Προς το περιεχόμενο

Μαυρη οθονη χωρις ομως windows νεο pc.


areti gamer

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Παιδια εκανα παραλαβη  νεο pc χωρις τροφοδοτικο .Εβαλα το τροφοδοτικο κ πηγα να το δοκιμασω  .Ανοιξα το πσ δουλευε κανονικα  δεν ακουστικε καποιος θορυβος απο την μητρικη , η οθονη ομως ηταν μαυρη  ...αλλαξα καρτα γραφικων δοκιμασα κ μια αλλη οθονη tv monitor αλλα τιποτα..Εχω ξανα βαλει τροφοδοτικο, μονο μητρικη δ εχω βαλει κ ζητησα απο το καταστημα μαζι με τα καλωδια της .Μεσα ειχε ενα σκληρο κ μια καρτα γραφικων, ελειπε μονο το τροφοδοτικο για να παρει μπρος κ να βαλω τα windows  .

Επεξ/σία από areti gamer
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Εχω τον επεξεργαστη Ryzen 5 2600! H καρτα γραφικων  ειναι gtx 1660 ti και το τροφοδοτικο m600w corsair .Η μητρικη ειναι η msi b450 pro m .Nα πω την αληθεια επειδη ηταν κ αργα το βραδυ ξεχασα να περασω το καλωδιο του τροφοδοτικο στη καρτα γραφικων αλλα μετα εβαλα μια παλια 750 ΤΙ και παλι ειδα μαυρη οθονη.

Επεξ/σία από areti gamer
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 λεπτό πριν, areti gamer είπε

και τις ram τις εβαλαν αυτοι ξεχασα να πω οτι ειχε  μεσα κ ram.

Ποια μητρική έχεις;Και πόσα DIMMs;

Μισό γιατί τώρα είδα το edit επάνω.Τροφοδοσία τελικά στην κάρτα έβαλες;

Επεξ/σία από Deka013
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, areti gamer είπε

https://www.e-shop.gr/mitriki-msib450m-pro-m2-retail-p-PER.524022 

Αυτη την μητρικη εχω αλλα το αλλο που ρωτας δεν το ξερω...

Η Ram είναι κάτι στικάκια που τα βάζεις στη μητρική.Πόσα τέτοια έχεις;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

θα σου πω κ τ ram εβαλα RAM CORSAIR CMK16GX4M2B3200C16 VENGEANCE LPX BLACK 16GB (2X8GB) DDR4 3200MHZ DUAL KIT

το τροφοδοτικο με ειπαν οτι ταργιαζει ειναι corsair m600w

Επεξ/σία από areti gamer
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Ειχα διπλα  το παλιο πσ κ προσεξα πολυ που θα βαλω τα καλωδια του τροφοδοτικου...Eβαλα την gtx 1660 ti αλλα ξεχασα να βαλω το καλωδιο του τροφοδοτικου κ επειδη δ ξερω καπου τα εχω τα καλωδια 8  pin και δ θυμαμαι εβαλα την 750 ti που ειναι πιο ευκολη χωρις να εχει καλωδιο για το τροφοδοτικο κ απλα τ εβαλα στο κλιπσ .

Το εδωσα πισω... τωρα που ηρθε το σαββατοκυριακο δ μπορω να παιδευομαι καινουργιο pc  να με παυδευει..... ας βρουν αυτοι το προβλημα .....!

 

 

Επεξ/σία από areti gamer
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν θέλει ότι καλώδια 8 pin έχεις.Θέλει αυτά που γράφουν PCI-E.Επίσης για τροφοδοσία του επεξεργαστή θέλει αυτά που γράφουν CPU και να τα έχεις συνδέσει στις σωστές θέσεις στο τροφοδοτικό (είναι διαφορετική συνδεσμολογία στα καλώδια και παίζει ρόλο).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Το εδωσα τωρα στο eshop μαζι με το τροφοδοτικο μου..μαλλον κατι εκανα λαθος κ ας με χρεωσουν δ πειραζει αρκει να αρχισω παλι να παιζω games !! Δεν εχω καλωδιο κ τους ειπα να με βρουν αυτοι .Οταν θα τον παραλαβω θα σε πω τι εγινε, σε ευχαριστω για τις απαντησεις σου!!!!!

Επεξ/σία από areti gamer
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...
42 λεπτά πριν, areti gamer είπε

Τελικά εδώ δ είχα βάλει την hdmi εκεί που έπρεπε. Στη κάρτα γραφικών. Την είχα βάλει στη μητρική. 

Ίσως θα έπρεπε να το είχα ρωτήσει.Τεσπα,τέλος καλό όλα καλά.😉

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...