Προς το περιεχόμενο

Xiaomi Mi 9T Pro Review


polemikos

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 114
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

2 ώρες πριν, Gr.mac είπε

... software ... o νοών νοείτω... προφανώς αυτά που "προσφέρει" είναι για ένα κινητό που αξίζει 3 κατοστάρικα..μην το φουσκώνετε... αλλά τι να πεις σε ένα κόσμο που τα κάνει  e- συναλλαγές (σερφαρει, πληρώνει, ζει) , τη στιγμή που ακόμα και η τηλεόραση μπορεί να είναι δούρειος ίππος για όλο το σπίτι μας... δεν μιλάω καν για τα ρολογάκια του κιλού που βγάζουν στον αέρα ό,τι υπάρχει στο κινητό μας... τα λειτουργικά του εξαμήνου άντε χρόνου αφού μετά θα βγει άλλο "μοντέλο"... για να μην πάμε πιο βαθιά ... στο ίδιο το Hardware ... η φάκα είναι εκεί... το τυράκι άφθονο και φτηνό... pass ... προτιμώ λειτουργικά - κατασκευαστές που σε ΩΡΕΣ βγάζουν το patch για το WPA2.... ψάξτε το να δείτε χάλια ... και τα κομμιουνιτυ τα έχουμε περάσει... ευχαριστώ.. .δεν ξανανοίγω boot loader πόσο μάλλον root... ... άσε που πια δεν γίνεται εύκολα και ανώδυνα όσο περνάει ο καιρός... εν ολίγοις κάνει ακριβώς όσο αξίζει... τίποτα παραπάνω... μην βαφτίζετε... (ακόμα και μια θύρα usb 3.0 αληθινή μπορεί να εκτοξεύσει το κόστος.. tip δείτε στα λαπτοπ γέλιο με τις thunderbolt τις κανονικές...) η τιμή ναι έχει φούσκωμα υπερβολικό σε όλα τα προϊόντα αλλά έχει λόγο... αν μπορείς παίρνεις... αλλά τα 10Μ€ σε λίγες ώρες για άϊ φόνια άλλο δείχνουν ... κρίση ; ΠΟΙΑ κρίση; αλλά τι να πεις σε κόσμο που ακόμα και στο μετρό ψάχνει να βρει "δωρεάν" ιντερνετ... τελικά ο SD 855 δεν είναι overkill μόνο για θηλυκά ... αλήθεια ποιος δίνει 1000άκα σε "ναυρχίδες" όταν σε 6Μ-1Υ θα έχουμε αλλαγές 10ετίας; WiFi (6) 802.11ax, usb 4.0, 5G ακόμα και σε μεσαία SoC... Αλλά είπαμε .. Κρίση; ΠΟΙΑ Κρίση!!!!;;;

κριση μια χαρα υπαρχει φιλε, η μανα μου ελεγε κατι σοφο, μη κοιτας το αμαξι του αλλου που αγορασε για να πουλαει μουρη στις γκομενες, να πας στο σπιτι του να δεις τις πραγματικες συνθηκες της ζωης του. Πολλοι ελληνες ζουνε σε τρωγλες ή ακομα χειροτερα στο ενοικιο αλλα αγοραζουν iphone για να δειξουν κατι.

  • Like 3
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, elgol είπε

Πως καταλαβαινουμε αν το κινητο εχει την b20;

Πρεπει να μπουμε στο service menu

Ποιος ειναι ο κωδικος

Συνήθως γράφεται επάνω στο κουτι

αλλά μπορεί να αναφέρεται και σε 

διαφορά sites (kimovil, GSMarena κ. α.) 

αλλά για πιο σίγουρα επάνω στο 

κουτί πρέπει να αναγράφεται... 

Νομίζω ότι υπάρχει και σχετικη 

νομοθεσία διότι αυτά εμπιπτουν

σε νόμους περί συχνοτήτων 

και πρέπει να αναφέρονται κάπου... 

Αλλιώς root και τρέχεις το 

app GURU Signal απο Το Play Store

που είναι πρόγραμμα ειδικο

για τις συχνότητες (bands) 

του κινητού. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 ώρες πριν, GordaTurta είπε

Πολλοι ελληνες ζουνε σε τρωγλες ή ακομα χειροτερα στο ενοικιο αλλα αγοραζουν iphone για να δειξουν κατι.

Αυτο ισχυε παλιοτερα.

Πλεον μουρη πουλας με το φανταχτερο Android κινητο σου που εχει στην πλατη τα χρωματα του ουρανιου τοξου ή που εχει απο πισω τις 35καμερες ή που εχει μπροστα τον σχεδιασμο ολο οθονη(που ουτως ή αλλως μετα απο λιγο θα το βαρεθεις και αυτο),και παει λεγοντας.

Μουρη δεν πουλαει το μηλο των φθηνων iphone(11,XR)με τα χοντρα bezels,τις λιγοτερες καμερες και την 820p lcd οθονη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

10 λεπτά πριν, Fulgore είπε

Αυτο ισχυε παλιοτερα.

Πλεον μουρη πουλας με το φανταχτερο Android κινητο σου που εχει στην πλατη τα χρωματα του ουρανιου τοξου ή που εχει απο πισω τις 35καμερες ή που εχει μπροστα τον σχεδιασμο ολο οθονη(που ουτως ή αλλως μετα απο λιγο θα το βαρεθεις και αυτο),και παει λεγοντας.

Μουρη δεν πουλαει το μηλο των φθηνων iphone(11,XR)με τα χοντρα bezels,τις λιγοτερες καμερες και την 820p lcd οθονη.

