Προς το περιεχόμενο

Αγορά νέου υπολογιστή


SkOuDoUfLiS

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπέρα και απο μένα παίδες. Ψάχνω να κάνω έναν καινούργιο υπολογιστή όπως θα δείτε και επειδή δεν έχω τόσο μεγάλη εμπειρία κάθε βοήθεια ειναι ευπρόσδεκτη.

•Ποσό που διαθέτουμε : ✓500-600

•Χρήση υπολογιστή : ✓gaming/video editing (πολύ χαλαρό για χόμπι)

•Σκληρός δίσκος: ✓ένας ssd είναι αρκετός έχω κρατήσει και τον παλιό δε νομίζω να υπάρχει πρόβλημα χωρητικότητας.

•Αν στη σύνθεση χρειαζόμαστε οθόνη? ✓Όχι, άλλα σκοπεύω στο μέλλον να  την αντικαταστήσω

•Αν στη σύνθεση χρειαζόμαστε και πληκτρολόγιο,ηχεία,ποντίκι? ✓Όχι

•Τοποθεσία στην οποία βρισκόμαστε ( για την επιλογή κατάλληλου καταστήματος). ✓Κομοτηνή

•Αν τα κομμάτια που θέλουμε να αγοράσουμε θέλουμε να είναι απο ένα κατάστημα ή επιθυμούμε την αγορά απο διαφορετικά καταστήματα? ✓Δε θα με πείραζε να είναι από διαφορετικά μαγαζιά

•Αν επιθυμούμε να συναρμολογηθεί το σύστημα στο κατάστημα(στην περίπτωση που δεν γνωρίζουμε πως να το συναρμολογήσουμε) ή το σύστημα θα στηθεί απο τον ενδιαφερόμενο?  ✓Θα στηθεί απο εμένα

•Αν επιθυμούμε λειτουργικό σύστημα και πιο. ✓Έχω λειτουργικό σύστημα δε χρειάζομαι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Από quickshop στα 630€ με ryzen 2700 και rx580, τα περισσότερα ετοιμοπαραδοτα.

Αν θες να ρίξεις το κόστος είτε βάζεις 240 ssd είτε τον 2600 αλλά για το video editing ο 2700 στα 167€ είναι κάτσε καλά. 

Αν δεν σε ενδιαφέρει τόσο το video υπάρχει η εναλλακτική να βάλεις 2600 και να αντικαταστήσεις την 4αρα 580 με την αντίστοιχη 8gb αν τη βρεις με διάφορα γύρω στο 30αρι max.

 

Screenshot_2019-10-13-15-51-47-086_com.android.chrome.png.e97fbb09689cd3dd9fe2297bb216e0f4.png

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...