Προς το περιεχόμενο

Μεταχειρισμένο μέχρι 3000-3500 ευρώ


gkr41

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Είμαι στα πρώιμα βήματα αναζήτησης μεταχειρισμένου αυτοκινήτου, με το μπάτζετ προς το παρόν είναι στα 3-3,5 χιλιάρικα. Θέλω κάτι μεγαλύτερο από supermini, 2000-2006 περίπου, κατά προτίμηση Ευρώπη. Επιδόσεις αδιάφορες (οκ, να μη σέρνεται κιόλας). 

Προσπαθώ να βρω τη χρυσή τομή εμφάνισης, άνεσης και κόστους συντήρησης-αξιοπιστίας. Μια πρόχειρη λίστα προτίμησης μέχρι τώρα:

Peugeot 307

Toyota Corolla (hatchback)

Renault Megane II (hatchbak)

Punto/Grande Punto

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δες και το Opel Astra h ειδικά τις πρώτες σειρές έως και το 2005 . Ελάχιστα προβλήματα έως τίποτα  παίρνει άνετα και υγραέριο. Θα το βρεις στα λεφτά που δίνεις  . 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πρόσφατα πήρα 1 mazda 6 στις 3000.

Σε αυτά τα χρήματα να υπολογίσεις και ~400-450 για πλήρες Service και μάζεμα τα.

Για το Opel Astra H συμφωνώ αλλά να ξέρεις το 1400 καίει λίγο λόγω βάρους καροτσας. Δουλεύει καλά και με το γκάζι το συγκεκριμένο

Corolla με το vvti κινητήρα 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχω corolla αγορασμενο καινούριο το 2005, πέρα από τα τυπικά service δεν μου έχει βγάλει τίποτα σε βλάβες εκτός από μια λάμπα πορείας που μου έκαψε φέτος 😂. Βέβαια δεν είμαι και το καλύτερο παράδειγμα μιας και έχω μόλις 79.000 χιλιόμετρα, ο γαμπρός όμως πολύ καλού μου φίλου με αυτοκίνητο ακριβώς ίδιο με το δικό μου, έχει τερματίσει το κοντέρ εδώ και κάτι χρόνια στα 999.999 χιλιόμετρα και πέρα από δίσκο πλατό/αναλώσιμα κάπου στις 500-600κ χιλιόμετρα άρχισε να του τσιμπάει και λάδια. Όλα αυτά με τον ίδιο κινητήρα χωρίς να έχει κάνει κάποια επισκευή.

 

Screenshot_2019-10-12-01-37-33-910_com.android.chrome-01.jpeg.abd5e148fa7e2d0a20edda50f6a68100.jpeg

  • Like 1
  • Thanks 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

22 λεπτά πριν, jimzak είπε

Έχω corolla αγορασμενο καινούριο το 2005, πέρα από τα τυπικά service δεν μου έχει βγάλει τίποτα σε βλάβες εκτός από μια λάμπα πορείας που μου έκαψε φέτος 😂. Βέβαια δεν είμαι και το καλύτερο παράδειγμα μιας και έχω μόλις 79.000 χιλιόμετρα, ο γαμπρός όμως πολύ καλού μου φίλου με αυτοκίνητο ακριβώς ίδιο με το δικό μου, έχει τερματίσει το κοντέρ εδώ και κάτι χρόνια στα 999.999 χιλιόμετρα και πέρα από δίσκο πλατό/αναλώσιμα κάπου στις 500-600κ χιλιόμετρα άρχισε να του τσιμπάει και λάδια. Όλα αυτά με τον ίδιο κινητήρα χωρίς να έχει κάνει κάποια επισκευή.

Screenshot_2019-10-12-01-37-33-910_com.android.chrome-01.jpeg.abd5e148fa7e2d0a20edda50f6a68100.jpeg

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...