Προς το περιεχόμενο

Xiaomi Mi 9T Pro Review


polemikos

Προτεινόμενες αναρτήσεις

6 ώρες πριν, georgetsl είπε

ποσα ηρθαν στην Ελλαδα  ? εαν μπηκαν 500 τεμαχια ,λογικο να ξεπουλησαν ....ισως και πολλα εγραψα !!!

https://www.keeptalkinggreece.com/2019/09/29/iphone-sold-out-greece-2/

Ναι 500 μόνο. 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

14 λεπτά πριν, Federacion είπε

Σκέφτομαι το galaxy a70 αντί αυτού, κάνω λάθος;

Από προσωπική άποψη ναι γιατί όσο καλό και ωραίο να είναι το Α70 έχει τον snapdragon 675 mid range cpu τώρα ότι θέλει κανείς αγοράζει. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

15 λεπτά πριν, LIGHT1NG είπε

Από προσωπική άποψη ναι γιατί όσο καλό και ωραίο να είναι το Α70 έχει τον snapdragon 675 mid range cpu τώρα ότι θέλει κανείς αγοράζει. 

Εξηγούμαι για να μην παρεξηγούμαι:

 

Στα υπέρ του Xiaomi 9t pro:

Επεξεργαστής Snapdragon 855 έναντι του 675

Κάμερα λίγο καλύτερη 48mp έναντι 32

Βίντεο 4K 60fps έναντι 1080p 240fps

 

Στα υπέρ του Samsung galaxy a70:

'Exει card slot

Eλάχιστα μεγαλύτερη ανάλυση και οθόνη

Πολύ καλύτερη ποιότητα οθόνης Super AMOLED Infinity-U Display έναντι Super AMOLED Infinity-U Display

Καλύτερη λίγο selfie κάμερα 32mp έναντι 20mp

Πολύ χαμηλότερη ακτινοβολία 0,26 έναντι 1,03

Μεγαλύτερη μπαταρία 4500 έναντι 4000

100 ευρώ φθηνότερο (σήμερα 388 το xiaomi 289 το samsung από Σκρουτζ)

 

Εννοείται και οι 2 εκδόσεις 128gb.

To Samsung έχει notch με την κάμερα τύπου σταγόνας (προσωπικά το θεωρώ πιο ασφαλές) από το popup του Χiami.

Νομίζω ότι αν ξανασκεφτείς τις διαφορές νομίζω δεν κάνω λάθος.


 

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

55 λεπτά πριν, Federacion είπε

Εξηγούμαι για να μην παρεξηγούμαι:

Στα υπέρ του Xiaomi 9t pro:

Επεξεργαστής Snapdragon 855 έναντι του 675

Κάμερα λίγο καλύτερη 48mp έναντι 32

Βίντεο 4K 60fps έναντι 1080p 240fps

Στα υπέρ του Samsung galaxy a70:

'Exει card slot

Eλάχιστα μεγαλύτερη ανάλυση και οθόνη

Πολύ καλύτερη ποιότητα οθόνης Super AMOLED Infinity-U Display έναντι Super AMOLED Infinity-U Display

Καλύτερη λίγο selfie κάμερα 32mp έναντι 20mp

Πολύ χαμηλότερη ακτινοβολία 0,26 έναντι 1,03

Μεγαλύτερη μπαταρία 4500 έναντι 4000

100 ευρώ φθηνότερο (σήμερα 388 το xiaomi 289 το samsung από Σκρουτζ)

Εννοείται και οι 2 εκδόσεις 128gb.

To Samsung έχει notch με την κάμερα τύπου σταγόνας (προσωπικά το θεωρώ πιο ασφαλές) από το popup του Χiami.

Νομίζω ότι αν ξανασκεφτείς τις διαφορές νομίζω δεν κάνω λάθος.


 

https://www.kimovil.com/el/sygkrish/samsung-galaxy-a70,xiaomi-mi-9t-pro

Οθόνη είναι ίδια απλά είναι 6.7, οι κάμερες δεν πάνε με βάση τα mp αλλά με το διάφραγμα, η μπαταρία τα 500 mah παραπάνω δεν είναι και κάτι τραγικό την στιγμή που κ τα 2 είναι στα 4.000 mah, ακτινοβολία διάβασε στο site και θα καταλάβεις ότι είναι παπατζες για να πουλάνε, το μόνο υπέρ είναι ότι παίρνει card sd και επίσης κανένας λογικός δεν θα αγόραζε xiaomeme κινητό από Ελλάδα αυτά. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
3 ώρες πριν, LIGHT1NG είπε

https://www.kimovil.com/el/sygkrish/samsung-galaxy-a70,xiaomi-mi-9t-pro

Οθόνη είναι ίδια απλά είναι 6.7, οι κάμερες δεν πάνε με βάση τα mp αλλά με το διάφραγμα, η μπαταρία τα 500 mah παραπάνω δεν είναι και κάτι τραγικό την στιγμή που κ τα 2 είναι στα 4.000 mah, ακτινοβολία διάβασε στο site και θα καταλάβεις ότι είναι παπατζες για να πουλάνε, το μόνο υπέρ είναι ότι παίρνει card sd και επίσης κανένας λογικός δεν θα αγόραζε xiaomeme κινητό από Ελλάδα αυτά. 

