • Like 1
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλη η HTC αλλα θα ηταν εξυπνοτερο να χτυπησει την mid range κατηγορια. Η high end δυσκολα θα χτυπηθει, αυτος που εχει ηδη ναυρχιδα θα ξαναπαει σε ναυαρχιδα της ιδιας εταιριας εφοσον ειναι ικανοποιημενος.

 

ΥΓ: Εγω περιμενω Blackberry!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...