Προς το περιεχόμενο

ελαστικά αυτοκινήτου


dkstopo

Προτεινόμενες αναρτήσεις

εδώ και καιρό ψάχνω να αλλάξω λάστιχα αλλά δεν αποφασίζω γιατί δεν ξέρω ποια είναι τα πιο "ήσυχα" 

οι πληροφορίες στα site των κατασκευαστώ είναι μονο για να σε μπερδεύουν και περισσότερο να σε πείσουν, ενω τα "ανεξάρτητα site" όλα τα βγαζουν καλά!! γαμω τα ουδέτερά μου!!

λοιπόν η διασταση που φορά το αυτοκίνητο είναι 185/65/15 και θέλω το πιο ήσυχο λάστιχο που μπορώ να του φορέσω!! 

ξέρετε κάποιο που να το έχετε δοκιμάσει? 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Προσωπικά θα σου πρότεινα μεταξύ των 3 το Goodyear. Είχα Efficient grip  σε runflat και μου έβγαλαν 5 χρόνια πολύ αξιοπρεπώς σε όλες τις συνθήκες (ηθελα να τα αλλάξω από τα 4 αλλά τα λυπόμουνα ήταν καλά). 
 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Τωρα έχω bridgestone ecopia με θεωρητικά  69dB

Από την πρώτη μέρα που τα έβαλα όταν ανέβαινει η θερμοκρασία 26+ με κρύα λαστιχα καθε φορά που στρίβω μεσα στην πόλη στριγκλίζουν λες και στριβω σε αγώνα

σε κακό επαρχιακό οδόστρωμα υποφέρω (πάλι καλά που δεν κανω πολλα χιλιόμετρα) σε  μέτριο εθνικής οδού είναι κουραστικό όταν ξεπερνάω τις 2 ώρες. Βασικά δεν με κουράζει όταν είναι μικρή διαδρομή μέχρι μία ώρα με ταχύτητες 90-120. 

Σε 3 λαστιχάδες έχω πάει και κανείς δεν μου λέει ότι θα έχω σίγουρα λιγότερο θόρυβο από αυτά που έχω τώρα.

Επεξ/σία από dkstopo
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...