ΚΑΙ 100 ευρώ λιγότερα. Δλδ 25% χαμηλότερα με οθόνη infinity όχι απλή. Καμία σχέση η μία με την άλλη. 

Απλά το αναφέρω χωρίς να μπούμε σε λεπτομέρειες το SAR δεν ειναι ΠΑΠΑΝΤΖΑ.

Επεξ/σία από Federacion
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και αν κάποιος ρισκάρει να το πάρει από Κίνα, το φθηνότερο κινεζομάγαζο το έχει 321, δλδ 32 ευρώ παραπάνω από το samsung.

Σε κάθε περίπτωση είναι ασυζητητί μια εξαιρετική επίλογη. Απλά αναφέρω και μια -τουλάχιστον εξίσου- σοβαρή πρόταση.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, Federacion είπε

ΚΑΙ 100 ευρώ λιγότερα. Δλδ 25% χαμηλότερα με οθόνη infinity όχι απλή. Καμία σχέση η μία με την άλλη. 

Απλά το αναφέρω χωρίς να μπούμε σε λεπτομέρειες το SAR δεν ειναι ΠΑΠΑΝΤΖΑ.

Αυτήν εδώ είναι η μέτρηση από το s10+ δες τη γράφει στην Ευρώπη και δες στην Αμερική. 

0.516 κεφάλι 1.582 σώμα (3 φορές περισσότερο στο σώμα) 

Αμερική 1.060 κεφάλι 1.029 σώμα εμένα αυτές οι μετρήσεις μου φαίνονται παράξενες. 

Επίσης με μια μικρή αναζήτηση παίζει ρόλο και πόσες Σιμ έχεις μέσα στο κινητό πχ άτομα που έχουν dual κινητά ξ έχουν μια σιμ μέσα είναι χαμηλότερο αυτές οι μετρήσεις είναι με βάση το χειρότερο σήμα που θα πιάσει η συσκευή φυσικά χρήστες που χρησιμοποιούν Bluetooth το SAR φαίνεται ανούσιο. 

IMG_20191015_154450.jpg

47 λεπτά πριν, Federacion είπε

Και αν κάποιος ρισκάρει να το πάρει από Κίνα, το φθηνότερο κινεζομάγαζο το έχει 321, δλδ 32 ευρώ παραπάνω από το samsung.

Σε κάθε περίπτωση είναι ασυζητητί μια εξαιρετική επίλογη. Απλά αναφέρω και μια -τουλάχιστον εξίσου- σοβαρή πρόταση.

Δεν χρειάζεται να ρισκάρει κάτι γιατί θα πάρει από αξιόπιστο site gearbest /bangood είναι τα 2 δημοφιλή αυτή την στιγμή βάζοντας priority line δεν περνάει από τελωνείο και έρχεται σε 10-15 μέρες , τι νομίζεις ότι όλοι στα Skroutz και σε Γερμανό κλπ τα παίρνουν από κανα διαφορετικό μέρος? Απλά λένε θα πάρουμε στοκ 50 τεμάχια στα 200 και θα τα δίνουμε 350-400 θα λέμε και εγγύηση και 2 χρόνια και έγινε η δουλειά κακά τα ψέματα αυτή είναι η αλήθεια. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τεσπα, το αφήνω εδώ γιατί θα βγουμε οφ τοπικ.

Στα συν του 9t η ποιότητα της κατασκευής από γυαλί και μέταλλο σε αντίθεση με το πλαστικό του samsung.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πάντως η διαφορά τιμής είναι 341 το ένα 278 το αλλο από Κίνα και από Ελλάδα, τελικά, δεν είναι 32 ευρώ μονο όπως έγραψα, πρίν. Είναι 63 ευρώ που νομίζω ότι είναι κάτι που αξίζει να το συνυπολογίσει κανείς.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 ώρες πριν, Federacion είπε

Πάντως η διαφορά τιμής είναι 341 το ένα 278 το αλλο από Κίνα και από Ελλάδα, τελικά, δεν είναι 32 ευρώ μονο όπως έγραψα, πρίν. Είναι 63 ευρώ που νομίζω ότι είναι κάτι που αξίζει να το συνυπολογίσει κανείς.

