Προς το περιεχόμενο

Το DxOMark ξεκινάει τις δοκιμές ήχου, αποκαλύπτoντας μια έκπληξη για το iPhone 11 Pro Max


voltmod

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Super Moderators

Περιέργο πάντως... Ενώ όλοι περιμένουν το score της κάμερας του νέου iphone, αυτοί πάνε και κάνουν audio test...

Είναι πολλά τα λεφτά Άρη??? :) 

  • Thanks 1
  • Sad 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 56
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοφιλείς Ημέρες

55 λεπτά πριν, Ntinaras είπε

φημες λενε οτι αν παρεις iphone μπορει να βρεις και γκομενα

Για γκόμενα δεν ξέρω... την ηρεμία σου πάντως την βρίσκεις σίγουρα!!!!

  • Like 4
  • Thanks 1
  • Confused 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Τεστ με ακουστικά και όχι ηχεία και μικρόφωνο... Εξ ου και τα αποτελέσματα της απόκρισης συχνότητας... Για ποια μπάσα μιλάμε; τα ανύπαρκτα;

Προς το παρόν εμένα δεν μ ενδιαφέρει ποιο έχει καλύτερο ήχο από τα ενσωματωμένα ηχεία (ηχεία να τα πει ο Θεός)

 

Όταν γίνουν τεστ με ακουστικά (σε DAC and Dolby ) τα ξαναλέμε. Περιμένω να δω τεστ ήχου με ακουστικά για LG για να δούμε ποιο είναι πρώτο.

Και ένα είναι σίγουρο ... χωρίς ποιοτικά ακουστικά και το Μate 20Χ θα ακούγετε μάπα... 

Επίσης ισχύει και το αντίθετο, ένα πολύ καλό ακουστικό μπορεί να αναβαθμίσει ανάλογα και το ήχο ενός κινητού. (προσέξτε το ανάλογα πριν πέσετε να με φάτε...)

Επεξ/σία από nhzt
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, dimosss είπε

Με αυτα ασχολουνται οι κατοχοι Android γιατι το να εχει το μηλο στην πλατη του κινητου δεν ειναι κριτηριο για την αγορα κινητου

Ουτε κριτήριο Για τοσο hate βεβαια (οχι απο εσενα)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, macboy είπε

Με αυτά ασχολούνται η κάτοχοι Android που το μόνο που κοιτάνε είναι τα νούμερα!!!

Επίσης οι κάτοχοι Android είναι και καλύτεροι στην ορθογραφία. 

 

Φιλικά 😏

  • Like 1
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για να δούμε. Έχω ένα 11 Pro και ένα Galaxy S10 και συνέχεια προσπαθώ να καταλάβω ποιο έχει πιο ποιοτικό ήχο. 

 

Πάντως στα αφτιά τα δικά μου μου κάθεται καλύτερα το S10. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

43 minutes ago, George228Sk said:

Για να δούμε. Έχω ένα 11 Pro και ένα Galaxy S10 και συνέχεια προσπαθώ να καταλάβω ποιο έχει πιο ποιοτικό ήχο. 

Πάντως στα αφτιά τα δικά μου μου κάθεται καλύτερα το S10. 

Αυτό ισχύει;

 

  • Like 1
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Απογοήτευση τα σχόλια εδω , κριμα.

Προσωπικα δεν ειχα ποτε κινητο iphone και ουτε πρόκειται για δικους μου λόγους . Απο εκει και περα ηρθε φιλος μου με το iphone 11 pro plus και δεν ξέρω και γω τι αλλο θα βάλουν στο ονομα , ...μου το δείχνει και μου λεει κοιτα το iphone τον καινούργιο ευγενικός εγω του λεω μπράβο ρε φιλε καλορίζικο και μου το δείχνει , οταν το επιασα στα χερια μου σοκαρίστηκα απο το βαρος του υπερβολικα πολυ , μου λεει γιατι ρε φιλε ? Του κανω ξερω γω ? Για δες το lg v30 που εχω εδω διπλα ...ωχ μου λεει παναλαφρο ειναι. Μετα το γυρνάω απο κάτω και βλέπω αχχαχα συγγνώμη ακόμα γελάω κατι σαν ματια κουζίνας που μαλιστα παρόλο που το κινητο ηταν υπερβολικα χοντρο 2 φορες το παχος του παλιού lg v30. , έβγαιναν οι καμερες ακομα ποιο εξω και το κινητο εκανε τραμπάλα πανω στο γραφειο. Μου λεει κατσε να στο ξεκλειδώσω να δεις οθονη, του λεω ελπιζω έστω να εχει oled ? Μου λεει ναι αμε και φοβερή... Ωραια ....  του λεω παιρνει το κινητο το βάζει μπροστα του τιποτα... Του λεω τι περιμένεις ? Ειναι μου κανει με το πρόσωπο ξεκλείδωμα ... Και τι περιμένεις του ξαναλέω ? Μάλλον μου λεει κόλλησε... Οκ του λεω νο προμπλεμ.  Το ανοίγει και τι βλεπω ? Μια πανέμορφη οθονη με μικρα πλαισια γυρω γύρω ομως με ενα απαίσιο πραγμα notch πάνω. Anyway τπυ λεω για να δω....

