Προς το περιεχόμενο

επιλογη smart tv 50 - 55 ιντσες


kostashor

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλημερα στη παρεα, παω σε νεο σπιτι κ θα ηθελα να παρω μια καινουργια τηλεοραση, κυριως με αφορουν οι ταινιες,

Διαθέσιμο budget: 1000 +/- 250

Απόσταση και γωνία θέασης: 3 -5, θα ναι στο σαλονι το οποιο ειναι μεγαλο (40 τ.μ) 

Χρήση και τι μας ενδιαφέρει περισσοτερο [ταινιες (αναφερτε την πηγή : torrent, bluray, dvd, netflix), gaming, pc monitor (αυτό βεβαία είναι σε άλλη ενότητα του φορουμ),  digea,  κτλ]: ταινιες απο παντου, σειρες κ αθλητικα ( μπαλα, μπασκετ,..)

προτίμηση σε μέγεθος (γιατί "size matters  :devil: "):50 - 55

Έχουμε κάποιον περιορισμό λόγω πεθεράς/ χώρου/διάταξης/ μεγέθους επίπλων: κρεμαστη σκεφτομαι

Μας ενδιαφέρουν κάποια συγκεκριμένα χαρακτηριστικα; ( 3D, smart, ultra HD, HDR κτλ): smart με ενδιαφερει, δεν ξερω αν κ οι adroid tv ειναι ιδιες

Έχουμε κάποια μοντέλα ήδη στα υπόψιν : τιποτα

Κατάστημα προτίμησης (προαιρετικά): οτι καλυτερο απο οπου πιο φτηνα

  •  
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν είμαι ειδικός στις τηλεοράσεις (κι εγώ ψάχνω άλλωστε), αλλά λίγο πιο πάνω από τα χρήματα σου (και ίσως στα ίδια την Black Friday) είναι αυτή εδώ που έπαθα πλάκα όταν την είδα από κοντά:

https://www.skroutz.gr/s/15152960/LG-OLED55C8PLA.html

Αρκεί να μην βλέπεις για πολλές ώρες τα ίδια κανάλια, γιατί παρουσιάζουν το φαινόμενο του burn in οι OLED προς το παρόν.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σ ευχαριστω για την απαντηση, κ λιγο παραπανω να παει μπορω να τα διαθεσω, ειχα στο μυαλο μου να ψαξω σε samsung ή  sony, για lg ειμαι λιγο δυσπιστος, θελω να βαλω κ home cinema oποτε θα θελω κ σ αυτο γνωμες! 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εάν θες να πας σε Samsung Qled τότε μια πολύ καλή επιλογή είναι η παρακάτω. Σε νορμάλ σχετικά τιμή. Σε Black Friday ίσως την βρείς πιο φτηνή. 

https://www.skroutz.gr/s/18092927/Samsung-QE55Q80R.html

Σε αυτά τα χρήματα εγώ μάλλον θα επέλεγα την LG C8. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 11/10/2019 στις 4:10 ΜΜ, Payne83 είπε

Εάν θες να πας σε Samsung Qled τότε μια πολύ καλή επιλογή είναι η παρακάτω. Σε νορμάλ σχετικά τιμή. Σε Black Friday ίσως την βρείς πιο φτηνή. 

https://www.skroutz.gr/s/18092927/Samsung-QE55Q80R.html

Σε αυτά τα χρήματα εγώ μάλλον θα επέλεγα την LG C8. 

Να σε ρωτήσω αν ξέρεις... Επειδή ανέφερε ο συμφορουμιτης ότι θελει να συνδέσει home cinema. Το DTS το κάνει passtrough η Samsung σε εξωτερικό home cinema ώστε να γίνει εκεί η αποκωδικοποίηση, ή υπάρχει κι εκεί θέμα;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

O δικός της stock player από που θα το λάβει; Πρέπει να γίνει κωδικοποίηση πριν περάσει στην τηλεόραση. Κωδικοποίηση από εξωτερικό Blu-ray player σε PCM και μετά να το στείλει στην Samsung. 

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...