Προς το περιεχόμενο

Δοκιμάζοντας το Disney+, τη video streaming υπηρεσία της Disney (video)


Hal9000

Προτεινόμενες αναρτήσεις

10 λεπτά πριν, basilis5 είπε

προσωπικα το περιμενω πως και πως, και ελπιζω να νιωσει το netflix και να χαμηλωσει τιμες.

προσωπικα παντως, με ταυτοχρονες συνδρομες σε nteflix, apple και disney με βλεπω, και παραλληλα να κοβω τη μουφα το ote tv

Εντάξει δεν θεωρώ ότι είναι ακριβό το νετφλιξ για αυτά που προσφέρει, τόσες παραγωγές έχει , κάποτε τα δίναμε για να νοικιάζουμε 4 DVD τον μήνα και τώρα τα έχει τόσο υλικό. Αν κάνεις δε και οικογενειακό πακέτο είναι τσάμπα

  • Like 4
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 58
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

2 λεπτά πριν, tsofras είπε

Εντάξει δεν θεωρώ ότι είναι ακριβό το νετφλιξ για αυτά που προσφέρει, τόσες παραγωγές έχει , κάποτε τα δίναμε για να νοικιάζουμε 4 DVD τον μήνα και τώρα τα έχει τόσο υλικό. Αν κάνεις δε και οικογενειακό πακέτο είναι τσάμπα

ειναι ακριβο με την εννοια οτι κοστιζει οσο σε αλλες χωρες ή και περισσοτερο, και εχει πολυ λιγοτερο υλικο.

Γενικα στην ελλαδα αξιζει μονο για σειρες καθως απο ταινιες ειναι τραγικο.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, basilis5 είπε

ειναι ακριβο με την εννοια οτι κοστιζει οσο σε αλλες χωρες ή και περισσοτερο, και εχει πολυ λιγοτερο υλικο.

Γενικα στην ελλαδα αξιζει μονο για σειρες καθως απο ταινιες ειναι τραγικο.

Δεν έχεις άδικο σε αυτό

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το θετικό είναι ότι η Disney δε βασίζεται σε τρίτο περιεχόμενο αλλά σε δικό του. Οπότε δεν θα έχει πρόβλημα με τα δικαιώματα. Από όσα γνωρίζω δεν υπάρχει ακόμα ξεκάθαρο πλάνο για την Ελλάδα. Μπορεί να καθυστερήσει μέχρι τέλη του επόμενου έτους.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και μονο απο τα παιδικα θα μαζεψει ολο το χαρτι η ντιζνει με την ελληνικη μεταγλωτιση να μην αποτελει προβλημα, ολα ειναι ηδη μεταγλωτισμένα με συνηθως κορυφαία μεταγλωτιση. Προς το παρον βεβαια στην ελλαδα ο μονος ενθουσιασμος για την πλατφορμα ειναι το μανταλοριαν το οποίο θα το δούμε με τις γνωστες μεθοδους του θειου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στο βίντεο πάντως το περιεχόμενο μου φάνηκε φτωχό θεματικά. Και καινούριες σειρές να βάλει αν είναι στα ίδια μονοπάτια πάλι κάπως βαρετή κατάσταση. Ωραίες ταινίες, αλλά τις έχουμε δει όλοι. Κι όποιος δεν τις έχει δει, τις καταναλώνει σε χρόνο ρεκόρ, έτσι είναι φτιαγμένες άλλωστε.

Ξεχωρίζουν οι ταινίες της Pixar, είναι πιο ιδιαίτερες, αλλά και πάλι στα πλαίσια του family-safe -    Disney, θα μου πεις, είναι!

Χωρίς ταινίες/σειρές με μεγάλη γκάμα σε ύφος και καταλληλότητα, να φέρει υλικό της Fox δηλαδή, δεν ξέρω αν με ψήνει σαν υπηρεσία που θα την κρατούσα για καιρό.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, SeaLion είπε

Χωρίς ταινίες/σειρές με μεγάλη γκάμα σε ύφος και καταλληλότητα, να φέρει υλικό της Fox δηλαδή, δεν ξέρω αν με ψήνει σαν υπηρεσία που θα την κρατούσα για καιρό.

Δεν πρόκειται να μπει αυτό το υλικό στο Disney+. Αυτό θα είναι στο Hulu.

Αν ήταν να μπει στο Disney+ δεν θα το είχαν ονομάσει έτσι, το brand Disney αυστηρά δεν το ανακατεύουν με 18+ υλικό.

Σκοπός του Disney+ για την ώρα είναι να εκθρονίσει το Netflix από τη κορυφή και με τη τιμή αυτή θα το κάνει.

Αργότερα θα λανσάρουν το Hulu και παγκόσμια και θα το δίνουν και σε πακέτο με το Disney+ με 10 ευρώ όλα μαζί.

5 ώρες πριν, cambo99 είπε

Τιμή καλή... αλλά υστερεί σε ελληνικά και περιεχόμενο!

 

Λογικό δεν είναι να μην έχει ελληνικά πριν το 2ο εξάμηνο του 2020 που θα έρθει κι εδώ;

Με ολλανδικό vpn την άνοιξαν την υπηρεσία.

