Προς το περιεχόμενο

International Business Educational Centre


@ngelos

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Έχω ξεκινήσει αυτά τα δωρεάν μαθήματα του International Business Educational Centre όπου αν τελειώσεις και τις έξι ενότητες μαθημάτων, παραλαμβάνεις το International Diploma in Business Management και Mini MBA.
Απλά για να στο στείλουν πρέπει να πάρεις (μετά από εξέταση) τα έξι πιστοποιητικά όπου το κάθε ένα στοιχίζει 20 ευρώ (για να στα στείλουν στο email) ή 30 ευρώ (για να στα στείλουν εκτυπωμένα σπίτι). Άρα συνολικά 120/180 ευρώ + 10 ευρώ αν θέλεις το International Diploma in Business Management και Mini MBA επίσης εκτυπωμένο και όχι digital. 

Θέλω να ρωτήσω αν το γνωρίζεται και αν αξίζει τα χρήματα. Έχω τελειώσει ένα μάθημα, πέρασα και το τεστ για πιστοποίηση.

Δείτε εδώ https://freelessons.gr/

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ότι μαθαίνεις δεν είναι κακό. Εάν το βιογραφικό σου είναι ελλιπές στην ενότητα σεμινάρια να το κάνεις, γενικά δεν έχει κάποια σοβαρή υπόσταση.  

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 μήνα μετά...

Αναρωτιεμαι τι πρεπει να σχολιασει κανεις για δωρεαν μαθηματα οπου πρεπει να πληρωσεις ξανα και ξανα για να παρεις πιστοποιητικο

ΟΚ ο προφανης αντιλογος ειναι οτι δεν χρειαζεται να παρεις το πιστοποιητικο σωνει και καλα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η ερώτηση που θες να κάνεις , για να το κάνουμε πιο απλό, είναι:

Αν ασχολείσαι με κάποιο γνωστικό αντικείμενο - όποιο και αν είναι αυτό - και τελικά φτάνεις σε ένα καλό επίπεδο, αξίζει να δώσεις εξετάσεις και να πιστοποιηθείς πάνω σε αυτό?

Για μένα ΝΑΙ αξίζει. Η πιστοποίηση μέσω εξετάσεων, αποδεικνύει πως το έχεις μάθει σωστά και έχει εντρυφήσει σε αυτό και ξέρεις να το χρησιμοποιείς σωστά.

Διαφορετικά η γνώση, έχει την αξία του διάβασα ένα άρθρο στην εφημερίδα ενώ έπινα καφέ στη βεράντα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 5 μήνες μετά...

Καλησπέρα. Θα ήθελα να ρωτήσω κάποιον που έχει ολοκληρώσει - παραγγείλει - παραλάβει το δίπλωμα International Diploma in Business Management εάν είναι αυθεντικό και αν υπάρχει όντως το εκπαιδευτικό κέντρο στην Κύπρο. Ρωτάω επειδή το βρήκα εντελώς δωρεάν όλο το πρόγραμμα και των 6 ενοτήτων, τα έχω ολοκληρώσει όλα και περίμενα να λάβω μια πιστοποίηση για όλο το πρόγραμμα αλλά μου ζητάει να καταθέσω κάποια χρήματα (19,90 για να παραλάβω το κάθε πιστοποιητικό μεμονωμένα και 29,90 για παραλαβή στο σπίτι πάλι για το καθένα μεμονωμένα). Επίσης δεν βρήκα στο site τους στοιχεία επικοινωνίας και διεύθυνση εκτός από ένα email μόνο [email protected]. Έχω αμφιβολίες απλά για την αυθεντικότητα του κέντρου και των πιστοποιήσεων που δίνει. Γι' αυτό ρωτάω μήπως κάποιος έχει παραλάβει κάποιο πιστοποιητικό να μου πει εάν στέλνονται όντως και αν έχουν κάποια ισχύ. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 9 μήνες μετά...