Και τα δύο κινητά έχουν τα θετικά και τα αρνητικά τους. Ο καθένα κάνει την επιλογή ανάλογα με τα θέλω του και τις απαιτήσεις. Εγώ προσωπικά πήρα το mi 9t pro και αν δεν ήθελα τον 855 επεξεργαστή θα πήγαινα με το απλό 9t για να γλιτώσω και χρήματα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Για όποιον τον ενδιαφέρουν τα 2 χρόνια εγγύηση και 128gb χωρητικότητα ή ακόμα αν είναι επιχειρηματίας και το πάρει με τιμολόγιο χωρίς μα και μου από τα skroutzoμαγαζα,

εδώ με 400€ μέχρι τις 21:00. Το έχει και σε άλλα χρώματα.

https://www.kotsovolos.gr/mobile-phones-gps/mobile-phones/smartphones/202384-xiaomi-mi-9t-pro-128gb-glacier-blue-dual-sim

Επεξ/σία από xristoslet
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καινουργιο κρουσμα απο σκρουτζομαγαζο..ειχα ρωτησει και μου ειχαν πει οτι εχουν το ευρωπαικο το καθαρο mi9t pro και λεω σουπερ..εχθες μπηκα και ειδα στην αναζητηση το φερανε και σε λευκο... ολεεεεεεεεεεεεεεε.. πηρα τωρα τηλεφωνο και σχεδον τσακωθηκα με εριστικο υπαλληλο που ενω δεν ξερει καν τις διαφορες και δεν καταλαβαινει καν τι του λεω απο μπαντες b20  800αρες μου απανταει.. δλδ θες να με βγαλεις τρελο δεν βλεπω τι γραφει το κουτι πανω? mi9t pro και λεει και global.ναι του λεω και το κινεζικο μπορει να φοραει global δεν λεει κατι αυτο. του λεω ξερεις ποια ειναι η διαφορα αναμεσα σε b20 και mi9t pro? για πες μου μου λεει. του εξηγω και για κεραιες και σηματα κτλ και η απαντηση ηταν να το βρω απο αλλου.. τι του λες?

p.s αν επιτρεπεται να γραψω το μαγαζι μου λετε παιδια γιατι την προηγουμενη φορα μου στελνατε pm και δεν πολυ μπαινω

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

10 λεπτά πριν, sharkoulis είπε

καινουργιο κρουσμα απο σκρουτζομαγαζο..ειχα ρωτησει και μου ειχαν πει οτι εχουν το ευρωπαικο το καθαρο mi9t pro και λεω σουπερ..εχθες μπηκα και ειδα στην αναζητηση το φερανε και σε λευκο... ολεεεεεεεεεεεεεεε.. πηρα τωρα τηλεφωνο και σχεδον τσακωθηκα με εριστικο υπαλληλο που ενω δεν ξερει καν τις διαφορες και δεν καταλαβαινει καν τι του λεω απο μπαντες b20  800αρες μου απανταει.. δλδ θες να με βγαλεις τρελο δεν βλεπω τι γραφει το κουτι πανω? mi9t pro και λεει και global.ναι του λεω και το κινεζικο μπορει να φοραει global δεν λεει κατι αυτο. του λεω ξερεις ποια ειναι η διαφορα αναμεσα σε b20 και mi9t pro? για πες μου μου λεει. του εξηγω και για κεραιες και σηματα κτλ και η απαντηση ηταν να το βρω απο αλλου.. τι του λες?

p.s αν επιτρεπεται να γραψω το μαγαζι μου λετε παιδια γιατι την προηγουμενη φορα μου στελνατε pm και δεν πολυ μπαινω

Κοίτα, καλά σου είπε γιατί το mi 9T pro υποστηρίζει band 20 το Κ20 pro είναι που δεν υποστηρίζει... 

Επίσης το Κ20 δεν βγαίνει σε global. 

  • Sad 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, LIGHT1NG είπε

Κοίτα, καλά σου είπε γιατί το mi 9T pro υποστηρίζει band 20 το Κ20 pro είναι που δεν υποστηρίζει... 

Επίσης το Κ20 δεν βγαίνει σε global. 

Ναι φιλε αυτο λεω κ εγω.. Πουλαει το μαγαζι mi 9t pro σε λευκο.. Λευκο δεν υπαρχει.. Μονο το k20 βγαινει

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...