Προς το περιεχόμενο
Εγκατάσταση - fiber to the home

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Παιδια καλησπέρα.. πέρασαν σχεδόν 2 μηνες απο τοτε που έγινε όλη η εγκατάσταση στην πολυκατοικία και στο σπιτι της οπτικής ίνας.  Έχουν βάλει και το πριζακι στον τοίχο.  Τωρα τί μένει ακριβώς να κάνουν?  Γιατί είμαι σε αναμονή τους έχω πάει 10 τηλέφωνα και μου λένε έχουμε προωθήσει το αίτημα σας . Περιμένω δηλαδη μονο τον μετατροπεα της οπτικής ίνας σε lan. Καθυστερούν τόσο πολύ? Cosmote εχω

Επεξ/σία από fogeo933
Σύνδεσμος στην ανάρτηση
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες
  • Απαντήσεις 544
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοφιλή Μηνύματα

απλα το λεω μηπως χτυπηθει απο τιποτα ακυρο. με καθε σεβασμο. το να βαλεις ενα κουτακι σε καθε οροφο και ενα σωληνα γιατι ολα περνανε απο ενα σωληνα δεν ειναι πολεοδοκιμο εγκλημα. β.τ

💥

Ναι. Έτσι ακριβώς έγινε και στη δική μου πολυκατοικία.

Δημοσιευμένες Εικόνες

7 ώρες πριν, fogeo933 είπε

Παιδια καλησπέρα.. πέρασαν σχεδόν 2 μηνες απο τοτε που έγινε όλη η εγκατάσταση στην πολυκατοικία και στο σπιτι της οπτικής ίνας.  Έχουν βάλει και το πριζακι στον τοίχο.  Τωρα τί μένει ακριβώς να κάνουν?  Γιατί είμαι σε αναμονή τους έχω πάει 10 τηλέφωνα και μου λένε έχουμε προωθήσει το αίτημα σας . Περιμένω δηλαδη μονο τον μετατροπεα της οπτικής ίνας σε lan. Καθυστερούν τόσο πολύ? Cosmote εχω

Ναι, και έμενα αργήσανε έρπει να Έχει πέσει δουλεία 

• Confused 1
Σύνδεσμος στην ανάρτηση
11 ώρες πριν, fogeo933 είπε

δεν είναι κανένας μετατροπέας απλά πρέπει να βρεθεί ελεύθερος κάποιος του ote ώστε να έρθει σπίτι να κάνει την ενεργοποίηση και να σου βάλει και το router και αυτός της οπτικής το router που δεν του παίρνει ούτε 10 λεπτά. 

Σε μένα σκέψου κάναν 4 βδομάδες  περίπου και σε περίοδο που λόγο καλοκαιριού δεν πρέπει να είχαν και πολλές αιτήσεις 

• Thanks 1
Σύνδεσμος στην ανάρτηση
13 ώρες πριν, chek2fire είπε

δεν είναι κανένας μετατροπέας απλά πρέπει να βρεθεί ελεύθερος κάποιος του ote ώστε να έρθει σπίτι να κάνει την ενεργοποίηση και να σου βάλει και το router και αυτός της οπτικής το router που δεν του παίρνει ούτε 10 λεπτά. 

Σε μένα σκέψου κάναν 4 βδομάδες  περίπου και σε περίοδο που λόγο καλοκαιριού δεν πρέπει να είχαν και πολλές αιτήσεις 

Δεν είναι αυτό. Αν πέσει το ραντεβού στο σύστημα σε ενημερώνουν κατευθείαν. 

Το πρόβλημα είναι ότι όταν στείλει ο εργολάβος τις φωτογραφίες και τις μετρήσεις, καθυστερούν να κάνουν την ολοκλήρωση για να συνεχίσει η παραγγελία και να βγει το ραντεβού. 

Γι'αυτό και στην εξυπηρέτηση δεν σου λένε ακριβής ημερομηνία διότι δεν έχουν τη δυνατότητα να σου κλείσουν ραντεβού 

Σύνδεσμος στην ανάρτηση

Σε μένα (Πάτρα) η όλη διαδικασία κράτησε 20 μέρες. Τετάρτη 3/11 αίτηση, voucher, συμβάσεις κλπ, σε 3 μέρες ήρθαν από Ζεύξις για εγκατάστασης καλωδίωσης, μια βδομάδα μετά ήρθε το ρουτεράκι κι άλλη μια βδομάδα μετά στις 23/11 ήρθε ο τεχνικός της Cosmote για τη σύνδεση. Το απαράδεκτο στην όλη διαδικασία βέβαια είναι ότι ενώ από τη Ζεύξις με πήραν τηλέφωνο και κλείσαμε ραντεβού, η Cosmote αποφάσισε μόνη της ποια μέρα θα στείλει τεχνικό και μάλιστα με ασαφές χρονικό πλάνο, άσχετα αν εμένα με βόλευε ή όχι

Σύνδεσμος στην ανάρτηση

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Εγγραφείτε για έναν νέο λογαριασμό

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

• Δημιουργία νέου...

Με την περιήγησή σας στο insomnia.gr, αποδέχεστε τη χρήση cookies που ενισχύουν σημαντικά την εμπειρία χρήσης.