Προς το περιεχόμενο

Απενεργοποίηση λογαριασμού eurobank


thelocal

Προτεινόμενες αναρτήσεις

33 λεπτά πριν, Inuyasha είπε

Λεει οτι ο λογαριασμος δεν ειναι συνδεμενος στην καρτα τον ενοχλει απλα που το βλεπει μεσα στο ebanking , εγω τουλαχιστον δεν βλεπω αφαιρεση (η εστω αποκρυψη ) καποιου λογαριασμου μεσα στο ebanking της eurobank

Δεν είναι συνδεδεμένος, αλλά εμφανίζεται στο atm. Πρόκειται για κάποιο bug του συστήματος, αν δεν φαίνεται και στο e-banking στο αντίστοιχο πεδίο με το σκρίνσοτ που παράθεσα. Αυτό ενδεχομένως να λυθεί και με τηλεφωνική επικοινωνία.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στο atm εμφανίζονται πάντα οι λογαριασμοι ακόμα και αν δεν είναι συνδεδεμένοι.

Για την ώρα όχι, δεν μπορείς να κρύψεις τον λογαριασμό από το e banking όπως γίνεται σε άλλες τράπεζες. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λίγο άσχετο αλλά σας αρέσει το καινούργιο σάιτ της Eurobank?

Σας φαίνεται να είναι σε κάτι καλύτερο από το προηγούμενο?

Προσωπικά το βρίσκω χάλια και δύσχρηστο και δυστυχώς το ίδιο χάλια έγιναν και της Alpha και της Εθνικής.

Υποτίθεται τα  άλλαξαν για καλύτερα αλλά....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, SB_1957 είπε

Λίγο άσχετο αλλά σας αρέσει το καινούργιο σάιτ της Eurobank?

Σας φαίνεται να είναι σε κάτι καλύτερο από το προηγούμενο?

Προσωπικά το βρίσκω χάλια και δύσχρηστο και δυστυχώς το ίδιο χάλια έγιναν και της Alpha και της Εθνικής.

Υποτίθεται τα  άλλαξαν για καλύτερα αλλά....

Πριν από λίγο είδα και εγώ το νέο ebanking της Alpha. Μια χαρά μου φάνηκε εμένα. Νομίζω είναι θέμα συνήθειας. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

10 ώρες πριν, SB_1957 είπε

Λίγο άσχετο αλλά σας αρέσει το καινούργιο σάιτ της Eurobank?

Σας φαίνεται να είναι σε κάτι καλύτερο από το προηγούμενο?

Προσωπικά το βρίσκω χάλια και δύσχρηστο και δυστυχώς το ίδιο χάλια έγιναν και της Alpha και της Εθνικής.

Υποτίθεται τα  άλλαξαν για καλύτερα αλλά....

Κι εγω το παλιο προτιμουσα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δεν μπορεις να διαγραψεις τον λογαριασμο. εχω ακριβως το ιδιο προβλημα. Πηγα στην τραπεζα, εκλεισα κανονικα τον παλαιο λογαριασμο και ειχα εναν καινουργιο. Στο ebanking και στο ATM φαινονται και οι 2. Θα ζησεις με αυτο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Στις 13/10/2019 στις 11:31 ΠΜ, Inuyasha είπε

Το ebanking δεν έχει σχέση με την κάρτα

κοιτάει το σύστημα και ότι λογαριασμό βλέπει που είσαι μέσα το βγάζει σε μια λίστα

πιθανότατα μιλάτε για διαφορετικά πράγματα... το ebanking σου δειχνει οτι λογαριασμό έχεις στο ονομα σου, και δεν εχει καμια σχεση αν υπαρχει συνδεδεμενη κάρτα σε αυτόν ή οχι...

Στις 13/10/2019 στις 8:14 ΜΜ, christakos07 είπε

Δεν σου δίνει επιλογή αφαίρεσης από το μενού στο ebanking; Μιλάμε για bug συστήματος τότε.

δεν είναι Bug του συστήματος! ο μονος τροπος για να μην σου εμφανιζει ενα λογαριασμο στο ebanking ειναι να σταματήσεις να εισαι δικαιούχος (δηλαδή να τον κλείσεις στην προκειμένη περίπτωση)

μπηκα συνδικαιούχος σε λογαριασμό της μητέρας μου πριν λίγο καιρό και κάθε φορά που μπαίνω στο ebanking βλέπω και τα χρήματα της στο σύνολο μου χωρις να ειναι δικά μου... σε επικοινωνία με την τράπεζα, ενημερώθηκα πως ο μόνος τρόπος για να μην τα βλέπω είναι να βγω απο συνδικαιούχος του λογαριασμού...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

13 ώρες πριν, SB_1957 είπε

Λίγο άσχετο αλλά σας αρέσει το καινούργιο σάιτ της Eurobank?

Σας φαίνεται να είναι σε κάτι καλύτερο από το προηγούμενο?

Προσωπικά το βρίσκω χάλια και δύσχρηστο και δυστυχώς το ίδιο χάλια έγιναν και της Alpha και της Εθνικής.

Υποτίθεται τα  άλλαξαν για καλύτερα αλλά....

Προτιμούσα το παλιό, αλλά μου αρέσει στο καινούριο που έχει τις συχνές συναλλαγές σε μεγάλα εικονίδια, οπότε μπορώ να τα βρώ εύκολα από το κινητό.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 χρόνο αργότερα...

Καλή χρονιά

Ενημερωτικά μπορείς να κλείσεις τον λογαριασμό μέσα από το e banking μόνο από υπολογιστή και αφού πρώτα επιλέξεις να μην είναι συνδεδεμένος με την κάρτα και αφού δεν έχει υπόλοιπο. Το έκανα πριν λίγες ημέρες που είχα και εγώ ένα "αχρειστο" λογαριασμό

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...