3 ώρες πριν, kkailas είπε

Ελπίζω να ξαναδούμε Punisher και Daredevil...

Χλωμό λόγω συμβολαίων με το Netflix.

Όμως αν τα συνεχίσουν (μακάρι) θα πάνε ντουγρου για Hulu λόγω ακαταλληλότητας.

Όπως και σειρές σαν το Marvel's Ghost Rider και το Marvel's Helstrom που έρχονται (18+ περιεχόμενο) θα είναι στο Hulu κι όχι στο Disney+.

Επεξ/σία από aypnia
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ολη η ιστορια ειναι το νεο περιεχομενο...οταν μιλαμε για canon star wars ή marvel υλικό που θα συνδεονται με τις ταινιες, πιο μετά avatar και δε συμμαζευεται...η ντισνει εχει ολα τα μεγαλα franchise στα χερια της...

ο συνδυασμος με το hulu στη πορεια για μεγαλυτερη ποικιλια σε ενηλικο περιεχομενο θα τη κανει μονοδρομο...

το νετφλιξ μονο του δεν θα αντεξει στη πιεση...καποιος θα το αγορασει στην πορεια και τοτε θα δουμε αν υπαρχει ανταγωνισμος για τη ντισνει για το μελλον.... 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

10 ώρες πριν, cambo99 είπε

Τιμή καλή... αλλά υστερεί σε ελληνικά και περιεχόμενο!

Πως να εχει ελληνικα εφοσον δεν εχει ερθει στην ελλαδα? Δεν θα ηταν περιεργο...? Αν προκειται να ερθει σε εναν χρονο και βαλε στην Ελλαδα γιατι να εχει απο την αρχη διαθεσιμα ελληνικους υποτιτλους?

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλα δεν ξερω τι χρονο εχει ο καθενας και τι γουστα.Προσωπικα , επειδη ακουω πολλους να λενε τα περισσοτερα τα εχουμε δει , βλεπω ισως σχεδον τον ιδιο αριθμο ταινιων που εχω ξαναδει με τον αριθμο νεων ταινιων.

Nerflix 2 μηνες ισως 3 τωρα το πληρωνω και δεν βλεπει κανεις σπιτι.Τις 7-8 φορες που εκατσα καποιο βραδυ(καθως μονο τοτε υπαρχει χρονος) ειχα ορεξη να δω κατι παλιο , τελευταια φορα ηθελα να δω τα παλια Alien πχ , δεν τα εχει οπως κι τις πρισσοτερες ταινιες παλιες που εχω ψαξει.

Στην αρχη ειχα την ορεξη και ισως και παραπανω χρονο να δω μερικες σειρες δικες του αλλα ελαχιστες με κρατησαν και πλεον δεν μπαινω καν στο κοπο.Ας παιχτει καποιο 2-3 σεζον να δω γενικα τι παιζει κι ισως το δω μετα.

Θελω να καταληξω πως εγω που εχω λιγο χρονο και απλα θελω να δω κατι που ξερω σιγουρα πως θα με ευχαριστησει ευκολα θα παω στην επιλογη να δω κατι απο τα παλια.

Μια μικρη σημειωση για το τελος, το netflix κατα τη γνωμη μου εχει το χειροτερο μενου ολων τον εποχων , δεν μπορω πως καποιος μπορει να κανει κατι χειροτερο οσο και να προσπαθησει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τα πάντα θα κριθούν στο περιεχόμενο και όχι ευτυχώς στις αναλύσεις πολλών εδώ μέσα. Και το έχω ξαναγράψει, σιγά μην κόψει μια πλατφόρμα η επιλέξει μόνο μία ο μέσος Αμερικανός ή Ευρωπαίος για 10€. Έχετε δει τα εισοδήματά τους ή νομίζετε ζουν με 800€ το μήνα; 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

10 ώρες πριν, kostipoos είπε

Από πότε η Ολλανδία από χώρα υποβιβάστηκε σε πόλη (γραπτά στο κείμενο και λεκτικά στο βίντεο);

Από τότε που αποφάσισε να μετονομαστεί σε Κάτω Χώρες...😀

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
7 ώρες πριν, tsofras είπε

Εντάξει δεν θεωρώ ότι είναι ακριβό το νετφλιξ για αυτά που προσφέρει, τόσες παραγωγές έχει , κάποτε τα δίναμε για να νοικιάζουμε 4 DVD τον μήνα και τώρα τα έχει τόσο υλικό. Αν κάνεις δε και οικογενειακό πακέτο είναι τσάμπα

Το νεφλιξ συμφέρει να το έχεις μαζί με άλλους 3 ώστε να σου κοστίζει 3 ευρώ το μήνα. Για 12 ευρώ που είναι δεν αξίζει μια, ειδικά αν έχεις και Nova. Το "υλικό" που δήθεν έχει, είναι φθηνοπαραγωγές με ανύπαρκτο καστ τις περισσότερες φορές. Μία στις δέκα παραγωγές του νετφλιξ βγαίνει καλή ενώ οι ταινίες για όποιον θέλει να βλέπει του 90s-80s, τι να πω...

Επεξ/σία από gregory22
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...