Τότε γιατί πουλησαν όλα τα νέα iPhone στην Ελλάδα;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, GordaTurta είπε

Τότε γιατί πουλησαν όλα τα νέα iPhone στην Ελλάδα;

Γιατι

α)εφεραν λιγα μοντελα ουτως ή αλλως(και τα galaxy note καθε χρονο τον πρωτο καιρο πουλανε)

β)υπαρχουν πολλοι οι οποιοι τα πηραν απλα για να τα δοκιμασουν και μετα μπηκαν σε αγγελιες.Δεν τα κρατησαν.

γ)να ειναι καλα η νεα μοδα με τα τιμολογια

Η Apple το 2018 επεσε στην 5η θεση των συνολικων πωλησεων στην Ελλαδα https://gr.gizchina.com/2019/02/04/top-5-kataskeyaston-smartphones-stin-ellada-3i-i-xiaomi-5i-i-apple/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, Fulgore είπε

Γιατι

α)εφεραν λιγα μοντελα ουτως ή αλλως(και τα galaxy note καθε χρονο τον πρωτο καιρο πουλανε)

Άλλο να πουλάνε και άλλο να ΞΕπουλάνε κινητά με 1100 και 1300 αρχική. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, LIGHT1NG είπε

Άλλο να πουλάνε και άλλο να ΞΕπουλάνε κινητά με 1100 και 1300 αρχική. 

Σου απαντησα στο Β) και στο Γ).

Btw και στο εξωτερικο υπαρχει προβλημα διαθεσιμοτητας των Iphone. Στο αγγλικο amazon γραφει αναμονη 2 με 4μηνες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είναι κίνηταρα. Ο snapdragon είναι κορυφή... Το έχω παραγγείλει. Να αναφέρω ότι υπάρχει σε προσφορά στα e Shop στο crazy Sundays απο 499 στα 409 για όσους ενδιαφερονται. Απλά τα σπαει. Όταν το. Πάρω στα χέρια μου θα πω την εμπειρία μου. Αν και το έχω δει στο πλαισσιο. Είναι φοβερο

Είναι κίνηταρα. Ο snapdragon είναι κορυφή... Το έχω παραγγείλει. Να αναφέρω ότι υπάρχει σε προσφορά στα e Shop στο crazy Sundays απο 499 στα 409 για όσους ενδιαφερονται. Απλά τα σπαει. Όταν το. Πάρω στα χέρια μου θα πω την εμπειρία μου. Αν και το έχω δει στο πλαισσιο. Είναι φοβερο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

θεωρω το κανονικο Mi9 λιγο πιο ανωτερο απο το 9T pro ....ασυρματη φορτιση , υδροψυξη , IR τα οποια το 9T pro δεν διαθετει  , δεν εχει jack και radio που τα εχει το 9Τ pro ....και απο τιμες σχεδον οι ιδιες και στα δυο μοντελα ...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, sexymwro7 είπε

Το κινητο το ρωτησες?

Αν το βουτήξεις στην θάλασσα καμία εγγύηση δεν θα σε καλύψει γιατί όταν εννοούν αδιάβροχο εννοούν από γλυκό νερό /ίσως πισίνας. 

Αν το βουτήξεις σε νερό και μετά το συνδέσεις σε φορτιστή. 

Αν το πετάξεις από τον 3ο, το πατήσει αυτοκίνητο, το βάλεις φωτιά κλπ ναι έτσι ένα κινητό θα χαλάσει. 

Το να κάνεις την σωστή χρήση μιας συσκευής πίστεψε με δεν θα χαλάσει εύκολα από μόνο του. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

22 ώρες πριν, georgetsl είπε

θεωρω το κανονικο Mi9 λιγο πιο ανωτερο απο το 9T pro ....ασυρματη φορτιση , υδροψυξη , IR τα οποια το 9T pro δεν διαθετει  , δεν εχει jack και radio που τα εχει το 9Τ pro ....και απο τιμες σχεδον οι ιδιες και στα δυο μοντελα ...

Τα έχω και τα 2, αρχικά είχα το mi 9 και το έδωσα στην γυναίκα μου και κράτησα εγώ το 9Τ pro. Για τα δικά μου γούστα το 9Τ pro είναι καλύτερο για 3 βασικούς λόγους. 

1. Μπαταρία, το 9 δεν μου έβγαζε την μέρα με την χρήση που του έκανα, αλλά της γυναίκας μου που της κρατάει.

2. το mi 9 pro έχει full screen οθόνη, δεν τα μπορώ τα notch όσο μικρά και ας είναι.

3. έχει 3.5 jack.

Την ασύρματη φόρτιση την χρησιμοποίησα μόνο στην αρχή, τώρα δεν έχει και ιδιαίτερο νόημα απλά όταν το αφήνω το κινητό πριν τον ύπνο, θα με βόλευε στο αμάξι, αλλά δεν πήρα τέτοια βάση. Για την υδρόψυξη δεν βλέπω και ιδιαίτερη διαφορά στην θερμότητα των 2 αυτων κινητών την ώρα που παίζω, για το ir το είχα χρησιμοποιήσει στην αρχή για να το δοκιμάσω αλλά μετά πάλι δεν με βόλευε το κινητό για να το έχω για control για διάφορες συσκευές. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
Στις 13/10/2019 στις 10:20 ΜΜ, LIGHT1NG είπε

Άλλο να πουλάνε και άλλο να ΞΕπουλάνε κινητά με 1100 και 1300 αρχική. 

ποσα ηρθαν στην Ελλαδα  ? εαν μπηκαν 500 τεμαχια ,λογικο να ξεπουλησαν ....ισως και πολλα εγραψα !!!

 

Επεξ/σία από georgetsl
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...