Προς το περιεχόμενο

Εγκατάσταση FTTH


Προτεινόμενες αναρτήσεις

4 ώρες πριν, aenaos15 είπε

Γιατι με 29 ;;;;

Στα 24 εχει παει , αυξηθηκε το ποσοστό επιδοτησης μου ειπαν και 24 ηρθε και ο πρωτος λογαριασμος.

Έχεις κάποιο link για αυτό; Γιατί στο site του sfbb για OTE 100ρα FTTH η τιμή είναι ακόμα στα 28.90. Δε σε αμφισβητω, εξαλλου σου ηρθε 24 ο πρώτος λογαριασμός, απλά για να το δω να το έχω σιγουρό. Αμα είναι έτσι να πάω σε 200ρα τότε, αν μπορεί να γίνει αλλαγή τώρα βέβαια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 2,6k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
2 ώρες πριν, metalmike είπε

Έχεις κάποιο link για αυτό; Γιατί στο site του sfbb για OTE 100ρα FTTH η τιμή είναι ακόμα στα 28.90. Δε σε αμφισβητω, εξαλλου σου ηρθε 24 ο πρώτος λογαριασμός, απλά για να το δω να το έχω σιγουρό. Αμα είναι έτσι να πάω σε 200ρα τότε, αν μπορεί να γίνει αλλαγή τώρα βέβαια.

Link δεν εχω αλλα αν θελεις σου στελνω σε pm το λογαριασμο μου. 

Για cosmote μιλω , δεν ξερω για τις αλλες εταιρειες.

Επεξ/σία από aenaos15
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 λεπτά πριν, aenaos15 είπε

Link δεν εχω αλλα αν θελεις σου στελνω σε pm το λογαριασμο μου. 

Για cosmote μιλω , δεν ξερω για τις αλλες εταιρειες.

Με cosmote που μίλησα την προηγούμενη βδομάδα μου είπαν 28,90€ συν 2€ για την εγκατάσταση.
Το ίδιο γράφει και στο sfbb. Τους είπες κάτι εσύ ή από μόνοι τους;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators
9 hours ago, aenaos15 said:

Γιατι με 29 ;;;;

Στα 24 εχει παει , αυξηθηκε το ποσοστό επιδοτησης μου ειπαν και 24 ηρθε και ο πρωτος λογαριασμος.

Δεν αυξήθηκε το ποσοστό της επιδότησης, απλά η Cosmote χρεώνει αρχικό ποσό για την FTTH όσο χρεώνει και για την VDSL, σε αντίθεση με τους άλλους 2 παρόχους που βάζουν καπέλο.

Οπότε με αρχική τιμή τα 36.9 - 13 ευρώ επιδότηση πάει 23.9.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

19 ώρες πριν, Thresh είπε

Δεν αυξήθηκε το ποσοστό της επιδότησης, απλά η Cosmote χρεώνει αρχικό ποσό για την FTTH όσο χρεώνει και για την VDSL, σε αντίθεση με τους άλλους 2 παρόχους που βάζουν καπέλο.

Οπότε με αρχική τιμή τα 36.9 - 13 ευρώ επιδότηση πάει 23.9.

 

Πως γίνεται να είναι 24€;

Και στις 2 φωτο δείχνει για 29€. Το ίδιο μου είπαν και στο τηλ.

Τι να τους πω για να με πάνε στα 24€;

Έκανα την αίτηση την προηγούμενη βδομάδα οπότε ίσως προλαβαίνω να τους πάρω για να το αλλάξουν.

image.png.96ae0b45b2c7f53a97f07aeb36f041d2.png

 

image.png.17cda2047f6c46951448f3396edc9379.png

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators
Just now, alxnt said:

Πως γίνεται να είναι 24€;

Παίζει να μην γίνεται σε όλους, έχουν σκάσει πάντως screenshots από συμβόλαια που γράφουν 23.90 μετά την επιδότηση.

11 minutes ago, alxnt said:

Τι να τους πω για να με πάνε στα 24€;

Καλό ερώτημα, δυστυχώς δεν γνωρίζω. :(

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

29 λεπτά πριν, Thresh είπε

Παίζει να μην γίνεται σε όλους, έχουν σκάσει πάντως screenshots από συμβόλαια που γράφουν 23.90 μετά την επιδότηση.

