Προς το περιεχόμενο

iPhone 8 διάρκεια μπαταρίας


mobile_32

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπερα, έχω το iPhone 8, στο οποίο ξαφνικά άρχισε να μειώνεται η διάρκεια τις μπαταρίας. Το κινητο το έχω 10 μήνες, είναι σε άριστη κατάσταση, έχω κλειστό το 4g και το gps και έχει πολύ λίγες εφαρμογές.

υγεια μπαταρίας στο 97%.

Αρχικα έδειχνε ότι την μπαταρία την κατανάλωνε όλη το safari. Μετά από λίγες ημέρες άρχισε να καταναλώνεται η μπαταρία και κατά τη διάρκεια της νύχτας όταν ήταν στην αναμονή και με κλειστό το WiFi.

Άνοιξα case στην apple μέσω της τηλεφωνικής εξυπηρέτησης. Έκανα αναβάθμιση στο τελευταίο iOS. Στην αναμονή βελτιώθηκε αλλά πάλι καταναλώνεται η μπαταρία αρκετά και στο safari αλλά πλέον και στην ομιλία.

Μετά από την αναβάθμιση του λογισμικού η υγεία της μπαταρίας έπεσε στο 96% (!).

Πήγα στο επίσημο service και μου πρότειναν να κανω ένα hard reset και να το δω τη συμπεριφορά θα έχει από εκεί και πέρα.

 

το κινητο είναι σε άριστη κατάσταση και πολύ προσεγμένο, αν δεν είναι θέμα μπαταρίας και γίνει αλλαγή δεν θα ήθελα να πάρω refurbished συσκευή καθώς στο παρελθόν που έτυχε κάτι ανάλογο η refurbished συσκευή οπτικά ήταν άριστη αλλά αναγκαστικά μετά από 1-2 μήνες να αλλάξω μπαταρία. 

 

Καμια λύση ? 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κανε επαναφορά μέσω iTunes και μην επαναφέρεις το backup. Αν δεν φτιάξει και με αυτό, δοκίμασε να κλείσεις ανανέωση εφαρμογών στο υπόβαθρο, email να έρχονται με push, τοποθεσία εφαρμογών που δεν χρησιμοποιείς! 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλημερα

Ειχα το ίδιο πρόβλημα στο x. Η λύση που βρήκα εγώ είναι η εξής:

Συνδεεις τη συσκευή με iTunes. Κανείς εξαγωγή λογισμικού και πάλι εισαγωγή από την αρχή.

Μετα το ξεκινάς σαν νέα συσκευή.

Δες το και πες μου.

εμενα μέσα στο βράδυ μου κατανάλωνε 15% ενώ κατανάλωνε 4%.

Ευχαριστω.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, MarioAna είπε

Καλημερα

Ειχα το ίδιο πρόβλημα στο x. Η λύση που βρήκα εγώ είναι η εξής:

Συνδεεις τη συσκευή με iTunes. Κανείς εξαγωγή λογισμικού και πάλι εισαγωγή από την αρχή.

Μετα το ξεκινάς σαν νέα συσκευή.

Δες το και πες μου.

εμενα μέσα στο βράδυ μου κατανάλωνε 15% ενώ κατανάλωνε 4%.

Ευχαριστω.

Καλημερα φιλε μ και εγω εχω το ιδιο με το iPhone X δυο χρονων κινητο. Δεν βγαζω την μερα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Καλημερα

Δοκιμασε αυτό που έγραψα πιο πάνω και πες μου.
Απλως  κάνε πρώτα και ένα σώσιμο αρχείων!

ευχαριστω

Επεξ/σία από MarioAna
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

15 ώρες πριν, MarioAna είπε

Καλημερα

Ειχα το ίδιο πρόβλημα στο x. Η λύση που βρήκα εγώ είναι η εξής:

Συνδεεις τη συσκευή με iTunes. Κανείς εξαγωγή λογισμικού και πάλι εισαγωγή από την αρχή.

Μετα το ξεκινάς σαν νέα συσκευή.

Δες το και πες μου.

εμενα μέσα στο βράδυ μου κατανάλωνε 15% ενώ κατανάλωνε 4%.

Ευχαριστω.

Το έκανα και δεν είδα τρομερή βελτίωση...πχ με 100% φορτισμένη μπαταρία και 9 λεπτά ομιλίας, κανονική  κλήση, μειώθηκε στο 98%.

Από εχθές στην 8:30 το βράδυ, που έκανα το hard reset από iTunes, μέχρι τώρα που είναι 23:00 έχει πέσει στο 47% η μπαταρία και χρήση νορμαλ. Μόνο δυο εφαρμογές έχω επάνω το Gmail και το Viber...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Με το health όμως σου λέει πόσα χλμ έχεις διανύσει και άλλα πολλά

Οπότε εγώ τη χρησιμοποιώ αρκετά για να μου δείχνει πόσα κάνω. Δε νομίζω πως μπορείς να το δεις στο find me αυτό.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το έδωσα σε επίσημο επισκευαστικό κέντρο για να κάνουν έλεγχο αφού έτσι και αλλιώς είναι εντός εγγύησης, ειδικότερα είναι και στο πρώτο χρόνο εγγύησης ....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...