Προς το περιεχόμενο

Streaming στην smart tv μεσω υπολογιστη


noobogadgetakias

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Καλησπερα σε ολους.εχω μια smart tv samsung 55".απο την ημερα που την συνδεσα στο ρουτερ επανω οταν παω στον υπολογιστη στο μενου οι συσκευες μου την βλεπω εκει.και ρωταω εγω τωρα.εφοσον την βλεπω μπορω και να προβαλω καποια ταινια που εχω στον υπολογιστη μου μεσω καποιου προγραμματος;;οπως οταν ας πουμε απο το κινητο μου μεσω του youtube εχω την επιλογη να στειλω την εικονα στην τηλεοραση.τι χρειαζεται να κανω ;

Επεξ/σία από noobogadgetakias
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μπορεις μεσω windows 10 και windows media player να  streamαρεις αλλα χωρις υποτιτλους.

Κανονικα μπορει και ο Vlc αλλα δεν το καταφερα στην samsung smart tv μου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δοκιμασε το Serviio για να κανεις streaming, μπορεις να το ρυθμισεις να παιζει και τους υποτιτλους με transcode απο τις ρυθμισεις του προγραμματος.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

μολις κατεβασσα το προγραμμα αυτο και το εστησα βαση των οδηγιων που βρηκα στο google και μπηκα οπως επρεπε στο serviio media browser αλλα την ταινια μου την δειχνει μονο στον browser.μπορει να κανω κατι λαθος βεβαια...υπαρχει αναλυτικος οδηγος?θα το εκτιμουσα

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλημέρα σε όλους.αφού κατάφερα λόγω δουλειάς και μπόρεσα να ασχοληθώ λίγο με το πρόγραμμα αυτό έβαλα και ταινία να παίζει στην τηλεόραση που έχω στο σαλόνι δεν έχω καταφέρει ακόμα να παίξω τους υποτίτλους της ταινίας η της σειράς που προβάλω.κάποια μικρή βοήθεια;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 29/10/2019 στις 8:55 ΠΜ, noobogadgetakias είπε

Καλημέρα σε όλους.αφού κατάφερα λόγω δουλειάς και μπόρεσα να ασχοληθώ λίγο με το πρόγραμμα αυτό έβαλα και ταινία να παίζει στην τηλεόραση που έχω στο σαλόνι δεν έχω καταφέρει ακόμα να παίξω τους υποτίτλους της ταινίας η της σειράς που προβάλω.κάποια μικρή βοήθεια;

Το δοκίμασα κι εγώ και στους υπότιτλους αντί για ελληνικά μου έβγαζε Ισπανικά ή Πορτογαλέζικα. Είναι και δοκιμαστική έκδοση 14 ημερών οπότε έφυγε με συνοπτικές διαδικασίες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σήμερα ανακάλυψα πως υπάρχει κι ενσωματωμένος media server στα windows 10.

Στην Αναζήτηση "Πίνακας Ελέγχου" ---> "Κέντρο δικτύου και κοινής χρήσης" ---> "Επιλογές ροής πολυμέσων".

Με τους υπότιτλους πάλι έχω θέμα όμως, δεν εμφανίζονται καθόλου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, frapes87 είπε

Πάντως και το plex που χρησιμοποιώ προσωπικά κάνει καλή δουλειά

Στο plex κατέληξα κι εγώ.

Δοκίμασα τον ενσωματωμένο των windows, δοκίμασα τον universal media server, δοκίμασα και 2 εφαρμογές της Samsung (λόγω τηλεόρασης)  και τζίφος.

Οι λύσεις της Samsung δε λειτουργούν καθόλου, τρομάρα τους.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να σας ενημερωσω , αν εχετε στην TV σας την εφαρμογη EMBY , δοκιμαστε την εναντι του plex.

Ιδια φιλοσοφια αλλα πολυ καλυτερη διαχειρηση πορων , λογαριασμων , plugins

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

12 ώρες πριν, alexakos89 είπε

Να σας ενημερωσω , αν εχετε στην TV σας την εφαρμογη EMBY , δοκιμαστε την εναντι του plex.

Ιδια φιλοσοφια αλλα πολυ καλυτερη διαχειρηση πορων , λογαριασμων , plugins

Ελληνικούς υπότιτλους παίζει σωστά;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, Doubt είπε

Ελληνικούς υπότιτλους παίζει σωστά;

Ε ναι ρε εσυ. Για να στο λέω. 
Τα πάντα παίζει και είναι πολύ παραμετροποίησμο 

οτι θες ρωτά. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...