Και εκει τα ειδα ολα ενα μενου σφαίρα και με υπεροχα animation , χρωματα τρομερα youtube και netflix με υποστήριξη Dolbyvision βαζω ταινία και εκει επαθα ΠΛΑΑΑΑΑΚΑΑΑΑΑ ΣΟΚ η μερα με την νυχτα με το note 10. Πολυ καλυτερα χρωματα και ενιωθα οτι ηταν περισσοτερα nits. Για τον ηχο απο τα (ειχε και σχετικα καλη ενταση)ηχεια του δεν ξερω πως το εκαναν... Προσωπικα ειμαι audiophile χρονια και δεν περίμενα να ακουσω ποτε τετοια ποιότητα απο ηχειο κινητου μεχρι στιγμης οτι καλυτερο εχω ακουσει... Και ναι ειχα htc και lg με φοβερα ηχεια στερεο.

Δυστηχως δεν ειχε το παλικαρι τροπο να βαλω τα ακουστικα μου πάνω να δω τι λεει o dac του οποτε δεν εχω άποψη.

Θα το αγόραζα ποτε ? Οχι μπαααα δεν ειναι για μενα. Ειναι οτι καλυτερο εχω δει σε οθονη και ηχεία πανω του ? Ναι για μενα ναι σιγουρα. 

Να προσθέσω οτι αν και δεν γνωριζω απο καμερες πολλά και αν και ειναι κακασχημες απο πίσω... Εβγαλε 4-5 φωτο και ηταν πραγματικα εντυπωσιακές. 

Επεξ/σία από Agony
  • Like 4
  • Thanks 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Παιδιά δεν φταίει ούτε το iOS ούτε το android...Το κεφάλι μας φταίει!!!που τα θελουμε όλα δικά μας...κάναμε τα τηλέφωνα  Υπερατού σε πέρνω σε ταχύτητα και ήχο....

Επεξ/σία από CAPgeo1979
  • Like 1
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

34 λεπτά πριν, CheOnWeb είπε

Αυτό ισχύει;

Πέρα από το εντυπωσιακό audio processing που γίνεται στο iPhone, με το video zoom / stabilization τι παίζει με το Samsung? Απαίσιο...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

14 λεπτά πριν, Markosz00 είπε

Φίλε μου πραγματικά είχα τόσο καιρό να κάνω login αλλα μετά από αυτό το σχόλιο δε κρατήθηκα 😂

Να πω ότι έχεις την Apple ή ότι δουλεύεις για αυτήν , πάει στο καλό, αλλά να πληρώνεις 1000+ και να μιλάς λες και είσαι μικρό παιδί που πήρε τα τρελοχρωματα(που κάνουν θαύματα!) ε ρε φίλε παραειναι....😂 Νταξει σε όλους μας αρέσουν τα κινητά, όλοι ψάχνουμε πιο είναι το καλύτερο και συγκρίνουμε αλλα νομίζω του γ*****ς...

(Ούτε ο Tim Cook...) 

Ελπιζω να επλυνες το στομα σου πριν ξεστομισεις το ονομα του Αυτού! 😂😂😂😂

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 λεπτά πριν, Agony είπε

Δυστηχως δεν ειχε το παλικαρι τροπο να βαλω τα ακουστικα μου πάνω να δω τι λεει o dac του οποτε δεν εχω άποψη.

 

Δεν έχει dac στο lightning port. Πρέπει να έχουν dac τα ακουστικά ή ο αντάπτορας σε jack.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να πω ένα σχόλιο που ίσως βοηθήσει όσους θέλουν καλό ήχο με Android και δε βρίσκουν ή δεν τους βολεύει ένα LG με HiFi DAC.

 

Προσπαθήστε να βρείτε usb-c adaptor είτε από pixel, είτε από Razer phone είτε από HTC.

 

Έχω το τελευταίο και η βελτίωση είναι θεαματική σε όποιο κινητό το έχω δουλέψει. Και σε ένταση και σε ποιότητα.

 

Μόνο αρνητικό η αυξημένη κατανάλωση ενέργειας.

 

Ελπίζω, να αρχίσουν οι κατασκευαστές να κοιτούν και τον ήχο μιας και ψάχνουν πως να πουλήσουν τα καινούργια μοντέλα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...