Προς το περιεχόμενο

Εγκατάσταση FTTH


Προτεινόμενες αναρτήσεις

ρε παιδιά να ρωτήσω γιατί μου έχει έρθει το μνμ από το sfbb για το κουπόνι επιδότησης στην διεύθυνση μου. Τώρα προσπαθώ μέσα από το site της cosmote να βρω πως γίνετε αίτηση για να πάρω την γραμμή αλλά δεν βγάζω άκρη?

Γίνετε μέσω internet η μόνο μέσω υποκαταστήματος?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 2,6k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

6 ώρες πριν, chek2fire είπε

ρε παιδιά να ρωτήσω γιατί μου έχει έρθει το μνμ από το sfbb για το κουπόνι επιδότησης στην διεύθυνση μου. Τώρα προσπαθώ μέσα από το site της cosmote να βρω πως γίνετε αίτηση για να πάρω την γραμμή αλλά δεν βγάζω άκρη?

Γίνετε μέσω internet η μόνο μέσω υποκαταστήματος?

Έχεις το κουπόνι δηλαδή;

Μέσα στο site του sfbb έχει τα καταστήματα που μπορείς να απευθυνθείς και υποστηρίζουν τη συγκεκριμένη δράση. Δεν έχω καταλάβει αν μπορείς να περάσεις από οποιοδήποτε κατάστημα και όχι μόνο σε αυτά που αναγράφονται στο sfbb.
Εγώ πάντως το έκανα τηλεφωνικά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators
3 ώρες πριν, -WISE- είπε

Έχεις το κουπόνι δηλαδή;

Μέσα στο site του sfbb έχει τα καταστήματα που μπορείς να απευθυνθείς και υποστηρίζουν τη συγκεκριμένη δράση. Δεν έχω καταλάβει αν μπορείς να περάσεις από οποιοδήποτε κατάστημα και όχι μόνο σε αυτά που αναγράφονται στο sfbb.
Εγώ πάντως το έκανα τηλεφωνικά.

 

10 ώρες πριν, chek2fire είπε

ρε παιδιά να ρωτήσω γιατί μου έχει έρθει το μνμ από το sfbb για το κουπόνι επιδότησης στην διεύθυνση μου. Τώρα προσπαθώ μέσα από το site της cosmote να βρω πως γίνετε αίτηση για να πάρω την γραμμή αλλά δεν βγάζω άκρη?

Γίνετε μέσω internet η μόνο μέσω υποκαταστήματος?

Eγω εβγαλα το κουπονι και με πηραν μετα απο 2-3 μερες τηλεφωνο , μπορει να ηταν τυχαιο δεν ξερω παντως

οπως και να εχει ειτε καλεσε στην εταιρια σου και πες τους οτι ξες εχω κουπονι θελω να κανω αιτηση η περνα απο καταστημα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Σήμερα έστειλα και τις υπογεγραμμένες αιτήσεις. Άντε να δούμε πόσο θα μας πάρει. Ελπίζω το πολύ έναν μήνα.

Επεξ/σία από -WISE-
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 7/8/2021 στις 10:29 ΠΜ, Q-Taxys είπε

Ναι, αυτή είναι η τιμή. 23,90€. Απλώς και μέσα από το site της Cosmote αν πήγαινες από άλλη σελίδα είχε την ίδια λανθασμένη τιμή για το ίδιο ακριβώς πρόγραμμα. Μικρό το κακό, ήταν αρκετά εξυπηρετικοί στο 13888.

Έκανα το βήμα κι εγώ μια που το έφεραν ήδη στην πολυκατοικία μου. Κερδίζω καθόλου χρόνο στην διαδικασία;

Μια χαρά είστε με τα 23,90€, εγώ όταν το έκανα είχε 28,50€ (ή 29€), και αυτή η τιμή θα παραμείνει για 2 χρόνια. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Την νεα τιμη 23,90€  με την εκπτωση απο το κουπουνι δεν γινεται σε ολους τους συνδρομητες της cosmote.Εχω  καλεσει αρκετες φορες για να γινει το συμβόλαιο για οπτικη ινα 100 mbps και μου δίνουν την   τιμη 28,9€ με την έκπτωση απο το κουπουνι  και  αναφερουν πως αυτη η τιμη δεν  γινεται σε κανεναν απο τους συνδρομητες της cosmote .

Επεξ/σία από dionisis241
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εμενα μου ειπανε οτι ολη η διαδικασια θα παρει ως 2 μηνες ,πρωτα θα ρθει εργολαβος μετα τεχνικος καπου 4 επισκεψεις.

16/8 την εκανα την αιτηση υστερα απο προτροπη τους και περιμενω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

28 λεπτά πριν, Q-Taxys είπε

Σε μένα τοποθετήθηκε 20 ημέρες μετά την αίτηση (υπήρχε ήδη στην πολυκατοικία). Τώρα θα περιμένω ΟΤΕ, γι' αυτό και ρώτησα.

Η τοποθέτηση που λες, τι αφορά; Αφού στην πολυκατοικία υπάρχει εγκατάσταση δεν αρκεί απλά να περάσει ο τεχνικός του ΟΤΕ να βάλει το κουτάκι μέσα στο σπίτι; Ή χρειάζεται κάτι άλλο πριν;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 minutes ago, -WISE- said:

Η τοποθέτηση που λες, τι αφορά; Αφού στην πολυκατοικία υπάρχει εγκατάσταση δεν αρκεί απλά να περάσει ο τεχνικός του ΟΤΕ να βάλει το κουτάκι μέσα στο σπίτι; Ή χρειάζεται κάτι άλλο πριν;

Η τοποθετηση, αφορα τον τερματισμο της οπτικης απο το Floor Box του οροφου εως το διαμερισμα…

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 λεπτά πριν, -WISE- είπε

Η τοποθέτηση που λες, τι αφορά; Αφού στην πολυκατοικία υπάρχει εγκατάσταση δεν αρκεί απλά να περάσει ο τεχνικός του ΟΤΕ να βάλει το κουτάκι μέσα στο σπίτι; Ή χρειάζεται κάτι άλλο πριν;

Η τοποθέτηση γίνεται από τον εξωτερικό συνεργάτη. Η ίνα πρέπει να έρθει από το κουτάκι που έχει μπει στον όροφο μέσα στο σπίτι σου. Ο ΟΤΕ έρχεται κατόπιν (δεν ξέρω σε πόσο καιρό) με τον εξοπλισμό για να ολοκληρωθεί η διαδικασία.

Σε μένα δεν έγινε στάδιο "αυτοψίας" που έχω διαβάσει. Απλώς ήρθε ο τεχνικός, είδαμε μαζί ποιος ήταν ο πιο εύκολος τρόπος (απόσταση, εμφάνιση και τρυπήματα) και το πέρασε.

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

τώρα μου ήρθε μήνυμα να τους στείλω το κουπόνι αφού τους είχα ήδη στείλει όλα τα έγγραφα συν ότι τους είχα πει τον αριθμό του κουπονιού στην επικοινωνία που είχαμε μέσω τηλεφώνου. 

Εστειλα το email όπως το είχε στείλει η δράση καθώς δεν μπορώ να βρω κάπου εκτός από τον αριθμό να υπάρχει εκτυπωμένο κουπόνι η τίποτα άλλο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...