Καλό ερώτημα, δυστυχώς δεν γνωρίζω. :(

Μέχρι στιγμής δεν δίνεται το 36,90 σε FTTH.  Μπορεί κατ'εξαιρεση να έχει δωθεί σε συγκεκριμένη λίστα πελατών.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Στις 2/11/2021 στις 5:07 ΜΜ, Thresh είπε

Δεν αυξήθηκε το ποσοστό της επιδότησης, απλά η Cosmote χρεώνει αρχικό ποσό για την FTTH όσο χρεώνει και για την VDSL, σε αντίθεση με τους άλλους 2 παρόχους που βάζουν καπέλο.

Οπότε με αρχική τιμή τα 36.9 - 13 ευρώ επιδότηση πάει 23.9.

 

image.png

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

On 03/11/2021 at 13:12, kallonos said:

Μέχρι στιγμής δεν δίνεται το 36,90 σε FTTH.  Μπορεί κατ'εξαιρεση να έχει δωθεί σε συγκεκριμένη λίστα πελατών.

Εμένα κανονικά μου το βγάζει για νέα γραμμή.image.png.85c8ac90510fa8763651ec642535d1e8.png

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτό με την τιμή είναι μυστήριο και για εμένα. Το συμβόλαιό μου με τη wind έλεγε 29Ε το μήνα. Για κάποιο λόγο όμως εγώ κάθε μήνα πληρώνω 23,99Ε! Όχι ότι με χαλάει δηλαδή...

Μήπως έχουν μειωθεί τίποτα φόροι???

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε παιδια αυτο το πριζακι των οπτικων ινων ποτε θα ερθει? Εχουν τελειωσει οι εγκαταστασεις στο σπιτι μεσα και εξω . Εχει ερθει τεχνικος στο σπιτι μετρησε τα δικα του ολα καλα. Εμεινε αυτο το πριζακι να φερει. Ξερετε ποσο καιρο παιρνει?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 λεπτά πριν, fogeo933 είπε

Ρε παιδια αυτο το πριζακι των οπτικων ινων ποτε θα ερθει? Εχουν τελειωσει οι εγκαταστασεις στο σπιτι μεσα και εξω . Εχει ερθει τεχνικος στο σπιτι μετρησε τα δικα του ολα καλα. Εμεινε αυτο το πριζακι να φερει. Ξερετε ποσο καιρο παιρνει?

σε μένα οι τεχνικοί που έκαναν όλη την εγκατάσταση έβαλαν και το πριζάκι της οπτικής . Δλδ σου πέρασαν καλώδιο μέσα και εκεί που τελειώνει δεν σου έχουν βάλει το πριζάκι? 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, chek2fire είπε

σε μένα οι τεχνικοί που έκαναν όλη την εγκατάσταση έβαλαν και το πριζάκι της οπτικής . Δλδ σου πέρασαν καλώδιο μέσα και εκεί που τελειώνει δεν σου έχουν βάλει το πριζάκι? 

Aυτο το εβαλαν περιμενω αυτο που συνδεεται στο ρουτερ ... πως λεγεται το εχω ξεχασει

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, fogeo933 είπε

Aυτο το εβαλαν περιμενω αυτο που συνδεεται στο ρουτερ ... πως λεγεται το εχω ξεχασει

περιμένεις δλδ τον τεχνικό να σου κάνει την ενεργοποίηση και να σου βάλει το router. 

Aυτό κάνει καιρό. Σε μένα έκανε 3 βδομάδες να έρθει ο τεχνικός του ote

  • Thanks 1
  • Sad 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Να ρωτήσω και εγώ παιδάκια. Το κουπόνι πότε το δίνουμε; Μαζί με την αίτηση; Σκέφτομαι να κανω καινουρια γραμμή στο σπιτι που αγοράσαμε (και να μην μεταφέρω την υπάρχουσα) για να κερδίσουμε τους μήνες της εγκατάστασης μιας και στο σπιτι θα παμε τέλη Γενάρη - αρχές Φλεβάρη. Στο ραντεβού για την αυτοψία πρέπει να ειμαι και εγώ υποχρεωτικά; Γιατι ο διαχειριστής δεν εχει μεν προβλημα λεει μιας και ειναι συνταξιούχος οπότε είναι διαθέσιμος 24/7, εγώ πρεπει να κανω ματσακονιά στην δουλειά μιας και δεν έχω άλλη άδεια. Αν παει η αραββωνιαστικιά μου αντι για εμένα λογικά δε θα υπάρχει πρόβλημα....

Επεξ/σία από wesker
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...