Καλησπέρα, ήθελα να μάθω αν τελικά πήρες τα πιστοποιητικά ή έμαθες κάτι σχετικά με την αυθεντικότητα τους; Έχω ολοκληρώσει μια ενότητα αλλα δεν ξέρω αν αξίζει να κάνω τα υπολοιπα..

Ευχαριστώ εκ των προτέρων 

 

Στις 7/5/2020 στις 5:38 ΜΜ, usernoname είπε

Καλησπέρα. Θα ήθελα να ρωτήσω κάποιον που έχει ολοκληρώσει - παραγγείλει - παραλάβει το δίπλωμα International Diploma in Business Management εάν είναι αυθεντικό και αν υπάρχει όντως το εκπαιδευτικό κέντρο στην Κύπρο. Ρωτάω επειδή το βρήκα εντελώς δωρεάν όλο το πρόγραμμα και των 6 ενοτήτων, τα έχω ολοκληρώσει όλα και περίμενα να λάβω μια πιστοποίηση για όλο το πρόγραμμα αλλά μου ζητάει να καταθέσω κάποια χρήματα (19,90 για να παραλάβω το κάθε πιστοποιητικό μεμονωμένα και 29,90 για παραλαβή στο σπίτι πάλι για το καθένα μεμονωμένα). Επίσης δεν βρήκα στο site τους στοιχεία επικοινωνίας και διεύθυνση εκτός από ένα email μόνο [email protected]. Έχω αμφιβολίες απλά για την αυθεντικότητα του κέντρου και των πιστοποιήσεων που δίνει. Γι' αυτό ρωτάω μήπως κάποιος έχει παραλάβει κάποιο πιστοποιητικό να μου πει εάν στέλνονται όντως και αν έχουν κάποια ισχύ. 

Καλησπέρα, ήθελα να μάθω αν τελικά πήρες τα πιστοποιητικά ή έμαθες κάτι σχετικά με την αυθεντικότητα τους; Έχω ολοκληρώσει μια ενότητα αλλα δεν ξέρω αν αξίζει να κάνω τα υπολοιπα..

 

Ευχαριστώ εκ των προτέρων 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 3 μήνες μετά...
  • 3 μήνες μετά...


A significant in worldwide business is important for positions with a global setting in regions like money, buying, showcasing and creation. But firstly starting a business get some soft skills to upskill your work. Pass the Microsoft Finance Operations Apps Developer (MB-500) exam with our latest practice set questions, hurry up try for free now  Microsoft MB-500 dumps questions

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 4 μήνες μετά...

Τελικά κανείς δεν έμαθε ότι οκ είναι ένα site που έχει κάποια μικρά μαθήματα πάνω σε αυτούς τους κλάδους μπορείς απλά να skipάρεις τα πάντα και με την 2η προσπάθεια να πάρεις 100% των ερωτήσεων και να πάρεις pass για τα πιστοποιητικά? Μου φαίνεται αρκετά scam. Και αν όντως δίνουν πιστοποιητικά θα είναι κάτι τελείως ότι να ναι χωρίς καμία αξία επίσημα. Τα έκανα απο περιέργεια και τα 6 κεφάλαια σε λιγότερο από 1 ώρα και αρκεί μόνο να πληρώσω για να πάρω το mini mba ή 20 για κάθε τεστ ξεχωριστά. Άραγε πλήρωσε κανείς γ αυτό να μας πει στην τελική τι έλαβε πίσω? Επίσης το site φαινεται πρόχειρο χωρις διευθύνσεις και περεταίρω πληροφορίες όπως διεθύνσεις κτλπ που παραπέμπει σε ένα απλό scam με αντάλλαγμα ένα πιστοποιητικό το οποιο μπορεί να είναι ένα απλό powerpoint που μπορεί να έχει φτιάξει κάποιος με το όνομα σου και ένα qr code  χωρίς αξία λογικά που σε παραπέμπει στη σελίδα τους καισου λεει τάχα ότι το πιστοποιητικό είναι τάχα γνήσιο. Για πείτε...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 χρόνο αργότερα...

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...